AVaspo – Šachmatų karalienė (Chess Queen)

httpv://www.youtube.com/watch?v=rmMbLWJO_R0

Sekmadienį, sausio 13 dieną 13 val. grupės „Avaspo“ tinklapyje www.avaspo.lt pristatytas naujausias grupės vaizdo klipas „Šachmatų karalienė“.

Neseniai penktąjį gimtadienį atšventusi ir pavasarį trečiąjį savo albumą išleisianti „AVaspo“ toliau stebina netikėtais užmojais. Prieš metus perfrazavusi lietuvių pokario poeto P. Širvio eilėraštį „Niekados, niekados, niekados“ grupės lyderė Gabrielė Labanauskaitė sukūrė naują tekstą, pavadintą „Šachmatų karalienė“, kuriame atsispiriama nuo pagrindinių P. Širvio eilučių, tačiau vystoma kita tema. Anot autorės, „širviškas“ svajingų ir humoristinių motyvų jungimas „Avaspo“ klipe įgauna šiuolaikiškai siurrealistinę formą.

Filmavimai Londone

Paprašyta daugiau papasakoti apie klipo idėją ir atsiradimą, Gabrielė atsako:
„Klipą filmavome 2012 m. pavasarį, paskutinį vakarą man prieš grįžtant į Lietuvą po 3 mėn. stažuotės Londone. Galbūt tai, kad didžiąją dalį to laiko praleidau „British Library“ tarp karališkų jos relikvijų, rinkdama medžiagą savo disertacijai, inspiravo klipą sukti būtent eilėraščiui „Šachmatų karalienė“.“

Menininkė prasitaria, kad klipo idėja kilo iš Londone gyvenčios fotografės Miglės Bačkovaitės pasiūlytos fotosesijos: „Nors pačią fotosesiją teko nukelti neribotam laikui, tačiau Miglės atrasti mistiški šio megapolio kampeliai bei pasiūlyta į komandą video menininkė Solveiga Serova pranoko pirminę idėją ir suteikė naują iššūkį per tokį trumpą laiką sukurti vaizdinę eilėraščio interpretaciją.“

Bendradarbiavimas su grupės „mmpsuf“ nariu Aivaru Ruzgu

Prie galutinės garso takelio versijos sukūrimo prisidėjo ne tik grupės muzikantas Vladas Dieninis, bet ir buvęs „AVaspo“ bendražygis, dabartinis grupės „mmpsuf“ narys Aivaras Ruzgas. „Pirmasis mano albumas „Apelsinai aikštėj apgriuvusioj“ buvo kurtas tik su Aivaru, todėl gerai vienas kitą suprantame, tad kūrybinės, kad ir trumpalaikės, sąjungos išlieka, ir manau, išliks ateityje.“ – teigia Gabrielė Labanauskaitė.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.