5Ritmai: ir aš ten šokau, ir manęs ten nebuvo.

5R_1 5R_2

nuo ko pradėt, a? gal nuo chronologiško 5R mokytojo tom r. schulz ir hanna sutikimo oro uoste? ar nuo suokalbio su viena iš dalyvių, kuri sakė „vietos rasim, darom”? ar nuo kitos dalyvės pareiškimo, jog pirmadienį ji šoko mašinoje? ar jums išvis patinka šokti?

penktadienio vakaras, salė praktiškai paruošta, sakrališka atmosfera, renkasi beveik vien moteriškos giminės atstovės, startinis jaudulys. pradinis nejaukumas, kai užgroja muzika ir tarsi reikia judėti. pakeli ranką, papleveni – ne, kažkas ne taip. kažką apgaudinėju, kažkam pasirodyt noriu. tomas sako „let your head down to your feet”. bandau klausyt pėdų, jos vaikšto ieško, lyg ir neranda lyg ir ne sau. keletas tomo patarimų, dalinis užsimerkimas ir – voila! pradedu judėt taip kaip reikia man pačiam. bet kur bet kada. ritmas greitėja ir pasigauna. taip, „žmogus irgi robotas”. viskas savo vietoje. apsidairau: kai kas dar apšilinėja, o kai kam jau pavasaris. smagu. muzika dar labiau įsismarkuoja, įsiliūliuoja, ir imam šokt afrikietiškus ritualinius šokius. atrodo, kvailas smagus ratelis aplink laužą. tie, kurie nori degti, nubėga į vidurį ir liepsnoja. kuo didesnė ugnis, tuo smarkesnis jos garbinimas, tuo daugiau malkų krenta į laužą. bendra dvasia nusineša kažkur toli, ir nebesinori grįžti. bet grįžtame. į savo lyrinius ego, palikę bendruomeninę dvasią nuošaly. tipename, tapome, lipdome skulptūras, rašome eilėraščius, skaitome sau ir kitiems, tačiau viską sugeria muzika. ji kiek pailsta ir išsitempia iki švelnių stygų virptelėjimų arba nedrąsių pianino klavišų užgavimo arba piemenėlio švilpavimo. matau: yra gulinčių, yra klūpinčių, yra kažkur ištirpusių.. vakaras stebuklingai greitai baigėsi.

šeštadienio rytas buvo itin skausmingas – kūnas atsisakė kvėpuoti. tačiau pabudome ir kėlėmės. o tomas mūsų nei kiek nepagailėjo. juk tie 5R gali būt visokie: nuo lapo šlamėjimo iki konvulsiško kratymosi ant grindų. o jis vos tik leido muzikai paglostyt mūsų kūnus, po to išžadino, sužadino ir privertė nerti į žemę, ugnį, vandenį, orą ir eterį. privertė atskleist savo pyktį, liūdesį, džiaugsmus. sunaikint baimes ir patirti euforiją. dideli žodžiai, žinau. judesyje neįtikėtinai lengva pasinerti į save ir daug nefilosofuojant išdėlioti svarbiausius dalykus šokių aikštelėj, surikiuoti, išbraukti, sutrypti, pasilikti reikalinga, pabūt tuštumoje. ir tarsi to nevaldai pats, tai gimsta iš surasto santykio tarp širdies ir muzikos ritmų, tai..

sekmadienis, rodės, neišauš. suvokiau, kad raumenų skausmai yra tik įprastinė kūno reakcija po nereguliarios mankštos, tačiau – keista – muzikos paliesti jie trūkčioja ir veržiasi atgal į sūkurį. svarbūs dalykai tapo menkaverčiai, o buvę užgožti atsiskleidė. mes jau nebešokam. nežinau, ką ten darom ir ką apskritai daro su mumis muzika. voliojamės ant žemės, rankomis žaidžiam su šviesa, tamsa ar netikėtu partneriu. mes nebešokam, tai turi kitą pavadinimą. pamenu, paskutinės akimirkos praėjo, kai dviese-trise-ar-keturiese lipdėm ramybės, savasties ir kitus neįvardijamus antgamtinius gabaliukus į mozaiką. pamenu, iškilo bene pats didžiausias klausimas: “kas dabar bus su manim?”

dabar kaip niekad suprantu, kad didelių dalykų žodžiais neperteiksi. kaip niekad, kad pasaulyje yra 100 k. daugiau dvasinių narkotikų nei mes turim ar netgi žinom lietuvoje. kad galima taip užsidegti ir nesuliepsnot. kad paskutinis apsikabinimas su tomu buvo visiškas abiejų sielų susikalbėjimas. galų gale, kad TO BE CONTINUED (in one or another way)..

p.s. norit, kad būtų dar paslaptingiau, tai oficialiai -> www.gabrielleroth.com 

fb-share-icon

32 komentarai apie “5Ritmai: ir aš ten šokau, ir manęs ten nebuvo.

