ALINA ORLOVA @ šv. Kotrynos bažnyčia 2016-01-20

Po ilgos pertraukos vėl nuėjau Alinos paklausyti gyvai. Tik paskutinę minutę pasidomėjau, kad koncertuos ji pati viena, be pritariančios grupės, tik su ištikimuoju fortepijonu priešakyje. Įdomu tai, kad lygiai prieš aštuonerius metus sausį, toje pačioje erdvėje, vyko pirmojo albumo „Laukinis šuo dingo” pristatymo koncertas, po kurio itin ryškiai sužibo Alinos žvaigždė. Tada visi liko be amo ir kraipė galvas iš kur tas kerintis balsas atsirado. Po to Alinos visur pasidarė daug, ir mes (tie, kurie prieš tai jos muziką žvejojome d.poezijos svetainėje ar iš Cafe de Paris įrašų) negalėjom patikėti, kad „Vaiduoklius” groja radijo stotys. Tokia ta praeitis. O kokia Alina dabar? Kaip jos balsas, ar vis dar keri savo aidu toje pačioje Kotrynoje? Kas naujo?

Pradžioje skliautais aidėjo pažįstamos, trumputės dainomis. Tokiom pat paprastomis ir nesitransformavusiomis. Įtariu, kad jai turėjo būti sunku atsiplėšti nuo vienos dainos ir tuoj pat pradėti kitą, nes juk kūriniai tokie trumpi – vos spėji įsijausti, jau norisi spausti „repeat” ir štai, plojimai ir vėl kita daina. Bent jau atrodė, kad sunku taip greitai judėti nuo vienos prie kitos dainos, nes ir pati Alina lyg pasiteisindama ištarė, jog senosios dainos tokios trumputės. Jas galėčiau palyginti su kibirkštimis, kurios išspriegiamos iš ūžiančio ir pleškančio minčių laužo – taip greitai užsiplieskia, šauna į dangų ir tuojau pat sudega, užgęsta. Tačiau jau paskui jos, seka nauja kibirkštis, ir dar kita, ir taip toliau.

Alina pasirodė vis dar taip pat besikuklinanti ir nuoširdžiai maloniai neatsidžiaugianti žmonėmis, atėjusiais jos klausytis bei gaudančiais kiekvieną klavišo paspaudimą. Tarstelėjo, kad susirašė visas dainas, tačiau ne iš eilės ir dabar tiesiog pagal nuotaiką renkasi kurią sudainuoti. Žinoma, toliau sekė dainos iš naujesnių albumų, bei kelios puikios versijos tik fortepijonui. Vienas iš dviejų puikių kūrinių buvo „Čia” fortepijonui, tokia gili, brandi ir išbaigta. Mano manymu daug daug įdomesnė ir skambesnė už esančią albume.

Gan stiprų įspūdį padarė šviesų dailininko About light darbas. Taip, tos mandros pastatytos lemputės jau gerai pažįstamos ir sakyčiau kaip reikiant ant bangos, nes buvo ir Jurgos koncerte Kongresuose ir prieš mėnesį klausytame Sauliaus Petreikio koncerte Filharmonijoje. Šviesų žaismas bažnyčios skliautuose užpildė erdvę, kuri iš pradžių rodės tuštoka. Paskui Alina apgailestavo, kad negalinti koncerto metu matyti viso efekto, o tik nuotraukas po to.

Na, ir antrąja vakaro vinimi, po „Čia” buvo D. Bowie „Heroes” cover’is. Kitaip nei originalas ir tas kitaip linksta į netgi geriau nei originalas pusę. Galėtų daugiau Alina jo perdainuoti, juk balsas skamba puikiai ir duoda to mistinio šarmo.

Kažkodėl norisi dalintis nuoskaudomis ko koncerte neišgirdau, tai jau seniausiai girdėtų, puikių „Pilnatis” ir „Zmeika”. Išgirdome kelias rusiškas, tačiau mano manymu jų buvo per mažai. Man asmeniškai mėnuliai, vasariai jau kaip ir pabodę, o naujosios, gilesnės dainos, kaip „Share my disease” tokios tvirtos ir kabinančios.

Nuotraukos Lukas Šalna ir Gediminas Bartuška

Daugiau foto – Alinos Orlovos facebook

fb-share-icon

3 komentarai apie “ALINA ORLOVA @ šv. Kotrynos bažnyčia 2016-01-20

  1. Aš ir buvau prieš aštuonis metus (rimtai, jau praėjo aštuoni metai??? :)) tavo minimam „Laukinis šuo dingo“ pristatymo koncerte toje pačioje erdvėje, po kurio itin ryškiai sužibo Alinos žvaigždė ;)
    Pražiopsojau aš jos šitą koncertą, kai apsižiūrėjau, bilietų jau nebuvo.
    Tad dėkui už pasidalijimą kas ir kaip ten ;)

    O kalbant apie jos muziką, man ir labiau patinka jos dabartinė muzika, naujausias albumas. Nepasiilgstu aš jos „Zmeiku”, „Mėnulių” ir pan.. Bręstam kartu su Orlova :))

  2. Alina ir fortepijonas aišku vienas kitam tinka, bet mano įspūdis (nebuvus šiame koncerte) apskritai yra toks, jog, kaip ir Jurga, nepasiilgstu jos „Zmeiku“, „Mėnulių“ ir panašiai. prisimenant praeitą vasarą klausytą jos paskutiniojo albumo pristatymo koncertą, man visiškai akivaizdu, jog su gitaros, mušamųjų, perkusiniu bei sintezatoriniu palaikymu, jos dainos skamba kur kas galingiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.