Balandis „Menų spaustuvėje” / Laimėk kvietimus į spektaklį „Poliklinika“

logo Balandį Menų spaustuvėje prasideda pavasarinis festivalių ir premjerų sezonas. Jau balandžio 2 d. startuoja Trumpametražių operų festivalis NOA, kuriame ne tik jaunųjų Lietuvos operų kūrėjų darbai, bet ir svečiai iš užsienio. Mėnesio viduryje išvysime pirmą sykį vyksiantį debiutų festivalį „SHOCKacademia“ – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantai pristatys savo diplominius darbus. Įdomią turinio ir formos prasme premjerą pateiks jaunas šokio kūrėjas Tautvilas Gurevičius, o mėnesio gale pakvies režisierės Reginos Garuolytės spektaklio premjera pagal Herkaus Kunčiaus pjesę.

Bene didžiausia balandžio staigmena – naujas režisieriaus Cezario Graužinio viskas-arba-n09spektaklis „Viskas arba nieko“, kuris ištrins ribas ne tik tarp žiūrovų ir aktorių,  bet ir tarp komedijos ir dramos. Spektaklio premjera – Menų spaustuvės Kišeninėje salėje balandžio 2, 23 ir 24 dienomis.

Balandžio 2-5 dienomis Menų spaustuvėje įsikurs Trumpametražių operų festivalis NOA (Naujosios operos akcija), kurį rengia viešoji įstaiga „Operomanija“. Užsibrėžę atgaivinti ir išpopuliarinti operos žanrą tarp bendraamžių ir vyresnių žiūrovų, jauni operų entuziastai pristatys tris lietuviškas ir vieną suomišką operą. Tarp lietuviškųjų – ir praeitais metais Menų spaustuvės jaunųjų scenos menininkų programai sukurta opera „Izadora“, kurios kūrybinė grupė šiemet apdovanota Auksiniu scenos kryžiumi už geriausią metų debiutą. .

streamerphpBalandžio 8 dienos vakarą siūlysime praleisti dviejų jaunų šokėjų kūrybos pasaulyje. Pirmasis spektaklis (trukmė 20 minučių), bus pristatytas kamerinėje Kišeninės salės aplinkoje. Tai šokėjos Jonės Dambrauskaitės debiutinis kūrinys „Homo sum“, kuriame ji gvildena tolerancijos, kaip įkalinančio reiškinio, problemas. Vėliau žiūrovai bus pakviesti pereiti į Juodąją salę, kurioje įvyks Tautvilo Gurevičiaus spektaklio „4 su puse vizijos. Supratimai“ premjera (26 min.). Spektaklį įkvėpė islandų grupės „Sigur Ros“ muzika – jos pagalba ir atskleidžiamos 4 vizijos: tiesos, laisvės, išlikimo savimi bei namų.

Balandžio 17-18 dienomis šešių šokio spektaklių programą pristatys Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų festivalis „SHOCKacademia“. Festivalį rengia akademijos magistrantai: kultūros vadybininkai ir aktoriai-šokėjai. Jų bendromis pastangomis festivalyje bus pristatyti choreografės Airos Naginevičiūtės vadovaujamo kurso diplomantų darbai: Pauliaus Tamolės, Dovilės Petkūnaitės, Vaivos Užaitės ir Agnės Ramanauskaitės. Svečio teisėmis festivalyje taip pat pasirodys šokio kūrėja iš Latvijos Elina Breice su spektakliu  „Take my eyes“ ir Skaidra Jančaitė su muzikiniu spektakliu „Galios centras“, kuriame dalyvauja Vilniaus Sietuvos vidurinės mokyklos moksleiviai.

Balandžio 25 d. įvyks paskutinioji mėnesio premjera – režisierės Reginos Garuolytės, rašytojo Herkaus Kunčiaus ir aktorės Adrijos Čepaitės bendras darbas „Pijoko chrestomatija“. Ieškodami atviro ir nuoširdaus ryšio su žiūrovu, spektaklio kūrėjai siūlo publikai pasižiūrėti premjerą nemokamai, o paskui pasilikti neformaliam pabendravimui su kūrybine grupe.

Jaunatviško ir nuotaikingo teatro mėgėjai balandį vėl galės apsilankyti Aido Giniočio vadovaujamo teatro „Atviro ratas“ spektakliuose „Atviras ratas“ (6 d.) ir „Išlaisvinti Žaną“ (10 d.) bei „Sparnuotasis Matas“ (14 d.). Geriausiu režisieriumi šiemet pripažintas Gintaras Varnas ir jo teatras „Utopia“ darsyk pakvies į spektaklį „Dekalogas“ (9 d.), o „cezario grupė“ Juodosios salės sceną apgyvendins dviem spektakliais iš savo repertuaro: „Drąsi šalis“ (ankstesnis spektaklio pavadinimas „Lietuvos diena“, 10 d.) ir Martino Crimpo „Pasikėsinimai“ (11 d.).

*****

Kas dar nematė  A. Jankevičiaus spektaklio „Poliklinka“, gali sudalyvauti sierasmūsų konkurse ir laimėti kvietimą  2 asm.  į balandžio 11d. (šeštadienį) vyksiantį šio spektaklio seansą. Belieka atsakyti į klausimą:
Kokio žinomo  režisieriaus filmas apverčia vienos iš „Poliklinikos“ herojų gyvenimą?
Atsakymus siųskite el. paštu: teatras@g-taskas.lt  iki balandžio 7d.
Tik prieš tai įsitikink ir įtikink mus, kad Velykų išvakarėse kada vyks spektaklis, nebūsi išvažiavęs pas močiutę į kaimą velykaičių marginti, o tikrai nuobodžiausi sostinėje.

fb-share-icon

2 komentarai apie “Balandis „Menų spaustuvėje” / Laimėk kvietimus į spektaklį „Poliklinika“

  1. Šeštadieniui kvietimą į spektaklį „Poliklinika” šį kartą atiduodam Adomonių šeimynai už begalinį atkaklumą dalyvauajnt g-taško konkursuose. Tad brangieji, Ugniau, Henrikai, Rita ir Aidai, turėsite juo kažkaip šeimyniškai draugiškai pasidalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.