 1. neoficialiais duomenimis, sito gero zada buti dar siais metais. jei ka, bent zinosit, kur kreiptis.

 2. man kažkodėl atrodo, kad šiam įrašui labiau tiktų atsidurti mano asmeniniam bloge, negu čia. kas anksčiau ar vėliau ir įvyks ;)

 3. ne, neteisingai :) bet nuo to niekam blogiau nebus – nebent tik geriau. aš namie turiu ‘whitest boy alive’ ir poros dainų per dieną man laisvai užtenka ;)

 4. Aciu Lukai uz pasidalinima savo buvimu ritmuose, kurie plika akimi nepamatomi ir zodziais nepaaiskinami…Reikia issiugdytos ir islavintos atjautos…Svarbiausia gyvenime yra jausti..Salia esancius, gatve einancius, krentancius lapus, krumuose besislapstancius snabzdesius, judanti pirsta, virpancia sirdi, pati save…Kiekvienas turime savo kelia i atjauta – dziaugiuos kad manajame atsirado 5 ritmai , kurie kure pacius jautriausius vidinius judesius…Aciu:)

 5. Pauliau, jei pora dainu per diena islaisvina ir prakalbina tavyje tunanti tikraji „As” – tu nepaprastai laimingas zmogus…!!!:);)

 6. ie, ne, dainų per mano dieną būna daugiau, tiesiog šokiams skiriu 2 :)
  bet nepriklausomai nuo to, manau, jog esu laimingas žmogus :-) paprastai laimingas ;)

 7. štai kur jūs…. :)))) Lukai, tu atsuktuvas… na paleiskim ir iš mano deželės… 3,7 metų nešokta,rimtai neišsimaudyta muzikoj (namie nesiskaito-erdvė maža, ŠokiaKaimynų nėra). Nors urgsk! Vasaros vidurys, aptinku, kad 5r bus Vilniuj… Santūrus laukimas, juk tai kas buvo gali ir nepasikartoti… Labai daug kas priklauso nuo aplinkos, žmonių, muzikos… tyli mantra: nekurti scenarijaus, nekurti scenarijaus, NESITIKĖTI, laukti, IŠGYVENTI Ten ir Tada… Nueiti, IŠGIRSTI, rasti Sau viečikę, ĮKRISTI į muziką, ir IŠŠŠSIILIETI :)) O Ten: patalpa miela, prisijaukinama, žmonės su Ieškančiom Akim. GALI ir įvykti.. Ir vyko. Tiesa buvo žmonių, kurie nesupratę ir neišlaukę išėjo. O gaila. Radau viečikę. Atsiribojau nuo kitų. Iššokau savo godą. Apšvelnėjo. Tada pasisukau į kitus, gera jausti ir KITUS (štai kur skirtUmas, PAULIAU.R, kai šoki vienas namuose:). Laikau man patogų atstumą nuo kitų-nežinau su kuo aš derėsiu muzikoj, nenoriu „išklaipyti” tik išgristo Savo Vidinio Motyvo, kuris lenda lauk judesiais ir man gera būti juose. Ir to aš atėjau. Aš kalbu be liežuvio – rankom, truputį galva, liemeniu, klubais, kojom. Pėdom – ne. Jas pasilieku Savo muzikai, kada mane ji pati nusineš. Kitaip nei Tomui, man patinka klausytis savo kraujo, o ne pėdų – jis mane neša.
  Šeštadienis/Sekmadienis. Tomas mus tikrai ŠOKDINO… banga per bangą… Tomas: kojos, kojos… O atsakyt negaliu – kalbėt negalima šokant, o taip norisi šūktelt : Mano kojoms dar ne laikas :) Bandau pagal Tomą. Kažkas… Bet ne skrydis, ne gūsis. per jėgą, per raidę… Ne Mano. {…} Jorane lyrinis gabaliukas. Va! Va mano kojelių ritmas… Ir per visą salę… Nesusidaužti, matyti ir jausti, šypsena lipa per šonus, stingulys iškeliauja toli toli. Štiš… viskas krenta į vietas. Ir muzika, ir Tomo palydėjimas į judesį. Ir negaila, kad baigsis – Buvo! Nes galėjo ir nebūti. Ačiū visiems. Už Švytinčias ir Ieškančias akis. Už jaučiamą Buvimą Kelyje. Už girdėjimą judesy, už drąsą jausti ir atskleisti save, už norą būti Tokiu kokiu Būnasi. Už toleranciją Mano Manam buvimui. Ačiū 5r Vilniuje sūkučiams- Indrei, Tomui ir Hannai. Ir dar tiems, kurie Šalia ieškojo… Ten buvo Dvasia,ir Muzika, ir Judesys. Gal dar Kažkas? Kiekvienam Savaip. Per Vienatvę ir per Bendrystę. Ir viskas yra gerai, jei gerai yra Tau ir Kaimynui. Ieškok ir Eik. Per visus ritmus Save Savaip nešdamas. Todėl, kad Tu – Pats Pats :)
  .
  ps Ten dar buvo Džiugena… Toks vyrukas, kurio 5ritmuose neįsivaizduočiau. O buvo nuo pradžios iki galo ir visas dienas… Argi ne Džiugena? Kas nori – Atranda.

