ANDRIUS MAMONTOVAS – Elektroninis dievas [2011]

Išdrįsiu. Visada laikiau, kad gebu objektyviai vertinti Andriaus Mamontovo kūrybą. Nors ir buvau tas apsiverkęs paauglys, ašarojantis per Laužo Šviesą Sporto Rūmuose. Buvau tas jaunas vyrukas gailėjęs Foje išsiskyrimo Vingio Parke. Džiaugiausi Andriaus atgimimu. Supratau, kodėl jis metė grupę, po velnių. Ir gerai! Vertinau jo minties gylį ir genialų muzikos paprastumą, kurį Andrius mums leido pažinti albume Šiaurės Naktis/Pusė Penkių. Mokiausi groti paprastas balades iš nepakankamai įvertinto maestro albumo Visi Langai Žiūri į Dangų. Galiausiai atlaidžiai žiūrėjau į jo pritemptus politinius pastarojo meto hitus.

Andriau, aš nusimanau muzikoje taip pat kaip ir tu. Moku tuos pačius akordus ir gebu rimuoti „saulę“ su „pasauliu“. „Meilę“ su “apgaule“. „Tavyje“ su „manyje“. „Netikri“ su „sukurti“. „Teritorija“ su „istorija“. Aš lenkiuosi tam, kaip tu gebi į dainas perkelti savo vertybes. Darai tai paprastai ir sklandžiai. Kartais tau nereikia net stengtis, tačiau tai ką padarei naujame albume, nepataiko nei į tvorą, nei į mietą.

Man regis, Andriau, kad albumą rašei kažkokioje kančioje. „Turiu devynias dainas, reikia sukurti dešimtą“. Ar kartais neaplankė tokia mintis? Visi albumo kūriniai, išskyrus sielą liečiančią dainą „Rudenio vėjas“ ir gyvybės įkvepiančią baladę „Tiktai Tavyje“, skamba tarsi pagaminti gamykloje – pritempti lyrikoje, su nuspėjamu rimu, nuobodžiais akordais ir prognozuojamu klavišinių intarpu. Kiekviena daina prasideda ir baigiasi net neprasidėjusi. Kūriniai skamba tarsi būtų palinkėjimas pasveikti depresija sergantiems žmonėms. Išgirdę tai, jie tikrai pasveiks, jei girdėjo ką esi sukūręs anksčiau, nes blogiau jau nebūna. Jei dažyčiau Elekroninį Dievą kokia nors spalva, geriausiai tiktų pilka. Pati abejingiausia, apatiškiausia ir nuobodžiausia spalva.

Albume Elektroninis Dievas girdžiu muziką, kurią sukūrė žmogus, kuriam ji atsibodo. Girdžiu, tarsi, Andriau, būtum užsakęs tekstus kokioje nors atelje, kurioje ūsuotas batsiuvys pagal paruoštas klišes surimuoja eilutes. Priminei man Ostapą Benderį, kuris nešiojasi šimto besirimuojančių žodžių paruoštukes ir jas eksploatuoja kiekviename albume. Vejas, dienos, dievas, vienas…man gaila, kad techninė reikalo pusė užgožė sielos reikalus.

Albume nėra nieko, kas stebina ar leidžia pažvelgti į artistą šviežiu kampu. Šis darbas byloja apie kūrybinį regresą, nenoriu sakyti – krizę, tačiau netoli jos. Kur tavo bičų, gebančių sukurti tikrą siautulį scenoje, indėlis? Tikėjausi, kad nustosi dainuoti apie tą patį vandenį, teritorijas ir dievą. Tu ne tik kad nenustojai, bet dar uždainavai apie Kalėdas. Tai stato tave į lygią eilę su Marijonu Mikutavičium, nors pastarasis bent su tekstais pasitengia. Džiaukis, kad ne su Žilvinu Žvaguliu lyginam. Baiminuosi daryti prielaidą, kad greitai pamatysime tave kokioje nors Lietuvos talentų komisijoje. Ir dar tas atsisiuntimas iš LNK puslapio. Jei tau sumoka kokia tai draudimo kompanija, tai nereiškia, kad muzika nemokama, kaip kad skelbiama. Paleisk ją savo puslapyje be jokių „rėmėjų“, jei jau taip. Neglumink mūsų.

httpv://www.youtube.com/watch?v=qbjHfWN0YI4

Rudenio vėjas

Tai prasčiausiais albumas kurį išleido UAB Foje valdybos pirmininkas Andrius Mamontovas. Jei būčiau mirtinas UAB Foje fanas, sakyčiau, kad Andrius nekaltas, kad tai ne jis šias dainas rašė. Bet man niekaip neina apgauti savęs. Šį kartą firma nepateisino savo vardo. Gal laikas padaryti kelių metų pertrauką ir pabandyti dar kartą? Morrissey pavyko, gal ir tau, Andriau, pavyks? Dabar mes ištversim, kalbėsime apie tave gerai arba nieko, bet, Andriau, tu gali kur kas daugiau nei pametėjai mums šį kartą. Mes turime ausis ir jos atsuktos į tave.

