Bevartant „370“ – naują nemokamą laikraštinio formato leidinį Vilniuje, užimsiantį šiuo metu apleistą šiuolaikinės kultūros, kritiško mąstymo, naujų jaunų kūrėjų ir diskotekų aktualijų nišą spaudoje.

Žiūrėkit, gerokai sumažinus šį laikraštinio formato leidinio viršelį, gauname „Pravdą“. Tiesą pasakius, jeigu „370“ A3 formato lapus sukarpytume „Pravdos“ dydžio lakštais, irgi gautume „Pravdą“. Na, tik ne blizgiu viršeliu. Kaip tai įmanoma?

Krizei įveikus popierinę „Pravdą“, jaunieji plunksnos broliai pabiro. Vienus buvo galima užtikti www.CITYOUT.lt, kiti štai nuo balandžio bandys apie apie save priminti naujame …. leidinyje „Trysseptyniasdešimt“ (taip ir girdžiu kažką sakant „paimk ir man trysseptyniasdešimt“). Visų pirma, redaktorės Ingos Norkės asmenyje. Ne mano kompetencijoje nagrinėti „Pravdos“ ir „370“ panašumus, bo pirmąjį, su visa pagarba jų leidėjų entuziazmui, skaičiau tik tada, kai jame buvo minimas www.g-taskas.lt. Ir tai, neabejotinai, buvo mano, o ne leidėjų problema. Man taip visuomet su tais reguliaraus ciklo leidiniais – akys mato, kad darbo įdėta, nori, bet… Jų neaktualumas (t.y. gali paskaityti ir šiandien, ir po savaitės, ir po mėnesio) bei interaktyvumo trūkumas (nei muzikos paklausysi, nei trailer’į pažiūrėsi) paverčia juos foniniais skaitiniais. Bet tai subjektyvi kritika iš kuriuos galit išskaityti, jog jeigu jums patiko „Pravda“, tikėtina, kad patiks ir „370“. Sakau tikėtina, nes čia ne „Pravda“, čia leidinys už kurio stovi UAB „Diena Media News“ ir čia dar klausimas, kas jiems bus svarbiau: įvaizdis, pardavimai ar dar kažkas. Kitaip tariant, pirmas numeris dar toli gražu ne rodiklis.

Kaip ten bebūtų, mano norą brūkštelt apie „370“ paskatino kiek kiti motyvai nei tik noras pristatyti (pats jį gyvai paliečiau tik vakar) naują leidinį. Atsiverčiu 2-3 puslapius, kur 1/5 užima pasiaiškinimas dėl pavadinimo (matyt vietoj pravdiško „nemokama tiesa apie kas? kur? kada?“, „370“ vietoj šūkio lydės atskiras aiškinamasis raštas) ir matau tuziną vardų – žmones, kurie prisideda prie šio leidinio atsiradimo. Yra čia ir dar pora ex-pravdiečių, bet greta (man) mažiau žinomų vardų, dar ir gabalas iki šiol indie tipo rašytojų, bloger’ių. Štai mergaitė iš artnews.lt, Jurijus Dobriakovas iš ten pat, Romas Zabarauskas iš Ore.lt, Andrzej Bong iš suru.lt – kaip jūs ten atsiradot? Tik Karolio Jachimavičiaus iš uroboras.lt betrūksta. Na, jeigu jums ten gerai moka, tai tebūnie – kam šiais laikais lengva… Bet jeigu jūs palindę po UAB „Diena Media News“ stogu jaučiatės taip pat išdidžiai gelbėdami kultūrą, kaip tai darėtė savo mažuose nišiniuose portaluose, tai aš prognozuoju jūsų ateitį pildant kultūros skiltį plečiamame kassavaitiniame „Maximos“ kaininiame leidinyje.

Tradiciškai, su pagarba už tai, kad kažkas daroma.

51 komentaras apie “Bevartant „370“ – naują nemokamą laikraštinio formato leidinį Vilniuje, užimsiantį šiuo metu apleistą šiuolaikinės kultūros, kritiško mąstymo, naujų jaunų kūrėjų ir diskotekų aktualijų nišą spaudoje.

  1. Nžn,man asmeniškai,čia ta priešmėnesinė diskusija koentaruose-akivaizdus vienpusinis pavyduliukas ir tiek…:)
    p.s.aš tik skaitau.Viską.Ir gana godžiai.Džiugu,kad daugėja ką:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.