Anonsas/Konkursas: Artscape: Free Tallinn Trio (jazz) Vilniuje / +Laimėk kvietimą 2 asm.

Puikioje vietoje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, kovo 3 d. bus galimybė išgirsti džiazo kolektyvą iš Estijos – „Free Tallinn Trio“. Priminsiu, kad Artscape, tai tarpdisciplininis nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ projektas pristatantis šiuolaikinius 12 Europos šalių menus, todėl greta muzikinės pažinties vyks ir meninė. O, bet, tačiau, mes pristatome „Free Tallinn Trio“ ir dovanojam du pakvietimus dviems asmenims (apie tai teksto apačioje).

ftt

Artscape: Free Tallinn Trio, kovo 3 d. 19.00 val., šv.Kotrynos bažnycia, Vilnius:
Anne-Liis Poll – voice
Anto Pett – piano and prepared piano
Jaak Sooäär – guitar and live-electronics

http://www.myspace.com/freetallinntrio

Laisvą improvizacinę Estijos muziką „ARTscape“ programoje pristato Free Tallinn Trio, jungiantis profesionalią choro dirigentę ir vokalistę Anne-Liis Poll, pastaruosius 2 dešimtmečius improvizacinės muzikos srityje dirbantį klasikinio išsilavinimo pianistą Anto Pett bei vieną ryškiausių Estijos džiazo kūrėjų gitaristą Jaak Sooäär. Jau pačiu pavadinimu pabrėžiančios „laisvės“ kategoriją, šios trys ryškios kūrybinės individualybės savą kūrybos laisvę išreiškia drąsiais ir intriguojančiais, gyvai gimstančiais muzikiniais pokalbiais, kuriems skirtingos muzikinės patirtys atveria plačias raiškos galimybes.

Teatrališki, iliustratyvūs ir nepaprastai kūrybiški, savo muziką apibūdinantys kaip improvizuotą kamerinę operą, jie kviečia panirti į džiazo scenoje nedažnai sutinkamus skambesius. Jų kūryboje, paklūstančioje „čia ir dabar“ impulsams, akademinės, improvizacinės bei džiazo muzikos pasauliai jungiasi naujoje teritorijoje, žėrinčioje džiazo, roko, operos bei šiuolaikinės kamerinės muzikos atspindžiais.

Koncerte išgirsime ir jaunų talentingų Lietuvos džiazo kūrėjų duetą: klavišų virtuozą, puikiai valdantį ir akustinį rojalį, ir elektroninius klavišinius, o savitai raiškai neretai prakalbinantį ir kompiuterius Dmitrijų Golovanovą bei polistilistinės raiškos meistrą, išsiskiriantį emocionaliu ir brandžiu muzikavimu bei nepaprasta kūrybine energija saksofonininką Janą Maksimovičių.

Bilietus platina Bilietai LT , kaina – 30 Lt.
Bilietai internetu ->

*****

Nori laimėti kvietimą (2 asmenim) į koncertą?
Klausimas: Kaip vadinasi 2007 metais išleistas grupės albumas?

Atsakymą iki 26 d. (ketvirtadienio) 23.59 siųsk adresu jazz@g-taskas.lt, o ar laimėjai sužinosi penktadienio rytą. Kaip ir minėjau įrašo pradžioje, nugalėtojai bus du.

4 komentarai apie “Anonsas/Konkursas: Artscape: Free Tallinn Trio (jazz) Vilniuje / +Laimėk kvietimą 2 asm.

 1. Lietuvos radijo „Džiazo pasažai“ apie ARTscape džiazo projektus

  Vis dar ošiant aistroms dėl „Vilniaus – Europos kultūros sostinės“ ir šio renginio finansavimo, projektai vyksta, nelaukiant valdininkų sprendimų. Vasario 22-osios „Džiazo pasažuose“ (21.30 val.) – apie vieną jų, sėkmingai startavusį ilgalaikį tarpdisciplininį projektą „ARTscape / Menorama“.

  Šio projekto įgyvendinimui susivienijo trijų meno rūšių rengėjai, savo sričių pionieriai: šiuolaikinį meną propaguojanti „Vartų“ galerija, nekomercinius filmus pristatantis festivalis „Kino pavasaris“, naujausius džiazo vėjus į Lietuvą nešantis festivalis „Vilnius Jazz“. Visus metus kas mėnesį jie užsimoję Vilniuje pristatyti dvylikos buvusių ir būsimų Europos kultūros sostinių savičiausius šiuolaikinio vaizduojamojo meno, kino ir džiazo atstovus bei jų kūrinius. Turėsime puikią galimybę palyginti mūsų menininkų darbus su vis kitos šalies kūrėjais, nes visus projektus papildo ir Lietuvos menininkai.

  Laidoje išsamiau pristatysime šį projektą ir pirmuosius džiazo programos dalyvius, girdėsime Mikko Innaneno grupę „Inkvisitio“ pradėjusią „ARTscape“ projekto džiazo programą, ją pratęsiantį „Free Tallin Trio“ ir Europos laisvojo džiazo legendą – austrų trombonininką Christianą Muthspielį bei jo trio.

  Ved. Jūratė Kučinskaitė.


  Nuoroda į įrašą: http://www.lrt.lt/archyvas/


  LR „Džiazo pasažai“ 2009-02-22 21:30

 2. Tiksliausiai savo įspūdį apibūdinčiau fraze „viršijo lūkesčius“. Visai skirtingai negu Mikko Innanen, kuris šiek tiek nuvylė (tiesa, ten vien dėl priešpaskutinio numerio apsimokėjo nueiti), iš estų per daug nesitikėjau. Iš įrašų Myspace susidariau įspūdį apie akademinį eksperimentinį džiazinį minimalizmą, bet gyvai tas įspūdis išgaravo po pirmų dešimties minučių. Prisijaukini tą klasikį vokalą ir kaip nesižavėti tais vokaliniais išvedžiojimais? Nenoriu kartoti pavardės megaitės, kuri labai užstrigo VilniusJazz viename iš koncertų, kai teko „ant smūgio“ būrti free jazz komandą, bet vakarykštis pasirodymas būtų puikus palyginimas, kuo skirias vokalas, kaip instrumentas, nuo narkotinių miauksėjimų.

  Patiko ir antra dalis, bet aš Golovanovo mieliau paklausyčiau solo. Būtų įdomu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.