Be2Gether 2008 @ Norviliškės

Daug diskusijų sukėlęs, trijų dienų festivalis Be2Gether baigėsi.
Trumpi asmeniniai įspūdžiai:

Kelias iki festivalio vietos, nežinia kada greideriuotas, pakratė atsakančiai.

Bilietų-apyrankių išdavimo vieta  siaubingai atstumianti ir iš kart atbaidanti keliauti toliau.

Įėjimo kontrolė „dėl vaizdo“: neleidžiama įsinešt plastikinių mineralinio vandens buteliukų, bet viduje voliojasi nemažai stiklinių butelių ir atvirai geriama „iš kakliuko“.

Smagu, kad buvo didelis įvairių virtuvių, kavinių, vyninių pasirinkimas, skirtingai nei pvz. Lenkijos „Openeryje“, kur keturias dienas,  vienintelis maisto tiekėjas visoje teritorijoje siūlo tik tas pačias dešreles ar dešrainius.

Pliusas ir tai, kad nuo didelio karščio, dienos metu buvo galima atsigavinti specialiais purkštuvais bei išsimaudyti tvenkiniuose esančiuose „pilies teritorijoje“. Be vandens, vos ne karščiausią vasaros dieną, ten būtų buvę galima nutrokšti.

Dar užskaityčiau kaip privalumą daugybę įvairiausių papildomų veiklų: pradedant palapines su loginiais žaidimais, purvo baseinu, indiškų šokių pamokėlėmis ir t.t., baigiant įrengtu ekranu stebėti Olimpiados transliacijas. Tai kas, kad rezultato skaičių nėjo įžiūrėti skystųjų kristlų ekrano fone.

Dienos karštis metė prie žemės, ir stebėti su dviem suknelėmis ir stambiais karoliais pasipuošusią Aistę bei Skylę su „Povandeninių kronikų“ programa buvo vienas vargas, nors ir teigiamas parinkimas užsieniečio ausiai (jei ten tokių buvo).

„Baka Beyond“ viena vokalistė savo balsiniais sugebėjimais tikrai prilygo, jau minėtai, Aistei ir klausėsi puikiai, bet muzika buvo gana eilinis folkas.

„Clan Of Xymox“ atrodė techniškai-gotiškai, bet, jei nebūčiau programoje perskaitęs, kad tai olandai, man sėkmingai tai galėjo būti ir kokie Mesh, Cruxshadows, Front Line Assembly ar panašios beveidės muzikos pasirodymas. Piguma jaunimėliui. 

„Antro galo“ grupė „My Baby Wants To Eat Your Pussy“ ilgokai vėlavo dėl techninių nesklandumų, bet kai išėjo tai išėjo visame gražume: stilingu raudonu katiliuku ir švarkeliu pasipuošęs vokalistas dirigavo kitiems grupės nariams bei miniai, muzika klausėsi įdomiai (patiko tas klasikos, folko, roko ir viso kitko lengvas mišinys), reginys akiai nesibodėjo, bet vokalinė partija buvo klaikiai prarūkyta ir netempianti iki vidutinės.

Teritorijoje pagrinde slankiojo jaunimas ir tik vienas kitas brandesnio amžiaus pilietis. Negerai, kad organizatoriai nesugeba pritraukti brandaus klausytojo. Matyt, to pasėkoje „Stearica„ nepelnytai sulaukė tik kokių dviejų dešimčių klausytojų padrikų plojimų ir parodė, kokiai muzikai lietuvaičiai dar nepasiruošę. Nors tai galėjo būti pasekmė to, kad italai ne taip seniai Lietuvoje jau svečiavosi.

Poprokeriai „Fools Garden“ sutraukė didžiulė krūva gerbėjų, bet atsidavė praeito amžiaus naftalinu.