Avansu, keturi iš dešimt. Vien dėl to, kad artėja KaLĖdos! Vėl ir vėl, ir vėl…Nenusimink, Andriau, mes atidedame tavo kredito mokėjimus.

fb-share-icon

36 komentarai apie “ANDRIUS MAMONTOVAS – Elektroninis dievas [2011]

 1. tikrai, toks siaubingas albumas, kad net stebina… iš serijos: nu va turiu čia nereikalingų dainų, tai išleisiu albumą, vis šis tas:D

 2. Tikrai, žiaurus reikalas. Mintyse vis kartojau „reik pabandyt dar kartą“, bet gi antra mintis perkalbėdavo: o dėl ko? Na tikrai, kad nėra dėl ko. Kai atsirado „Rudenio vėjas“, lūkesčių kartelės nekėliau, bet vis tik tikėjausi. Kai kažkur perskaičiau, kad albumas arčiau „Pabėgimo“ bei „Šiaurės naktis“, susidomėjau papildomai, bet tai ką gavau, sorry, bet savo užtaiso stiprumu primena Jėzaus garbintojų gitarinius šmotus. Turėjau dvi dienas sukti ankstesnius jo darbus, kad užmirščiau, ką girdėjau šiame. Ačiū dievui pavyko. Va tik galvoju, kad jeigu pačiam maestro šis darbas nors kažkuo lygiuojasi ir „Pabėgimą“ bei „Šiaurės naktis“, mane tai liūdina kur kas labiau nei šio darbo lygis, idant nepalieka jokių vilčių ateičiai. Tendencijos jau ir taip jautėsi, bet dabar, kaip ir sunkios ligos atveju, norisi konstatuoti: liga staiga paūmėjo.

 3. gerai, kad bent pavadinimas džiugina, gerai susisiejantis su albumo viršeliu:D

 4. Tęsiant ligos temą: jau po to neaiškaus „langų“ pergrojimo „taip, kaip turi skambėti“ buvo galima įžvelgti simptomus. Kaip bevertinčiau A.M., dar niekada jo klausydamas nesijuokiau, o per kalėdų priedainį žvygavom su garsu. Sakau – gal čia bajeris su tuo Dievu? Bet ne aprilius lyg?

 5. plojimai tomui už drąsą. nors ir buvau tarp tų vingio parke, paskui užaugau ir supratau, kad visa UAB (ir ne tik) galia buvo LT istoriniame ir paauglystės kontekste. deja, nieko gilaus ten nebuvo, nėra ir turbūt nebebus. užuojauta andriui už drąsą.

 6. Na ką, „žvaigždės kartais krenta“. Kad ir kaip tai liūdna bebūtų. Nesugebėjau visko perklausyt, per daug energijos reikalavo.

 7. Beklausydamas albumo pagavau save galvojant, kad senutėlė Andriaus daina, kurioje tėra vienas ketureilis („Aš gersiu juodą kavą / Pritemdytoj kavinėj / Po to ilgai rūkysiu / Ir niekas nesikeis“), yra žymiai nuoširdesnė ir vertingesnė už visą šią naująją verbalinę diarėją iš serijos „o dabar aš jus NEMOKAMAI pamokysiu gyventi“.

  Kita mintis: albumas skamba taip, tarsi „LD“ būtų iš anksto sumokėję honorarą ir tik likus kokioms 3 dienoms iki 111111 Andrius būtų sėdęs jo rašyti. Nesvarbu, kad nėra apie ką – juk pažadėta. Bet net ir tokiu atveju negaliu suprasti, kodėl tekstai nusivažiavo iki grupių, kurių klausydamas visada atlaidžiai nusišypsodavau (jei nepradėdavau juoktis balsu) lygio…

  Pabaigai vienas klausimas, į kurį sau pabandžiau atsakyti: ar klausyčiau tokią muziką, jei būčiau ją išgirdęs būdamas aštuoniolikos? Jokiu būdu. Ar man įdomu jos klausytis dabar, kai man dvigubai tiek? Juolab ne.

