„Dizaino savaitgalis” aprėps ryškius dizaino istorijos fragmentus ir šiandienos debiutantus.

Gegužės 20-23 d. Vilniuje, Naujamiesčio loftų kvartale, T.Ševčenkos g. 16, antrus metus iš eilės vykstančio „Dizaino savaitgalio“ metu bus surengta per 50 dizaino, architektūros, taikomojo meno ir mados pristatymų, parodų ir instaliacijų, vyks lankytojus įtraukiančios kūrybinės dirbtuvės. Lengviau orientuotis renginių virtinėje padės programos suskirstymas į temines profesionalų, publikos ir prekybos dienas.

Gegužės 20 d., profesionalų dieną, pagrindiniu akcentu taps per pasaulį keliaujanti paroda „40 metų – 40 dizainerių“ („40 Years/40 Designers”). Šioje ekspozicijoje pristatomi stalo ir darbastalio aksesuarai per 40 metų sukurti 40-ies autorių, dizaino studijų ar grupių iš 12 pasaulio šalių, naudojant tik „Corian“ medžiagą.

Pasak „Dizaino savaitgalio“ organizatorių, kita svarbi premjera Lietuvoje bus izoliuojančios medžiagos „Line – x“ pristatymas kolekcijoje „Isolated“. Dizaino studija „Contraforma“ pristatys seriją kultiniais spėjusių tapti baldų, kurie padengti ryškiai raudono poliuretano sluoksniu („Dizaino savaitgalio“ spalva). Kolekcija „Isolated“ ypatinga tuo, kad jos baldai, po apdorojimo „Line – x“ medžiaga tapo atsparūs aplinkos poveikiui – amžini daiktai, skirti naudoti įvairiose erdvėse – nuo kiemo iki vonios kambario.

Gegužės 21 d. ir 22 d., publikos dienomis, pirmą kartą Lietuvoje bus surengtas gyvenimo lofte pristatymas. Medžiagų biblioteka „MATERIJOS.LT“ ir dizaino studija „Daiktų viešbutis“ viename iš T.Ševčenkos g. 16 kvartalo pastatų įrengs netipišką interjerą lofte, kuriame lankytojai galės praleisti pusvalandį, valandą ar netgi savaitgalį ir pajusti gyvenimo netradiciniame būste privalumus.

Publikos dienų metu 8 skirtingi kūrėjai suteiks naują veidą klasikinio modelio „NIKE“ sportiniams bateliams. Šių meno kūriniais tapusių batelių pristatymas vyks penktadienį. Tą pačią dieną galima bus pamatyti ir Lietuvos dizainerių portalo Designers.lt surengtą jaunųjų Lietuvos kūrėjų darbų ekspoziciją, supažindinančią su Lietuvos dizaino srities kūrybiniu potencialu.

Paskutinė „Dizaino savaitgalio“ diena, gegužės 23 d., bus skirta norintiems įsigyti dizaino objektų. Sekmadienį „Daiktų viešbutis“ pakvies aplankyti jau trečią dizaino turgų, kuriame bus galima betarpiškai pabendrauti su dizaineriais ir įsigyti jų kūrinių.

Taip pat sekmadienį „Popieriniame bare“ lankytojai galės stebėti, o galbūt ir paragauti paprastai su nevalgomomis medžiagomis dirbančių dizainerių pagamintų skanumynų ar pavartyti architektūros, interjero, daiktų dizaino bei šiuolaikinio meno knygų ir periodikos.

Paskutinę dieną bus surengtas ir „Dizaino aukcionas“, kuriame bus siūloma įsigyti autorinių garsių Lietuvos produktų ir mados dizainerių sukurti baldų, šviestuvų, kiti interjero aksesuarų ir rūbų. Dizaino aukciono iniciatyvos tikslas – surinkti lėšų Lietuvos dizaino ekspozicijoms užsienio parodose.

„Esant tokiai didelei renginio apimčiai, sunku išskirti svarbiausius akcentus, todėl lankytojams siūlome aprėpti kaip galima daugiau programos turinio ir pasistengti „Dizaino savaitgalį“ įvertinti kaip visumą idėjų, darbų ir erdvių“, – sako viena DS idėjos autorių ir organizatorių Dalia Mauricaitė.

„Dizaino savaitgalio“ organizatoriai yra Ševčenkos g. 16 kvartale įsikūrusi dizaino studija „Contraforma“ ir idėjų parduotuvė bei dizaino studija „Daiktų viešbutis“. „Dizaino savaitgalis“ yra nepriklausoma renginio „Dizaino savaitė“ dalis.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.