Vieni laukiamesnių „Clinic“ skambėjo nuobodžiai ir atrodė perdėm statiški. Negelbėjo čia nei medicininės marlės ant veidų, nei tobulai atliekami gabalai, kurie skambėjo analogiškai albuminėms versijoms, nors pirmą kartą girdėjusiems indie rocko gerbėjams privalėjo patikti.

30 minučių vėlavimas ir „Groove Armada“ scenoje pasirodė su visais atsivežtais šviesos efektais. Nemanau, kad LT buvo kažkas panašaus, bet GA skambėjo perdaug elektroniškai: nežinia ar čia toks jų pasirodymas buvo pritaikytas sumokėtam honorarui, ar dabar visur rodo tokią programą, bet gyvo atlikimo koncerte buvo ne daugiau kaip 40 proc.. Tad apturėjom tiesiog gerą diskoteką, su retais paraginančiais intarpais. Žinoma, viskas buvo atlikta aukščiausios kokybės lygmeny ir sielą suvirpino ne vieną kartą.

Islandas Valgeir Sigurdsson papuolė į „Stearica“ situaciją ir sulaukė tik padrikos grupelės klausytojų (bent pradžioje), kuri paprašė pagarsinti muziką, nes Sobieski Uogos angaras nustelbė visus islandiškos magijos garsus. Tokią muziką būtina klausyti kamerinėje aplinkoje ir be abejo tai reikia padaryti, kai tik pasitaikys proga.

Organizatoriai nuorodomis iki festivalio vietos pasirūpino, bet naktį važiuojant atgal, tarp miškų ir vieškelių, kelią jau reikėjo ieškotis patiems, nes nuorodos buvo sustatytos tik į vieną pusę, „į festivalį“, o po jo, kaip ten sako „nors ir tvanas…“

Matėte, girdėjote, patyrėte kažką daugiau – pasidalinkite…

error0

120 komentarų apie “Be2Gether 2008 @ Norviliškės

 1. tai, kad toli ir nereikia ieškoti, pačiame be2gether puslapyje Vekso logo idetas: http://www.b2g.lt/2008/lt/

  del sutarciu, kad niekas su veksu nesudare tai as ir zinau, bet cia ne ju kalte, tiesiog visa biurokratija, mechanizmas yra musu valstybeje labai netobulas. veksui neperveda babkiu kulturos ministerija nes sugalvoja auditus daryt arba kitus kokius tai pakeitimus procesu metu, tada veksas isiskolina savo projektu organizatoriams, tada sie savo partneriams ir t.t… Matyt todel apsisaugodami ir delsia kiek gali.

 2. p.s. as tiesiog teiraujuosi ka sios dvi istaigos turi bendro ir tiek

 3. galbut, as tiesiog reklamos kampanijoj nepastebejau logo. pernai jis buvo ryskus. TV, stotelese. net ant pagrindines scenos didelis kabejo, jei senatve ir alus man atminties nesugrauze :)

  palauk, praeis pusmetis ir parasys VZ kiek pinigu is tiesu gavo ir is ko. kaip ir pernai.

 4. nu kazkaip atkasiau, kad pernai veksas lyg globejas festivalio buvo, bet kuo ta globa pasireiske, tai neaisku. siemet jau tik logo likes, matyt su avansu kitiems metams..
  ja, laukiam kol visa tiesa parasys VŽ arba ekspertai.eu pranes :)

 5. tikiuosi, kad tie kuriems nepatiko, kitamet nevaziuos ir negadins nuotaikos visiems savo zyzimais ;) ar normalu, kad nepatiko niekas? kazin… manau problemos saknys slypi paciu zyrzlu viduje.

 6. diskusija slopsta, o ideju kaip daryti lietuvoj festivali ir ka kviesti, kad visi butu laimingi taip ir neisgirdome. pasiduodame?

