ANATHEMA – Distant Satellites [2014]

Now that I found You

Vienas laukiamiausių šių metų albumų nenuvylė. Ir kaip galėjo po nuostabaus „Weather Systems” ir dar nuostabesnio gyvo pustrečios valandos įrašo su simfoniniu orkestru „Universal”. Pastarasis pademonstravo tokį profesionalumą, kad daugiau norėti jau nėra ko. Žinoma, ir dabar, po jubiliejinio, dešimtojo, albumo „Distant Satellites” bus kas vadins Anathema pervertintu reiškiniu, nevertu Pink Floyd’ams takelio nušluoti, burnõs ant vis daugiau naudojamos elektronikos, sakys, kad chebrytė išsisėmė, nes „The Lost Song” yra pagal „Untouchable” receptą iškeptas patiekalas, tik siūlo jį ragauti triskart ir t.t.

Bet shut up. Man Lee Douglas balsas gražesnis už visus „pinkų” akordus. Ir Lee naujajame albume gavo daugiau vaidmenų, kurie griebia taip, kad dažnai pamirštu muziką.

Taip, šįkart nebus jokio objektyvumo. Anathema yra tai, kuo gyvenu pastaruoju metu ir tas gyvenimas yra baisiai platus, aukštas, begalinių tolių ir aidų sukurtas.

httpv://www.youtube.com/watch?v=q2bwKAPgsyA

Dar galvoju: retas kolektyvas turi gabalą, pavadintą kolektyvo pavadinimu. Anathema susikūrė sau himną „Anathema”, kuris skamba ne ypatingai, tačiau daug pasako apie įsivaizduojamą santykį su klausytoju: It gave us a purpose, sometimes / It gave us a reason and a rhyme  / Looking for meaning in song / Searching and searching, so long

httpv://www.youtube.com/watch?v=MYDEwCYQhSc

Beje, dar apie elektroniką: titulinė „Distant Satellites” skamba man labai labai, taip šviežiai, erdviai ir nereikia čia jokių gitarų, anei Lee Douglas, net visokie IDM korifėjai galėtų pasimokyti tokio epiškumo.

httpv://www.youtube.com/watch?v=3hLkuZZQrAc

O albumo kulminacijos, žinoma, „Ariel”, kur dar kartą įrodoma, kaip styginiai, fortepijonas ir Lee dera tarpusavyje; taip pat ir „Dusk”, kur Lee dera su Cavanaghais .

 

fb-share-icon

2 komentarai apie “ANATHEMA – Distant Satellites [2014]

  1. Hm. O mane – nuvylė. Tiksliau nieko naujo jame neradau, tik blankų Weather Systems atspindį.

    1. Naujumo daug nėra, bet lyginant su „Weather Systems”, tai „Distant satellites” gavosi daug brandesnis, vientisesnis, labiau nušlifuotas, ne toks stringantis. Tiesą sakant, dabar mielai išmesčiau „Weather Systems” ir pasilikčiau tik naująjį, nors jį ir galima iš dalies pavadinti pergrotu priešpaskutiniuoju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.