ANNA VON HAUSSWOLFF – Ceremony [2012]

Anna von Hausswolff, trečią dešimtį įpusėjusi švediškoji Kate Bush, pateikia klausytojams antrąjį ilgagrojį pavadintą „Ceremony”. Žiauriai konceptualus ir ceremonialus įrašas, už nugaros paliekantis debiutinį „Singing From The Grave” (2010).

Anna šįkart atsiriboja nuo merginos, suokiančios užu fortepijono klavišų, įvaizdžio ir kerta tamsiau bei griežčiau – „Ceremony”, dedikuotas prieš porą metų išėjusiam anapilin seneliui, gali būti laikomas šarvojimo ceremonijų muzikiniu atspindžiu, kuriame visų pirma dėmesys skiriamas muzikai ir tekstui, o tik po to unikaliam dainininkės balsui.

Albumą pradedantis instrumentinis takelis nusako viso įrašo tematiką ir atmosferą, kurioje karaliauja tamsos, liūdesio, mirties ir atsisveikinimo su brangiu žmogumi tematikos pripildytos epitafijos. Kiek netikėtai įraše naudojami bažnytiniai vargonai prideda šaltumo, erdvės ir dramatiškumo, o Annos balsas šitame amplua skamba nepakartojamai raiškiai ir nepakeičiamai („Red Sun” – fantastiškas vargonų ir vokalo dermės, balanso ir jėgos pavyzdys).

httpv://www.youtube.com/watch?v=QbP–RsNj70

Mountains Crave

httpv://www.youtube.com/watch?v=tWl5DbjTEi4

Red Sun

„Ceremony” savo liturgiškumu sunkokai priimamas kasdieniam klausymui, tačiau tam tikromis gyvenimiškomis aplinkybėmis gali tapti nepakeičiamu įrašu, kuriame prasmę suras ne viena siela.

ps. Albumo kūrimo užkulisiai:

httpv://www.youtube.com/watch?v=eyR7-SrwrSY

http://www.annavonhausswolff.com/

http://www.myspace.com/vonhausswolff
http://www.facebook.com/annavonhausswolff

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.