 7. visu pirma reikia keisti vieta. aisku tada mazai sansu gaut piniga is kokios URM. bet kodel negalim draugaut su kokiais latviais, ar su jais ir kooperuotis kur latviu pasieny darant festa kartu. man atrodo latviu perkamoji galia didesne nei baltarusiu.

  reikalinga bilietu politika. nesekiau kaip buvo siemet, bet kazi ar buvo galima gaut pigiu bilietu kai buvo paskelbtas atlikeju listas bent kazkoks.

  reikalinga festo koncepcija: ar tai misrus, ar alternatyva, ar tik poprokelis ir pan. mintis kad 70 ir daugiau grupiu nieko nejaudina, geriau jau septyios bet tokios kur nereikia eit visu klausyt ir ziuret i youtuba. kazi ar kas vaziuoja i festus ieskot sau nauju grupiu. tos negirdetos buna daugiau „tuo paciu paklausysiu kas anie tokie“. aisku cia atsiranda M1 sindromas, kad reikalingos popradiju grupes, bet reikia butinai ir tokiu zmoniu del zmoniu skaiciaus.

  grupes sudetinga siulyt nezinant finansiniu pajegumu. tiesiog sis B2G dar turejo viena yda – nebuvo grupiu rimtajai liaudziai, vyravo orientacija i paaugliska auditorija. reiktu visgi ne vieno stiliaus muzikos, o kuo didesnei auditorijai ir is kiekvienos auditorijos turetu but bent po viena „zvaigzde“.

  kur siemet nostalgiskiem senukam kokie ala „def leppardai“? tik nesakykit kad fools garden tam tiko(aisku rolingu nepasikviesi, bet yra aerosmithai, omd,harketas?, b.adams, zztopai…) ziurint i tokia auditorija butina toriet omeny, kad senukams reikia patogumo: t.y. ne daznas nores miegot palapinej, bet alaus isgertu, tad cia vel suveiks festo vietos faktorius.

  M1 auditorija (cia reiktu pasekt topus radiocentru ir vivos, kas ten populiaru (kiek matau reikalingas Mamutovas su kokia ‘isskirtine’ foje programa ir Nelly furtado, mika :) tie patys killersai :lol: , kurie tiktu ir man ir mano kaimynui ir dar keliolikai pazystamu), klubine auditorija, hiphopo, idieriams (prie killersu dar reiktu i kompany kings of leon ar koki panasu brieduka) gotams butinai reikia Sisteriu :mrgreen: ir t.t. ai, nu ka cia svaigt, lengviau butu kai butu koks sarasas ir gali ziuret is ko gali rinktis. dabar galim svaiciot, kad 50 cents ir oakenfoldo reikia

  dar is siemet buvusio – scenu skaicius yra per didelis tokioj mazoj teritorijoj

 8. vaikai, jus pamirskit apie aktualia auditorija indie rokui lietuvoje… offca, tavo pasvarstymai apie senus rokerius gal dar puse velnio, bet kilersai ir kings’ai yra totalus „briedas“ atsiprasant… paziurek festus UK ir palygink proporcijas indie’riu ir kitos rusies masinio slamsto, tai suprasi kad ir uk indie koncai nera sausakimsi, nes auditorija siam zanrui pacioj uk yra selektyvi… apie lietuva – nera diskusiju.
  nori sugadint festivali LT – pasikviesk indie rokerius.

 9. v., pvz. killersai jau nebera indie rokeriai, jie jau tape pop rokeriais, bent LT, kurioj pats nebuni, killersus zino ir megsta jaunimelis nebrandus ir brandus. apie ju gyva pasirodyma kalbant tai yra visai kitas dalykas. jis yra hm klaikus, bet tai nereiskias, kad nera norinciu LT paselti pgl juos.

 10. Lenkų Newsweek radau konkrečius skaičius apie Openerį. Festivalis, kaip spėja žurnalistai, kainuoja apie 20 mln. PLN, iš kurių 12 mln. „prarija“ užsieniečių honorarai. Pajamos – apie 8 mln. iš bilietų, 4 mln. iš prekyviečių ir dar 6 mln. kaip jie spėja turi dengt sponsoriai su alumi priešakyje.

