„Šiaurės krypties“ kūrybą primins Alina Orlova, Golden Parazyth, „Freaks on Floor“, „GeraiGerai & Miss Sheep“ ir būrys kitų

„Didžiausia lietuviško roko viltis ir didžiausias praradimas“, – taip devyniasdešimtųjų grupę „Šiaurės Kryptis“ pristato muzikologas Darius Užkuraitis. Grupę, kurios branduolį sudarė kino režisierius Kristijonas Vildžiūnas ir dizaino menininkas Zigmas Butautis, o kartu grojo daugelis pripažintų muzikantų, prisiminsime balandžio 30 dieną specialiame renginyje „Šiaurės Kryptis / Duoklė / Gyvai“.

Roko muzika Lietuvoje išpopuliarėjo devintojo dešimtmečio pabaigoje. Kartu su Nepriklausomybės idėjomis gimusios laisvos ir maištaujančios muzikos idėjos – tai grupių „Antis“, „BIX“, „Foje“ ir kitų kūryba. Tuo laiku tarp šių populiarių ir iki šiol žinomų vardų veikė ir grupė „Šiaurės Kryptis“. 1987 metų vasario 16 dieną susikūrusi grupė buvo vadinta roko avangardistais. Tuomet vienintelę kasetę „Netiekto“ (1992 metai) įrašę muzikantai pasuko skirtingais keliais. „Taip gavosi natūraliai, išsiskirstėme. „Šiaurės Krypties“ etapas labai svarbus mums, bet dabar užsiimame kitais dalykais“, – pasakojo grupės vokalistas ir dainų tekstų autorius Kristijonas Vildžiūnas.

Kitas grupės narys Zigmas Butautis prisimena, kaip tekdavo skolintis instrumentus koncertams. „Ir tai buvo dešimtojo dešimtmečio pradžia, kai Lietuvą užliejo tikra popso banga, kuri paplovė mūsų grupės pamatus“, – apie paskutinius koncertus pasakojo Z. Butautis.

Šių metų pradžioje kartu su „Monako produkcija“ kompaktinės plokštelės formatu perleistas vienintelis „Šiaurės Krypties“ įrašas „Netiekto“. Atgaivintas 1992-tųjų įrašas – tai dovana seniesiems grupės gerbėjams ir muzikos istorijos pamoka visiems muzikos mylėtojams. „Ypač tiems, kurie pasiilgo lietuviško roko. „Šiaurės Krypties“ skambesys tinka ir šiandienai. Manau, kad tai bene geriausia visų laikų lietuviško roko grupė“, – tvirtina Lauras Lučiūnas.

Kaip šiandien skambėtų „Šiaurės Krypties“ kūryba išgirsime balandžio 30 dieną menų fabrike „Loftas“, Vilniuje. Specialiame koncerte „Šiaurės Kryptis / Duoklė / Gyvai“ žymūs alternatyvios ir kokybiškos muzikos atstovai primins legendinės grupės kūrybą. Po savitą „Šiaurės Krypties“ dainų versiją atliks dabar populiarūs dainininkai ir grupės – muzikos stiliai varijuos nuo roko iki elektroninės muzikos. Duoklę atiduos Alina Orlova, Golden Parazyth, „Requiem“, „GeraiGerai & Miss Sheep“, „Freaks on Floor“, „Siela“ ir „Without Letters“.

httpv://www.youtube.com/watch?v=oKY6Gp0nDtc

Balandžio 30 d. 19 val.

Menų fabrikas „Loftas“

Švitrigailos g. 29, VILNIUS

Gyvai: Alina Orlova, Golden Parazyth, „Requiem“, „GeraiGerai & Miss Sheep“, „Freaks on Floor“, „Siela“, „Without Letters“

Bilietai renginio vietoje.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.