„Hatifnats” – Lenkijos indie sausio 10 d. Vilniuje (interviu/mp3).


Lenkijoje jie  jau susirinko visus apdovanojimus iš serijos „Metų atradimas” ir „Metų viltis”, o kultinės kaimyninės šalies  grupės „Myslovitz” lyderis Artur Rojek pirmą kart išgirdęs juos festivalyje „Off Festival” tiesiai šviesiai pasakė: „Kuo daugiau aš jų klausaus, tuo jie man labiau patinka”. Ir, aišku, svarbiausias dalykas – sausio 10 d., tarp tradicinių ir kinų naujųjų metų, jie šeštadienį, sausio 10 d., koncertuos indie naujųjų metų proga. Kad svečiams būtų jaukiau, greta pasirodys lietuvaičiai „Flamingo”, bet apie juos jau viską žinom, tad dabar pažintis su lenkais.

Susikūrėte Varšuvoje, ar esate vaikystės draugai, gal muzikantai? Kaip susipažinote?

Michał Pydo (gitara, vokalas): Susipažinome prieš du metus… per skelbimus muzikiniuose portaluose.
Mariusz Leśniewski (mušamieji): Dar nesame iš tikrųjų „iki galo pažįstami”. Vis bandome vienas kitą užkrėsti savo mėgstamais atlikėjais.

Kaip šiandien atrodo Lenkijos sostinės„indie” scena, kokie yra įdomiausi atlikėjai, vietos, klubai?

MP: Pastaruoju metu viskas labai pasikeitė [į gerąją pusę]. Yra pora įdomių vietų, kur gali pamatyt gerą koncertą, ir viena kita grupė, kurią verta išgirsti. Manau visiems rekomenduočiau apsilankyti „Jadłodajnia Filozoficzna” (pažodžiui „Filosofijos fakulteto valgykla, klubas Dobra gatvėje – red. past.), ten mes grojome turbūt… 100 kartų.
ML: O gal jau ir tūkstantį… Yra keletas šaunių grupių, pradedant RENTON ir THE BLACK TAPES, paskui OUT OF TUNE ir THE CAR IS ON FIRE, na ir naujausi atradimai STWORY ir POLPO MOTEL… tačiau apie pastaruosius vargu ar galima pasakyti, kad tai grupė…. [juokiasi]

Grojote praktiškai visuose Lenkijos vasaros festivaliuose – Off, Jarocin, Heineken Opener, Union Of Rock ir dar kituose, kurį iš jų pirmiausia parekomenduotumėt aplankyti lietuviams?

MP: Turbūt pirmiausia „Heinekeną”, nes šiaip ar taip jis pritraukia dideles pasaulines žvaigždes ir tuo pačiu yra atlikėjų, atstovaujančių pačias įvairiausias „nišines” sroves. Tačiau rekomenduočiau aplankyti ir ‚Off Festival”, nes jis metai po metų tobulėja, gerėja ir tikrai ateityje taip pat sulauks meto, kai į jį suvažiuos tūkstančiai geros muzikos ištroškusių klausytojų.
M.L. Jei kas mėgsta alternatyvą, turi atvažiuoti į „Off Festival”. Šioje Europos dalyje sunku surasti festivalį, kurio programoje būtų Of Montreal, Mogwai, Caribou, Iron & Wine, Max Tundra ar Singapore Sling.

Kodėl Lenkijoje alternatyvinė muzika vadinama „off” muzika?

MP: Turbūt tai pirmiausia dėl labai žinomos radijo laidos „Offensywa”, kurią Lenkijos radijo eteryje veda šios muzikos propaguotojas Piotr Stelmach. Na ir dėl festivalio vardo….

Kokie yra penki geriausi visų laikų Lenkijos muzikos įrašai, kuriuos turėtume išgirsti?

ML: Tikrai tai būtų MYSLOVITZ „Z rozmyślań przy śniadaniu” už slavišką dvasią muzikoje, kuri kažkodėl tarsi buvo rezervuota tik grupėms iš Britanijos; Česlavas Niemenas (Czesław Niemen) ir jo „The Best of Niemen” – šitą atlikėją tiesiog reikia pažinti, jis buvo tikras muzikinių ir stilistinių eksperimentų pionierius, perėjęs visą kelią nuo big byto per progresyvųjį roką iki elektronikos, ir – nors ir buvo ta „geležinė uždanga”, jis turėjo galimybę padaryti karjerą ir Vakaruose.

Iš naujųjų Lenkijos atlikėjų – MUCHY už dabartinius šlagerius ir žaibiškus tekstus. Paskui REPUBLIKA ir albumas „Kombinat” – tai lenkiškas 80-ųjų pabaigos – 90-ųjų pradžios new wave, ne be reikalo jau tada buvo pakviesti groti į Roskildę. Kas dar… OSZIBARACK – turbūt geriausias man 2008-ųjų Lenkijos albumas, Glenno Millerio ir Matthew Herbeto kūrinių remiksai, tikra beprotybė… [juokiasi]. Na ir COOL KIDS OF DEATH. Tai buvo mūsų 2002-ųjų „new rock revolution”, tik dar geresnė nei Anglijoje [šypsosi].

O ar žinote nors vieną grupę iš Lietuvos?

M.P. Turiu atsakyti sąžiningai… ne. Bet tikiuosi, kad sužinosime – ir labai jau greitai.

Už tekstą ačiū Jonui Oškiniui.

HATIFNATS muzika (mp3):
Horses From Shellville (mp3)
Mathematix (iš albumo Offensywa 2) (mp3)
World2 (mp3)

PAPILDOMA INFORMACIJA:
„Flamingo”, „Hatifnats” koncertuos „Bang Bang” vakarėlyje sausio 10-ąją Vilniuje, klube „Tarantino” (Trakų g. 2) nuo 21 val.

Bilieto kaina į „Bang! Bang!” su „Hatifnats” ir „Flamingo” – 15 Lt su skrajute, 20 Lt – be.

Grupių muzikos galite paklausyti: www.myspace.com/hatifnats ir www.flamingomusic.lt

fb-share-icon

8 komentarai apie “„Hatifnats” – Lenkijos indie sausio 10 d. Vilniuje (interviu/mp3).

  1. Nieko tokio, svarbu svečiai jau laiku pasiekė Vilnių. Dėmesio gros PRIEŠ Flamingo :)

  2. ble bent ant pabaigos spesim, nes su tavo civiku net ant flamingo galo nedatrauksim

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.