 8. nieko nepadarysi, tas „kiti” faktorius kartais būna svarbus, bet.. būkim atviri iki galo – 5R yra žmogui, o ne žmonėms. aišku, galim pafilosofuot apie tai, kad žmogaus vertė (ar kažkas) gali išryškėti tik santykyje su kitais, bet… iš tiesų, jeigu man reikėtų kažko panašaus į 5R plius kitų, pasirodyčiau kokiam kontaktinės improvizacijos seminare ;)

 9. aciu eglei ir „gyvai” uz ispudzius, kitaip ir vel vienas tyruose sukauciau :) ir prie ko cia atsuktuvas?

 10. Manau, kad 5 ritmai yra zmogui tarp zmoniu :) na ir sita vieta po saule yra vienam tarp kitu :) Pauliau, gal tavo gyvenime toks laikotarpis-reikstis vienatveje… ar tau nedrasu isjudeti save… kitiems matant… Kontaktine improvizacija? Ar teko patirti ir kaip patiko? :)

 11. paskatinai atsiverti :) jei nebuciau aptikusi tavo toookio minciu isplevesavimo ir as nebuciau parasiusi apie savo patyrima. tai ir pakelkime arbatele uz dalinimasi. Jei kas pirmas isbandytu Vilniuj sokiu terapija-pasidalinkit. as ten ruosiuosi, kai tik laikas leis.

 12. gyva, aš tiesiog neturiu problemų išjudėti kitiems matant, tad ir nematau prasmės eiti 5R link. visą gyvenimą dariau ir sakiau tai, ką noriu daryti, tad nelabai prisikaupė to, ką reikėtų savyje išlaisvinti.

 13. na i 5r einama ir tiesiog pajudeti :) o kada nors soki kitu tarpe?

 14. aha, penktadienį leidau sau pasiduoti didelėje fotografijos studijoje.. tradiciškai užsileidau http://youtube.com/watch?v=fAWurnyKZUM ten vyko draugo vestuvės, tai kai žmonės aprimo – pabėgiojau porą ratukų. man noras/galėjimas šokti yra susijęs tik su vienu dalyku – muzika. jeigu ji man nepatinka – tatai matosi 100%. galiu tik užpakalį neritmingai ir neišraiškingai judinti :)

 15. is manes irgi matosi kai muzika nepatinka. manau, kad retas moka tai nuslepti – judesiai arba jausmo kiekis ir kokybe parodo :) gerai, kad duodiesi, gyveni muzikoje. idomu pasidare, o „tradiciskai” tu soki pagal ivairio melodingumo muzika ar to pacio stiliaus „garbini”? na 5 ritmai tuo faini, kad ten visa amplitude :) nuo leto plaukiancio per lauzto sokciojanti iki chaoso ir iki ramaus per lyrini… Banga, kaip Lukas minejo. Na negi visai neknieti pabandyti? :)

 16. net jeigu lukas mano kitaip, puikiai žinau visas penkias 5R pakopas :)
  o atsakant į klausimą – jeigu rinkčiaus pats, šokčiau pagal mažiau įvairią, bet gyvenime tenka įvairiai ir turint omeny, kad mielai judu pgl. įv. jazz ritmus, tai galima tame atrasti universalumo. ir ne, neknieti.. man patinka natūralūs dalykai – kai tiesiog kažkur nueini, kažką sutinki ir kažką nuveiki :) anokia ten laisvė išsilaisvinti tarp žmonių, kurie laisvinasi nuo kitų pasislėpę :) čia kaip kažkoks protingas žmogus sakė – lengva išsilaisvinti nuo išorės pasaulio, kai sėdi vienas oloje, kurios joks žmogus neaplanko – o tu padaryk tą patį gyvendamas miesto šurmulyje!