  Tarkime, pas mus 10 kartų mažesnė šalis, tai visko turi būti 10 kartų mažiau. 800 tūkst. iš bilietų – ar tai realu?

  O festivalis be indie, tai išvis nėra ką kalbėt :) , tada ieškokime prasmės Jūros šventės ar Visagino Kantri muzikos programose, bliūzų ir teatrų naktyse… ****** šalis, kurios magnitofone užstrigo kasetė su 80-ųjų įrašais, indeed… :)

 11. Listopadski, labai idomus skaiciai. Bet be situ man idomus dar vienas aspektas, idomu kiek daugmaž procentaliai suvaziuoja is kitu saliu i Openeri?

  Del galutinio verdikto kaip organizuoti muzikos festivali Lietuvoje, aišku niekas recepto stebuklingo nepasakys, bet gal irgi išskirsiu kelis punktus kuriuos mano manymu dar reiktu permastyti..

  Vieta. Renginio vieta turėtų būti arčiau sostinės ar kitoje lengviau prieinamoje/privažiuojamoje vietoje, tiek lietuviams, tiek turistams, tiek visiems kitiems svečiams. Aišku kai reikia nuvažiuojam ir iki Lenkijos, daug tolimesniais ar prastesniais keliais, bet gi žinom dėl ko tai darom.. Čia kol kas ta vertė nesukurta, todel patogumas, komfortas darosi svarbus, kad išsiruoštum į tokį renginį.

  Festivalio įvaizdžio gerinimas. Darbo su žiniasklaida mokytis reikia pvz iš kokiu „Interest“ festivalio organizatorių „Publicum Events“, kurie pragalvoja net smulkiausias detales bendradarbiaujant su žurnalistais. O kai žurnalistai atvažiuoja į festivalį ir laukia po kelias valandas savo akreditacijų kol suras ar padarys, tai jau patys suprantat kokia nuotaika jie pradeda „festivalinimasi“ ir kokia nata grįžes pradės recenzija savo.. Jau nekalbu apie Klimkeviciaus bendravimo „ypatumus“ su nacionalinem TV ir t.t.. ir pan..

  Repertuara orientuoti platesnei auditorijai, kad pritraukti bent pora kartu didesne auditorija. Del indie vežkit tai ką reikia jūsų manymu, jūs esat muzikos guru, jūs ir formuokit, lavinkit tą skonį lietuvių. Tik kaip sakė offca, daugiau reikia nušvietimo apie mažai pažystamas grupes. Trūksta įdirbio iki festivalio. Matyt labiau reiktų sumotyvuoti g-taškus, ore.lt, pravdas, kitus jaunus muzikos kritikus kad apie tai rašytų iki renginio.
  O del grupiu masovkei, tai nžn bandėm siūlyti čia įvairius variantus, bet vis atsimušam į ribotą biudžetą, reiškias jį reikia iš kažko pildyti. Tai gal iš to ir pildom: traukiam arčiau Vilniaus, ar Vilniu arčiau Norviliškių, kad gautu kitais metais is VEKSo 1,5mln. Verkiant ieškom kaip pritraukti privaciu lesu. Buna gi tokiu verslininku: „duodu 1mln, bet atvežkit man butent Eltona Johna “ :) Nezinau ar jie jau visi atsiveže ka nori, bet manau, kad tikrai sugalvojus ar koki tai marketingini stipru sumanyma ar tiesiog dar paieškojus „gero dėdės“, kuris del sentimentu Rollingams ar Cohenui patuštintu ta pinigine. Tiesiog žinau, kad tokių yra, kurie tyliai ramiai duoda milijona kikbokso federacijoms ir tik prašo jog jų niekas nereklamuotų, kad neateitų kiti „paprašaikos“ ;) Kaip ir žinau kodėl Kėvišui tuos pinigus atiduoda „Švyturiai“. Taip, jau kalbėjom, kad be galo sunku Lietuvoje su muzikos rėmimu, bet kaip rodo net jei ir reti pavyzdžiai, tai nėra visiškai visiškai neįmanoma..

