BON IVER @ Victoria Apollo.

Solidus „Victoria Apollo” teatras Bon Iver apšildančią Sarah Siskind pasitiko pustušte žiūrovų sale. „Rūžava” suknelė ir didžiulis elektro-akustinis „Gibsonas” ant jos pečių atrodė kiek keistai juokingai, balsas kažkuo priminė Alanis Morissette. Nepaisant to mergina ant scenos darė tai, kuo tikėjo, ir nors man asmeniškai lempinis gitaros garsas patiko labiau nei skardus vokalas, bendram kontekste viskas atrodė neblogai – rodės visi išgyvena Bon Iver laukimo akimirkas.

Pertraukos metu salė prisipildė sausakimšai ir Bon Iver pasirodė visiškoje tamsoje; šiek tiek su nerimu prisiminiau anksčiau kažkieno išsakytas abejones jų koncertų kokybe, tačiau jas malšino šalia esantis garso valdymo tiltas, kuris atrodė išties įspūdingai. Viskas prasidėjo trumpa instrumentine uvertiūra, „Flume” ir viena po kitos albumo „For Emma, forever ago” dainos.

[youtube XCpbFbG6G7U]

Jeigu reikėtų nusakyti keturių vaikinų atliekamą muziką vienu žodžiu, tai būtų – subtilumas – jų koncertinės atmosferos pamatas. Rodėsi, jog visa kas vyksta ant scenos – kaip svarbus ritualas – kiekvienas mušamųjų dūžis, menkiausias prisilietimas prie stygų, Vernon‘o iš sielos gelmių išdainuoti tekstai turėjo svarbią ir tam tikrą reikšmę ir vietą atlikime. Garsų ir vokalų subtilumas, muzikos dinamiškumas, atlikėjų universalumas (gospel‘inės vokalinės linijos) kalbėjo patys už save. Žodžiu, garso kokybė, perteikimas, sceninis atlikimas buvo vienas iš retų malonumų ausims.

Iš kitos pusės – tiek visa grupė, tiek Justin‘o Vernon‘o charizmatiška asmenybė, pasireiškiantys ypatingu paprastumu, įsijautimu pavergė mane ir likusias salėje tūnančias sielas. Jie tiesiog privertė auditoriją pasijusti scenos dalyviais. Gyvas, ne retorinis, pokalbis tarp dainų su publika suformavo itin jaukią ir šiltą, dvasingą atmosferą, kurioje kiekvienas šalia esantis nepažįstamas jautėsi „savas”. Ir kai Vernon‘as nuoširdžiai paprašė per „The Wolves (Act I And II)” prisijungti prie pasikartojančios frazės „What might have been lost” ir kulminacijoje kiek įmanoma ir nesvarbu kaip emociškai išsilieti balsu, trumpam pasijutau kaip čempionų lygos finaliniame mače.

[youtube kRNSgcIZaL4]

Jeigu klausydamas CD aš buvau nustebintas jų originalumu, tai koncerte likau priblokštas, kaip ir kokiame emociniame lygmenyje tai skambėjo. Pasirodymas buvo „nerealus”, nuoširdus, nuginkluojantis savo paprastumu ir tuo pačiu aukštos kokybės. Po koncerto iš šonų girdėjosi: „Man, that was awsome!”, „Amazing!”, „Superb!”, o viena iš mano įkalbėtų prisijungti pakeleivių kylant namo ištarė: suuuuper… – ji buvo 100% teisi.

[youtube ps22E0CliVo]

fb-share-icon

2 komentarai apie “BON IVER @ Victoria Apollo.

  1. ..Pavydziu…. Jei gyvai isgirsciau re:stacks turbut apsiseileciau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.