 17. Pauliau, tu vel kapoji. 5r-uose niekas nesislepia :) O tu pasirodo ir uzsispyres nerealiai… Beje, 5r lankantys eina sokt ir kitur.. ir parke soka :) ir diskonuose… bet diskonuose pvz nera bangos… :)

 18. kaip tai nesislepia? einate sutartu laiku į sutartą vietą ir šokate. ir man tikrai būtų įdomu jus pamatyti šokančius kur nors vilniaus senamiestyje – ki gatvės muzikos dienos metu tai jau darė ;)

 19. vadinasi idomu… o ateit pabandyt nenori, tik pasiziuret, kaip i zoologijos soda… :)

 20. įdomu pamatyt kaip jūs išsilaisvinat kitiems matant :) ne žiūrėt norėčiau, bet mėgautis – žmonės darantys tai, kas yra viduje, atrodo baisiai gražiai. o zoosodų nemėgstu. būtų mano valio – nė vieno neliktų.

 21. arba baisiai skausmingai, beje gali ir negraziai… vienas is Tomo paraginimu (beje ir kitos 5r „mokytojos”): nebijokite atrodyti negraziai :) Lukas gerai yra rases: „kažką apgaudinėju, kažkam pasirodyt noriu”. 5r sokti kokiam nors renginy, reikia gerai atsipalaiduoti, pasitreniruoti. :) na del zoosd. tai jau ir as su tavim sutinku :)

 22. aha, va matai, ir prasideda – pasitreniruoti, atsipalaiduoti. o 5r juk esi tu – jeigu tu gerbi save, manai, jog elgiesi teisingai, tai.. koks skirtumas ar esi tarp 5r’šikų ar šiaip mieste? juokauju, yra skirtumas. ir nėra. galutiniam rezultate vis tiek svarbiausia yra viena – kiek laimingas sugebi būti ir kiek laimingais padarai kitus. ir šis paskutinis sakinys yra nebūtinai apie šokius.

 23. Gerai, kad prisipazinai, kad juokauji, nes jau buvau bepagalvojanti, kad beviltiska diskutuoti… Pastebejau, kad labai stengiesi atrodyti teisingas… :) Ir apskritai, mes gi snekam ne apie gyvenima, o apie 5r ;)

 24. su manim beviltiška – nepersigalvok. tik.. aš nesistengiu atrodyti teisingas. kol man neįrodo/neparodo, jog klystu – esu teisus. ar tai ne logiška?
  o šiaip.. viskas yra ‘tai’. ir jeigu tu moki atrasti/išlaisvinti save šokyje, atrasi ir asmeniniame gyvenime, ir versle ir visur kitur. try, try, try.. ;)

 25. Kaip idomu, ta diskusija tarp gyva ir pauliaus:)
  ne visiems tie 5R, tikrai ne visiems, ir nenormalu, jei butu visiems. vienus veza viena, kitus kita. taip normalu, taip ir turi buti, tad as visai neikalbineciau pauliaus niekur eiti, jei vidinis balsas jo ten nesaukia:)

 26. Ivaizdis ir realybe skiriasi. tie patys 5r kito asmens vedami Skiriasi. Asmenine patirtis keliuose uzsiemimuose pas TaPati asmeni irgi Skiriasi. Pasidalinau Patirtimi. Ne nuomone apie Ivaizdi. Ar jo ne per daug siandiena… Yes, TRY once, then you’ll see :)

 27. Gal galite atsiusti kontaktus zmogau, organizuojancius 5 ritmu seminarus Vilniuje
  is anksto dekojame

 28. kokiu tau kontaktu reikia?
  merginos, kuri organizavo ligsiol buvusius 3 seminarus (indre)?
  merginos, kuri turejo organizuot spalio men. (kamile)?
  vyro, kuris ketina (ketino?) tapti akredituotu 5R mokytoju, o kol kas rengia kiek kitaip pakreiptus sintezuotus seminarus?
  parasyk man – f.luchette@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.