  Kitas variantas – utopiškasis :) daryti festivali iš valstybiniu vien tik lėšų, bet nepataikaujant masėms. Tegul būna bilietai po 100 Lt, bet nereikia tada jokiu “gardenu”, vežkit vien indie. Festivalis tada bus edukacinio pobūdžio, pritrauks max 700 grynuolių, nu bet tai bus bent atlikta tam tikra švietėjiška misija ir niekas nekauks, kodėl valstybes pinigai švaistomi pigiai popkulturai. Aišku kiti rėks, kad ar ne per didelė prabanga skirti tokius pinigus, kad patenkintų kelių šimtų melomanų skonį, bet nu ką darysi, tokia ta „aukštosios kultūros“ kaina ;) Visų likusių „nuskriaustų“ meninį/muzikinį skonį patenkins kiti Vekso ar savivaldybės finansuojami renginiai skirti miestelėnams ir visom kitoms plačiosioms masėms.

 12. offcai nuotaika pagaliau pasitaise? : ) lyginant su ‘straipsniu“, komentaras lyg kito zmogaus..
  „grupes sudetinga siulyt nezinant [festivalio] finansiniu pajegumu“ – lietuvoj, kaip jau daug kartu cia buvo mineta, didzioji biudzeto dalis krenta ant ziurovu peciu (tixliau kiseniu : ). taigi galima skaiciuoti, kad ziurovai turi padengti artistu honorarus, visa parama ir kitos islaidos geriausiu atveju padengs kita (zymiai mazesne) biudzeto dali.
  puikus v postulatas „nori sugadint festivali LT – pasikviesk indie rokerius“. pasirasau. ta patvirtina ir NME publikacija.
  del openerio finansu – newsweek kaip visuomet solidus ir patikimas, skaiciai atrodo labai realistiskai. kiek zinau, Heineken skiria €1M, apie puse miles zl/lt realu kad surenka is kitu. 800k surinkti is bilietu realu. prie dabartiniu kainu tam reikia parduoti apie 5k bilietu. bet €200k yra vienos nesupersuper grupes honoraras. Killersam neuzteks. ka jau kalbet apie B.Adamsa ar ZZTop.
  kalbant apie vyresne publika, LT jaunimas yra sunkiai pakeliamas, o „senukai“ isvis „mire“. savaitgali reik vaziuot i sodyba lupt wiski ir ryt saslykus, kokie dar festivaliai uz 150-200Lt..
  del indie koncu @ UK nelabai sutinku. gal i kokia tikrai sunkia alternatyva maziau (nors MBV – souldout), bet i mainstreama tipo Kings of Leon ar Raconteurs – eina.
  miela Jurga, gal nebesvaiciokim apie „gerus dedes“ ir festivali 700-ams zmoniu is valstybes lesu..
  manau kad diskusija buvo idomi. neabejoju, kad p.Klimkevicius ja labai idemiai istudijavo ; )
  esu tikras, kad kitais metais nebus nei tiek scenu, nei tiek grupiu ir b2g priartes prie „tikro lietuvisko festivalio“ formules atradimo. klausimas ar sios diskusijos dalyviai i ji vaziuos.. as i Mika su Brianu Adamsu – tikrai ne.

 13. p., straipsnelis tai buvo ispudziai apie realu festa su matytais pliusais ir minusais, tiesiog skaitantys matyt sugebejo izvelgt tik paminetus minusus ir neivertino to, kad 1a diena ir 3ia (kuri nezinau ar kam bebuvo reikalinga) buvo nepamatytos ir neivertintos.
  pagal pateiktus honoraru skaicius matau kad mes i festivali galim pasikviesti tik 2-3, max 4 nesupergrupes, tai normalaus festivalio kaip ir nebus su tieki pinigu :) siaip mes dar atsimusam i skirtingus supratimus apie supergrupes, man gal ji super, o p. ar v. sudpopsis.

