ARTscape pristato: afrodžiazas iš Paryžiaus – „Sawadu” [vasario 17 d.]

Vasario 17 d. 19 val. Vilniaus mokytojų namų salėje tarptautinio „ARTscape” menų projekto klubą atidarys afrodžiazo trio iš Paryžiaus „Sawadu”.

Šią trijulę sieja ilgametė partnerystė. Trio muzika kupina netikėtų spalvų, afrikietiškų ritmų, vaizduotės žaismo. Tai – modernus kultūrų miksas, atskleidžiantis įdomų požiūrį į tradiciją.

Savamokslio gitaristo ir kompozitoriaus H.Sambo įkvėpimo šaltiniai – Senegalo ritmai, bliuzas, šiuolaikinis rokas, „free” džiazas. 1998-aisiais atvykęs į Prancūziją jis greitai pritapo prie vietos muzikantų ir netrukus pradėjo koncertuoti taip pat su savo grupe. Gitaristas pasirodė su daugeliu pripažintų muzikų, tarp jų – Davidu Murray, Phaoroah Sandersu, „World Saxophone Quartet”, Richardu Bohringeriu, Boney Fieldsu.

Trio bosininko H.Dupont’o kūrybos spektras – nuo griežtų kompozicijų iki totalių improvizacijų. Šis muzikas groja akustiniu ir elektriniu bosais. Savo mokytojais H.Dupont’as laiko Dave’ą Hollandą, Miroslavą Vitousą, Steve’ą Swallow.

Bosininkas bendradarbiauja su daugeliu žymių prancūzų muzikantų, dalyvavo projektuose su Robinu Eubanksu, Steve’u Lacy, Stefano Di Battista, Stephane’u Gallandu, „Vancouver Improvisers’ Collective” ir daugeliu kitų korifėjų, taip pat groja solo.

O grupės būgnininko B.Wassy kredo – ieškoti originalių muzikavimo formų, improvizuoti pagal naujas taisykles. Šis muzikas yra talkinęs daugeliui Afrikos įžymybių, tarp jų – Manu Dibango, Myriam Makebai, Salifui Keita.

B.Wassy atvyko į Paryžių 1974 metais, yra grojęs su Jeanu Lucu Ponty, Grahamu Haynesu, Colinu Walcottu ir kitomis įžymybėmis. Tačiau labiausiai B.Wassy mėgsta kurti ir groti savo paties muziką, žaižaruojančią afrikietiškais ritmais.

Sawadu

Hervé Samb – gitara, vokalas (Senegalas)
Brice Wassy – mušamieji, vokalas (Kamerūnas)
Hubert Dupont – bosas, vokalas (Prancūzija)

Koncerto bilieto kaina – 20 lt. Bilietus platina Bilietai.LT
Bilietai internetu :
http://www.bilietai.lt/axtweb/view/evt-desc/1.0-lt-EDS001000004503

Festivalio „Vilnius Jazz” inf.
www.vilniusjazz.lt

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.