A. Mamontovo projektas „Gatvės muzikos diena“

street_music.jpg

Prieš kokią savaitę e-paštu pasklido Andriaus Mamontovo laiškas, kuriame jis užsimena apie mini muzikinį festivalį Vilniaus gatvėse bei skersgatviuose (laiškas pridedamas žemiau) ir kviečia visus norinčius/galinčius prisijungti.
Dabar gi, jeigu kam įdomu, galima gauti daugiau informacijos iš paties sumanytojo lūpų:

„Sveiki visi.

Tie, kuriuos užkabino ir sudomino mintis apie „Gatvės Muzikos Dieną“, yra kviečiami į spaudos konferenciją, įvyksiančią Kovo 13 d. (antradienį), 13:00 val. Alumnato kiemelyje (Universiteto g. 4, Vilniuje).
Atsakysiu į visus jūsų klausimus ir mielai padiskutuosiu planuojamo renginio tema.
Kviečiami ne tik žurnalistai, bet ir visi, norintys prisijungti bei išsakyti savo nuomonę.

Su pagarba,
Andrius Mamontovas“

Anksčiau platintas e-laiškas:

„Sveiki,


Čia trukdo Andrius Mamontovas.

Kreipiuosi į kiekvieną, kuriam siunčiu šį laišką, nes pasitikiu jūsų kompetencija, jaunatviška energija ir noru puoselėti gyvą muziką Lietuvoje.

Prieš kurį laiką man kilo mintis surengti Vilniuje gatvės muzikos festivalį. Mes neturime tokių gatvės muzikos tradicijų kaip visi normalūs Europos didmiesčiai.

Tačiau įsivaizduokite: gražią, šiltą pavasario dieną Vilniaus muzikantai išeina į gatves, prie jų prisideda iš visos Lietuvos suvažiavę jų kolegos ir mes turime pilną miestą (bent jau Senamiestį ir centrą) muzikos garsų.

Kam kiek įmeta į kepurę, tas tiek ir turi, o vakare visi barai ir kavinės pilni įspūdžių besidalinančių ir naujas pažintis užmezgusių žmonių. Žurnalistai turi ką filmuoti ir fotografuoti. Žmonės gauna šimtus įspūdžių, jais dar ilgai gali dalintis. Miestas prisipildo geros energijos.

Tai yra kol kas tik vizija, bet man pavyko susitarti su Vilniaus savivaldybėje veikiančiu „Vilnius 2009“ organizaciniu komitetu, kad gegužės 5 d. (šeštadienį) nuo, pavyzdžiui, 12 iki 22 valandos, mes gautume leidimą tokiai akcijai, kuri galėtų išsivystyti į kasmetį tradicinį renginį – Gatvės muzikos dieną. Pavadinimas darbinis, gal kas turi savo galvoje geresnį :)

Vilniaus miesto meras pritarė šiai idėjai ir pažadėjo suteikti visokeriopą pagalbą (apsaugą, reklaminius plakatus, konsultacijas, organizacinių išlaidų padengimą ir t. t.).

Aš norėčiau paprašyti jūsų visų pritarimo, kritikos, idėjų, minčių ir samprotavimų šia tema. Be abejonės, reikalingas tam tikras organizuotumas, kad nebūtų netvarkos. Bus skirtos vietos, kuriose bus galima groti visą tą dieną (kuri, beje, yra dar ir Europos diena). Manau, kad galima būtų sukurti interneto svetainę, kurioje būtų Vilniaus miesto žemėlapis su pažymėtomis gatvės muzikavimo vietomis ir netgi su jose grosiančiųjų muzikantų vardais, jei jie sutiktų užsiregistruoti iš anksto ir galbūt net pasirinkti, kur norėtų groti – kol neužimta :)

Muzikinė stilistika – pati įvairiausia: rokas, klasika, Afrikos ritmai, džiazas, avangardas, dainuojamoji poezija ir t. t. Viskas gyvai, akustiškai (nebent kas nors turi stiprintuvą su baterijom :)

Dalyviai – visi norintys dalyvauti, kad žmonės, vaikštantys po miestą, galėtų pamatyti ir žinomus, ir nežinomus atlikėjus, įvairias jų „kolaboracijas“ ir bendrus „jam session“. Gali būti grupės, solistai, muzikos mokyklų, akademijos studentai, seniai, jaunuoliai, vaikai, visi visi…

Man reiktų kelių pagalbininkų arba žmonių, kurie mielai prisidėtų prie šios idėjos. O labiausiai reikia, kad kiekvienas, kuris skaitote šį laišką, persiųstumėte jį visiems muzikantams, kuriuos pažįstate ir jaučiate, kad jie prisijungtų.

Ir kaip jau sakiau… Labai reikia skambaus pavadinimo šiam festivaliui. Gal turite idėją? :)

Užtenka kalbėti apie gyvą muziką, laikas ją grąžinti į pagrindines pozicijas!

Geros dienos visiems.

