Naujienos/Kinas: „Kino pavasaryje“ varžysis Naujosios Europos kino atradimai.

kino_pavasaris_2009_logoKovo 19 d. startuosiantis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ pirmą kartą savo istorijoje žiūrovams pristatys konkursinę filmų programą “Nauja Europa – Nauji vardai”. Joje varžysis 8 debiutiniai filmai, sukurti režisierių iš Naująja Europa vadinamų Rytų ir Centrinės Europos, Balkanų šalių.

„Vienas svarbiausių tarptautiniams festivaliams keliamų reikalavimų – konkursinė programa, kurioje dalyvaujantys filmai vertinami tarptautinės žiuri. Šiam “Kino pavasario” žingsniui ruoštasi ilgai ir atsakingai”, – teigia festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Konkursinėje programoje „Nauja Europa – Nauji vardai“ varžysis filmai, sukurti Latvijos, Estijos, Bulgarijos, Vengrijos, Kroatijos, Slovakijos bei Bosnijos ir Hercegovinos režisierių. Į šią programą pateko tik debiutiniai – pirmieji arba antrieji, režisierių filmai.

Festivalio direktorės teigimu, tokia konkursinės programos dalyvių geografija pasirinkta siekiant prisidėti prie jaunųjų kino kūrėjų iš besivystančių šalių populiarinimo Europoje.

„Dauguma konkursinei programai atrinktų filmų yra iš šalių, tokių kaip Lietuva, kur kino kūrėjams itin sudėtinga gauti finansavimą filmų gamybai. Jų vardų populiarinimas, tikimės, padės jauniesiems režisieriams ateityje gauti finansavimą naujiems filmams, kurie bus verti dar didesnių apdovanojimų“, – sako V.Ramaškienė.

Visi konkursinei programai atrinkti filmai žiūrovams sukurti 2007-2008 metais. Dauguma programos dalyvių savo šalyse jau yra gerai įvertinti kritikų ir gavę įvairių apdovanojimų.

“Vengrų kino atradimu vadinamas Attila Gigor už debiutinį filmą „Tyrėjas“ yra gavęs 4 prizus Vengrijos kino savaitėje bei kino kritikų asociacijos premiją Varšuvoje. O bulgaras Jarov Gardev už filmą „Žgutas“ pernai Maskvoje apdovanotas kaip geriausią debiutinį filmą pristatęs režisieriaus. Jo filmas buvo lyginamas su Quentino Tarantino ir brolių Coenų šedevrais” , – apie “Kino pavasario” konkursinės programos dalyvius pasakoja programos koordinatorė Greta Akcijonaitė.

Programos „Nauja Europa – Nauji vardai“ repertuare taip pat yra 9 iš 14 nacionalinės premijos nominacijų laimėjęs slovako Juraj Nvota kūrinys „Muzika“, geriausiu Kroatijoje filmu pripažinta ir „Oskarui“ pristatyta Arsen A. Ostojic kriminalinė drama „Niekieno sūnus“, bulgarų režisieriaus Stefan Komandarev komedija “Pasaulis yra didelis, ir išsigelbėjimas slypi už kampo”, kaimyninių Estijos ir Latvijos šalių filmai – Ain Mäeots “Tarka” ir Janis Nords “Mėgėjas”.

Konkursinėje programoje kol kas nėra nė vieno lietuviško filmo. „Ekonominė krizė neaplenkė ir Lietuvos kūrėjų. Todėl savo filmų vis dar nespėjo pabaigti Šarūnas Bartas ir Saulius Drunga. Juos labai tikėjomės pristatyti konkursinėje programoje”, – apgailestauja festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Geriausiu pripažintam konkursinės programos „Nauja Europa – Nauji vardai” filmui bus skirta piniginė premija. Antrosios ir trečiosios vietos laimėtojams bus skirti specialūs žiuri prizai. Filmus vertinsiančios žiuri narių pavardės, kol kas dar neatskleidžiamos.

Konkursinės programos atsiradimas – ne vienintelis festivalio pasiekimas šiais metais. Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ taip pat tapo CICAE – tarptautinės nekomercinių kino teatrų ir festivalių asociacijos – nariu.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.