  „Перемен требуют наши сердца…“

  1. Gal galit „pasidalint“ šia Andriaus daina, kurioje tėra vienas ketureilis (“Aš gersiu juodą kavą / Pritemdytoj kavinėj / Po to ilgai rūkysiu / Ir niekas nesikeis”).
   ….NIEKUR JOS NERANDU….

  2. Sveikas, Clandestino, galbūt dar turi tos dainos įrašą (aš gersiu juodą kavą)? Kad ir kasetėje ar juostoje. Perkelčiau pats į skaitmeną. Pastaruoju metu daug žmonių to įrašo ieško, net ir pats Andrius. Būčiau labai dėkingas jeigu susisiektum. 862276896

 8. oho, kad pratrūko liaudis. tautos dainių ant laužo! :) mano galva, tai Andriui nuo tos pačios „Šiaurės nakties“ (taigi jau daugiau kaip 10 metų!) taip ir nebepavyko įrašyti gero albumo. bet po vieną kitą gerą dainą vis dar randu kiekviename po to išleistame. taip pat ir šiame. žodžiu, tipinis Mamontovo albumas ir tiek.

  o dėl Clandestino klausimo, tai nemanau, kad iš šios dienos perspektyvos gali objektyviai įvertint, ar būtum klausęs tokią muziką, kai buvai aštuoniolikos. naivu manyti, kad klausytum lygiai tų pačių dalykų, kuriuos klausai dabar.

  1. Manau, kad tikrai galiu įvertinti. Viską, ko klausiau būdamas aštuoniolikos, tebeklausau ir šiandien. Mano muzikinis akiratis tik išsiplėtė. Tad drąsiai galiu teigti, kad jei kažkas netelpa į gerokai platesnius šiandieninius rėmus, tikrai nebūtų tilpę ir į tų laikų playlistus.

   Pagaliau prisiminkime, ką tais metais paleido į pasaulį A.M. Ogi „Vandenyje“. Lyginti, manau, būtų net nepadoru.:)

 9. na, maestro yra uzsimines, kad kone visi tiek FOJE, tiek AM albumai buvo sutinkami su panasia reakcija, „anskciau buvo gerai, nu bet sitas albumas tai jau blogiau nera kur“ – lygiai ta pati istorija. nors albumas ir neveza, bet palaukime metelius kitus, gal prades? juk ta pati cia jusu liaupsinama „Šiaurės anktis“ – ar kai buvo išleista ji susilaukė gerų atsiliepimų? NE!

  1. Padrikų minčių kratinys.(LR recenzija). Gėda net skaityti buvo.

 10. Kai išėjo Šiaurės naktis buvo wow. Tai buvo kur kas tamsesnis ir mažiau popsinis darbas negu darė Foje, bet abejoju ar kiek rimčiau muzika besidomintis pilietis galėjo jį nurašyti. Ir tekstai ne subjektyviai, bet objektyviai blogėja. Na, ką mes bandom apgauti? Sparnai, lėktuvai, tu ir aš – daugiau nieko nebeliko. Visų čia kritikuojančiųjų paauglystė jau seniai praeityje, bet iki šiol klausėm, vis rasdavom kažką. Dabar gi banalybės iš Andriaus sakyklos.

 11. paskutinė daina kuri patiko ir šiuolaikinės kūrybos- Liūdesio angelas. tuomet laukiau aulbumo ir tikėjausi būtent tokio kaip ši daina. o išėjo banalybė – nėra jame kas priverstų sielą dainuoti. na o elektroninio dievo dainų klausyt neįmanoma nes tekstas primityvus. parašytas tik tam kad būtų ką dainuoti. neturi ką pasakyti.

 12. atsiprasau. is sio albumo dar visai patiko daina Ratilai.vistik kiekvienam albume dar po viena daina randu.

 13. Koncerte naujas albumas skamba tikrai gyviau. Nors dainos kiek išsiskiria iš repertuaro savo energijos stoka, tačiau bendrame kontekste susiklauso pakankamai šauniai. Gal tai nebus labai įsimenantys kūriniai ir neperspjaus jie nei Foje nei Kitos Andriaus kūrybos, bet džiugu, kad tai vis dar tas pats Andrius. Pagyrimai grupei, įpūtusiai gyvybės.

