BON IVER „For Emma, Forever Ago” [Jagjaguwar, 2008]

Yra pora priežasčių, kurios kartais trikdo kalbą apie aktualią muziką, – tai albumo išleidimo data ir žanras. Pirmoji pasireiškia net ir tada, kai data labai šviežia (UK/US release skirtumai laike, ankstyvas nutekėjimas piratų dėka ar dėl self-released), todėl imama burnoti „taigi prieš gerą pusmetį atklausyta!” Antroji kliūtis – žanras – labiau liečia snobus ar, tiksliau, madų nemėgėjus. Sakykit man, kurio iš save laikančių melomanais nenupurto terminas indie rock?

Kaip bebūtų, yra ir daug svarbesnis motyvas aprašyti Bon Iver – tiesiog nedovanotina praleisti tokį svarų kandidatą į metų topus. Nors tai ir „dar vienas kniaukalas”, nors ir „gitarinių laužo himnų gana”. Vietomis tai primena The Hidden Cameras dainuškas, Jenny Wilson vokalo vyrišką versiją ar barzdotą Iron & Wine dėdę – kiekvienam pagal asmeninę patirtį muzikinėje bedugnėje.

Peržiūrėjęs nemažai klipų Bon Iver grojant gyvai, norėčiau kol kas susilaikyt nuo koncertų afišavimo ir rekomenduot tenkintis studijinių įrašų klausymu. Tiesa, pagrindinės figūros Justin Vernon vokalo ir gitaros kristališkumu Viskonsino valstijos tyruose siūlau pasigrožėt kiek gospeliniais prieskoniais pagardintoje „Wolves (Act I & II)”. Nežinau, ar turi įtakos tokia detalė, kad klipo režisieriui ši daina buvo teisingas ir tinkamas atsakymas vos tik praradus vieną geriausių draugų, bet žiūrim:

[youtube 9YgjZ4oPrj4]

O visa likusi dalis (dar 8 neilgos kompozicijos) balansuoja tarp lopšinės, paguodos ir ramybę nešančios palaimos. Tai ir albumą pradedančios „Flume” ilgesingas ir nerūpestingas plūduriavimas pakirdusioj upelėj, ir „Lump Sum” skola vaikystei, ir „Skinny Love” bliuzovos baladės šniokštimas indie folk rėvoj. Po sutartinės vilkams pasirodo dvistuburė „Blindsided” savo iškilmingu lėtu ritmingumu ir ankstoku uždainiu, kiek vėliau – nuotaikose besimėtanti „Creature Fear”. Po pusiau titulinės „For Emma” serenados jai ir galbūt tylai iš principo, albumą itin švelniai užmigdo „Re: Stacks” – tikiu, kad ir jūs atmiešit kambario kvapą priedainio eilutėmis. Bet net jums ir neuždainavus man smagu, jei jūsų akys ne išsiplės, o mielai susiaurės kada nors išgirdus Bon Iver vardą.

http://www.myspace.com/boniver

fb-share-icon

8 komentarai apie “BON IVER „For Emma, Forever Ago” [Jagjaguwar, 2008]

  1. nieko toks albumelis, su gospelu visai smagiai ten ikomponuota. For Emma neblogas, paprastas bet eina… ir siaip visas vokalas paremtas tokiais studijiniais choriukais + puciamuju sekcija… nieko… bat kad kniaukalas irgi sutinku… Skinny Love – jauciu kertine albumo daina

  2. V, as tai kaip tik atvirksciai reziumavau – „kad kniaukalas sutinku, bet albumas superinis”. dainos irgi neisskirciau. man ir wolves super, ir pirma daina garsiai traukiu vos uzleides, ir spragsiu per paskutine.. kazkaip man LABAI visos.
    anyway, dziugu, kad jau kazkas paklause IR isreiske nuomone :)

  3. tai as ir pritariu :) tik mano reziume skambetu taip: kniaukalas, bet geras. :D

  4. kuo daugiau klausau, tuo daugiau naujo isgirstu… geras albumas (cia jau rimtai reziumuojant).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.