Su pagarba –
Andrius Mamontovas“

5 komentarai apie “A. Mamontovo projektas „Gatvės muzikos diena“

 1. Imetu naujausia Europos kulturos sostines pranesima spaudai apie si projekta:

  2007 m. kovo 19 d. Įspūdingų sumanymų nestokojančio Andriaus Mamontovo iniciatyva gegužės 5 d. Vilniuje surengti gatvės muzikos dieną sulaukė didžiulio žinomų muzikantų ir pradedančiųjų grupių susidomėjimo. Per keturias dienas groti gatvėse užsiregistravo daugiau nei 20 savanorių. Dar prieš registracijos pradžią į muzikantą jau yra kreipęsi daugiau nei 50 įvairių grupių, muzikantų ir chorų iš visos Lietuvos.

  „Džiaugiuosi, kad idėja, kuri gimė keliaujant po pasaulį, sulaukė tokio didelio muzikantų palaikymo. Tikiuosi, kad rekordiškai augantis ir prie šimto artėjantis dalyvių skaičius tikrai dar nėra riba. Entuziastingas palaikymas leidžia tikėti, jog muzikos garsais suskambės ne tik centrinės Vilniaus gatvės, bet ir visas miestas. Kauno, Klaipėdos ir Alytaus muzikantai taip pat ketina išeiti į savo miestų gatves ir tokiu būdu prisidėti prie gatvės muzikos šventės“, – kalbėjo A.Mamontovas.

  Kiekvienas, susidomėjęs „Gatvės muzikos dienos“ iniciatyva, gali prisijungti prie šio projekto. „Noriu, kad žmogus, turintis instrumentą ir mokantis išgauti bent kelis garsus, išeitų groti į gatvę ir prisijungtų prie mūsų idėjos. Manau, kad ateityje šis reiškinys galėtų virsti lietuviška muzikos tradicija“, – sakė A. Mamontovas.

  Norintiems groti gatvėje nebus taikomi jokie reikalavimai. Galimi visi stiliai, instrumentai, nėra amžiaus, patirties ar kitokių apribojimų. Vieni pirmųjų gatvėse groti norą išreiškė žinomos Lietuvos grupės „Lemons Joy“, „G&G Sindikatas”, „Ashtrey“, Kipišas su kompanija. Tarp pradedančiųjų muzikantų – „Differents ir Monika“, „Barbakanas“, „Ar Girdi“, „N.U.J.O.“ ir kiti.

  Pasak grupės „Differents ir Monika“ atstovų, grupė buvo sukurta prie alaus, galvojant, kad muzikavimas bus tik trumpalaikis akibrokštas artimiesiems, tačiau grupė kuris laikas groja ir nuolat repetuoja nuomojamose patalpose. „Groti gatvėje bus labai smagu, tai nauja scena ir nuolat besikeičianti auditorija. Tikime, kad gatvėje rasime savo klausytoją ir savo dainomis pradžiuginsime praeivius“, – kalbėjo grupės vokalistas Karolis Tigrūdis.

  Choro „Ąžuoliukas” jungtinės jaunuolių grupės, dalyvausiančios „Gatvės muzikos dienoje“, atstovas Mantas Titas Urbonas teigė, kad savarankiškai muzikuojantys choro nariai gatvės muzikos renginyje atliks folk ir rock stiliaus dainas. „Mūsų choro nariai yra ne tik dainų, bet ir miesto patriotai. Džiaugiamės gyvendami Vilniuje ir norime tai visiems parodyti, norime parodyti, kad galime sau surengti šventę. Mes už pozityvų ir gražų Vilnių“, – kalbėjo M.T.Urbonas.

  Užpildžius anketą interneto svetainėje http://www.gatvesmuzika.lt ir pagrindus norą groti gatvės muzikos šventėje, užsiregistravusiesiems bus suteikta pasirodymo vieta, specialios kepurės pinigams rinkti ir net lietpalčiai – jei oras pasitaikytų lietingas.

  „Gatvės muzikos diena“, įvyksianti gegužės 5 d., bus pirmasis programos „Vilniaus – Europos kultūros sostinė 2009“ renginys.

 2. Ka darytumete, jei ryte pakeliui i darba tiesiog uz namo sienos arba lipdami is autiko isgirstumete vienos is mylimiausiu dainu akordus? :) Toks projektas vyksta daug kur, nenuostabu…
  Jei dar kas nezinojote situ linku, musu visu mylimi vardai Paryziaus gatvese, nezinomose kavinukese, niekam neskelbti pasirodymai: http://www.blogotheque.net/takeawayshows/
  Ir JAV kazkokiam wicked miestelyje: http://www.daytrotter.com/

  Bei akibrokstas vienam labiausiai pripazintu pasaulio smuikininku, drastiskas eksperimentas… http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2007/04/04/AR2007040401721.html
  Straipsnis bereikalingai istestas, bet mintis is pat pradziu aiski :)

 3. Dabar Andrius šneka per LTV. Iki kašės galima paklausyt šnektos. Ne vien dainų…

 4. pati joje dalyvavau…nuostabu kiek energijos pasikrauni…ir kitu paklausai ir savo galimybes gali parodyti…nuo tada ne tik per tokias akcijas dainuojam gatvei… tai man daro dideli malonuma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.