  jei bus Mika ir Adamsas, tai manau bus kita auditorija tarp kurios musu nebus, bet bus tikrai daugiau nusipirkusiu bilietus negu i Tricky, nors Jurgai Mika patinka ir ji nepagailetu kokio 40 lt uz ji ar ja :) as ten buciau jei tarp Mikos ir Adamso butu dar kazkas patinkantis. gi niekas nevaziuoja i festivali del visu grupiu, man pakanka vienos, dvieju norimu pamatyt, o kitos lai buna kad ir Cicinas su Ostapenko

 14. Taigi festivalis uz valstybes pinigus pacioje Vilniaus sirdyje kitamet bus – tai CREAMFIELDS ar as kazko nesuprantu :) Juk jau net vykdytojas saunieji „Vilniaus festivaliai“ paskirtas
  http://www.culturelive.lt/lt/2009/emp/2009muzikos/2009muzikos-el/

  Del indie muzikos festivaliuose — tada as visai patenkintas tuo, ka pasiulys (o isitikines kad pasiulys) Positivus ir (ar) OFF Lenkijoje, nieko man daugiau nereikia, jokiu Norviliskiu ir tiek :)

 15. p, tiesiog as norejau pasakyti, kad festivalis toks koks buvo siemet, nelabai reikalingas Lietuvai. Nes neaišku i ka jis buvo orientuotas, anei masėms anei melomanams nebuvo ypatingai del ko vaziuoti. Tai jei nera is ko daryti geresnio, tai gal ir isvis nedarykim jo, nes kaip sake Listopadskis, del indie galim nuvaziuoti i aplinkines salis, o masovkei priveza cia ir be festivaliu i Lietuva jau gana neblogu atlikeju i kuriuos gali nueiti trigubai pigiau nei i Be2gether kainuoja bilietai, o ka uz juos gausi nera verta tu pinigu.. Tai mintis ir yra tik tame, kad jei sakot, kad tikrai negalim pritraukti remeju, negalim pritraukti daugiau zmoniu, tai klausimas tik vienas – kam reikalingas tas festivalis apskritai, patiems organizatoriams? g-taško atstovai kol kas šia ideja palaiko tik iš solidarumo, bet tikrai ne del tikrosios jo vertės. Bilietu kol kas aš i ji nepirkčiau.

  p.s. offca, tu maišai. man patinka ne Mika, o Ivaškevičiaus šokis pagal Mikos muzika ;)

 16. jurga,

  sutinku, tokio festivalio Lietuvai nereikia. manau, kad isvis bet kokio festivalio su gera muzika nereikia. neabejoju, kad Klimkevicius ir jo komanda padarys isvadas ir LT kitamet gaus Mika su pluosteliu Incultu laiko pratempimui.
  tiesiog tenka atsisveikinti su viltimi tureti cia bent viena padoru festivali..
  del kaimynu – Positivus britpopsis gal Listopadskiui ir daro ispudi, man – jokio.. kaip ir absoliuti dauguma bripopo, kurio net patys britai jau nebeklauso. o vat OFF tai labai gerus line-up’us pasiulo, plius labai nebrangiai. ko gero kitos vasaros pasirinkimas #1 bus. dar prie progos noriu atkreipti jusu demesi i Oya oyafestivalen.com, tiek kad Norvegijoj, toli..

 17. Pala pala, per du metus Positivus šalia pasenusių žvaigždžių atgabeno British Sea Power, The Concretes (tiesa, jau nukraujavusias), I’m From Barcelona, My Federation ir ten netgi įvyko paskutinis Badly Drawn Boy koncertas :) O kur dar galimybė susipažinti su vietinės indie (ne pseudo folk dance) scenos naujovėmis…

  Mano antras pasirinkimas dėl pigių skrydžių būtų Electric Picnic Airijoje, bet aišku aš ir ten nenuvykau :/. Labai gaila, kad Ryanair nebeskraido į Švediją, beje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.