BELIKA – Dead Cat (Мёртвая кошка) [Witchhammer Records, 2010]

Kol kas internete praktiškai nėra jokios statistinės informacijos apie Belika, net MySpace grupė ar projektas neturi, o LastFM pateikta informacija prilygsta gražiai pasakai. Viena lyg aišku, kad tai prasidėjo Rusijoje, ir jau peržengė jos sienas. Reikia pasakyti, kad Belika grožiui pajusti, iš dalies, reikalinga suprasti rusų kalbą, nors tokie atmosferiniai kūriniai kaip „Сны“, „Мыши“ ir „Сестра“ savo jausmingumu turėtų apžavėti ir teksto nesuprantantį klausytoją.

Minėti trys kūriniai, ypač „Сны“ pasižymi minimalistiniu elektroniniu skambesiu (toks dark ambient, dream pop mišinukas), kurį lydi, nesumeluosiu, balsas iš dangaus ir gotiški tekstai. Toks įspūdis, kad panašių nuotaikų galima pasisemti tik Stiveno Kingo romanų ekranizacijose, kur naktį be vėjo pradeda pačios suptis sūpuoklės ar kai pabaisos suokia nekaltiems vaikučiams gražiausias lopšines, bet šiurpuliukai po kūną laksto nesustodami. Ką kalbėti apie „vaikišką“ dainelę „Мёртвая кошка“, kur tekstas peržengia visas vaikučiams sekamų pasakų baisumus: „… мёртвая бабушка держит за ручку / мёртвава внука и мёртвую внучку / в мёртвой земле лежит мёртвое зёрнышко / по небу катится мёртвое солнышко / как мне быть не знаю, ведь я ещё живая….”

httpv://www.youtube.com/watch?v=RoDrj7QDLSM
Мёртвая кошка

Albmas „Мёртвая кошка“ sudarytas tik iš septynių kūrinių, ir be minėtųjų, pagrąžintų elektronika, likę keturi skamba grynai akustiškai: tik akustinė gitara ir vokalas. Visa tai panašu į ukrainiečius Flëur (Флёр) ir kaip ir šiems Belika jau lipinama nesamo muzikos stiliaus cardiowave etiketė. Visgi akustiniai folko kūriniai nelimpa prie jausmingų elektroninių kūrinių ir po kelių perklausų norisi juos išmesti paliekant tik teatrališkus ambientinus Belika košmarus. Nežiūrint to, tai yra vienas nuostabiausių paskutiniojo meto atradimų rusiškos muzikos rinkoje.

O paklausyt ir legaliai parsisiųsti visą albumą galima iš čia.

P.S. Jei kas žinote panašių atlikėjų, iš anksto žemai lenkiu galvą pasidalinusiems.

fb-share-icon

3 komentarai apie “BELIKA – Dead Cat (Мёртвая кошка) [Witchhammer Records, 2010]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.