 14. Mamontovo tekstai visada buvo tik lėkštos banalybės. Jaunystėje gelbėjo intonacija ir energija. Dabar niekas negelbėja, gal tik šioks toks autoritetas.
  Bet, kita vertus kodėl jūs norit gero daikto už dyką?? :)

 15. pazystu kelis gelezinius foje fanus (zmones subrende ir pan.) siaip jei jiems pasakycia kanors is serijos Andrius – gaidys. Tai jie mane uzmustu turbu. Bet kai net is ju apie si albuma isgirdau toki myyyykima ir netik, tai jau tikrai blogai vadinas.

 16. jum gal negera visiems? Ausu neturit infantilai. Jei jum patinka tik gryna akustine muzika, ir nemegstate truputelio elektronikos, tai cia jusu beda.
  Cia vienas geresniu albumu.

 17. va kur recenzija
  lrytas.lt/-13210312581318967893-albumo-apžvalga-a-mamontovas-elektroninis-dievas.htm

  1. Mane dėl Ramūno Zilnio neramina tik vienas dalykas – kai jis pagiria tikrai gerą albumą, aš kažkaip nejučia imu abejoti jo gerumu.

 18. Taip, būtų labai smagu pasiklausyti Kalėdos (Dance Version).

 19. mamontovas NIEKADA NEBUVO IR NEBUS muzikantas o tik „visuomeninis veikejas“ nevykusiai brazdindamas gitara atgimstancioje lietuvoje, juokingai gailiai skamba jo vadinimas maestro… labiau ji tiktu pavadinti NENUSISEKUSIU MUZIKANTU, nes tai ka ji dare „tada“ buvo slamstas kurio reikejo visiems o tai ka jis daro siandien yra slamstas kurio nebereikia niekam… zluges reikalas…
  beje, palyginkit mamontova su butkute ir ju muzikinese istorijose rasite daug paraleliu :)))

  1. Aiste, o kas yra muzikantas? Kas jį apibrėžia? Ar Kernagis – muzikantas?
   Ką Lietuvoje priskirtum prie nusisekusių muzikantų?
   Gaila, bet turbūt atsakymų jau nesužinosiu… Nors būtų įdomu :)

 20. Man tai patinka, kad visi turi nuomonę apie Mamontovą. Kaip ir apie Kubilių arba Vilniaus Energiją.

 21. Tik dabar užmačiau šį įrašą, paskaičiau komentarus ir likau tikrai nustebintas tuo, kiek žmonių nuvylė Mamontovo „Elektroninis dievas“. Aš irgi vienas iš tokių, bet iki šiol galvojau, jog problema manyje ir aš tiesiog nesugebu tinkamu kampu paklausyt ir išgirst šio albumo… :) Pasirodo ne.
  Šiaip keista – juk praėjo beveik 4 metai nuo „GŽR“. Pakankamas laiko tarpas albumui subręsti, net ir turint kitų sričių savirealizacijai, kaip teatras, kinas, muzika filmams. Nu bet neskamba šitos naujos dainos nei atskirai paėmus (išskyrus pora), nei kaip albumas. Negi Andrius išsisėmė? O gal po nemažos pertraukos jautė norą/pareigą priminti apie save iš muzikinės pusės, bet nebuvo kuo? Tai ir gavos dainos tokios pritemptos? O gal tiesiog mes pasenom? :)
  Kaip ten bebūtų, čia turbūt bus pirmas Mamontovo albumas, kurio neturėsiu fizinėje laikmenoje…

 22. as viska ka galiu pasakyti, tai kam nepatinka sis albumas tai uzsiciaupkit tylekit ir neklausykit… aiskiai Andius buvo pasakes kad jums tikriausiai nepatiks, nes reikia i sias jo dainas zvelgti tiesiog is zmogiskosios puses, o ne kazko ieskoti jo zodziuose… dainos tikrai geros… kaledos, labai grazi daina, ko jus tikites, paprasta daina sukure be kazkokiu nesamoniu :p linksma nuotaikinga daina… tiktai tavyje isvis daina kuria perklausiau jau simtus kartu ir galiu klausyti dar tukstancius :p atsibusk, elektroninis dievas, ratilai, labai geros dainos man nes a neieskau kazkokiu tai pievu kuriu jus ieskot nerandat ir po to staugiat kad nesamone :p as ziuriu paprastai ir matau jo dainose tik teigiamus dalykus :p taskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.