CAGE THE ELEPHANT – TELL ME I‘M PRETTY [2015], arba Kai straublį prikiša Dan Auerbach

Sklando kalbos, kad pirmos vietos topuose atspindi ne dainos kokybę, o gerą vadybą. Žmonės kalba – žmonės žino. Vienok, kad ir koks nuostabus kūrinys skambėtų rūsyje, jo akordai liks tik sienoms dažyti. Vadyba irgi ne stebukladariai: mėšlo gabalėlio verto garso, susukto blizgutyje, ilgą laiką už gerą prakišinėti nepavyks. Aišku, būna ir neigiamų pavyzdžių, bet dabar ne apie tai.

Štai visiškai trumpa istorija apie keturis jaunuolius, kurie savo tvirtu it ąžuolinės burbono statinės užsispyrimu pričiupo klajojantį muzikinį dramblį ir užsklendė jį kūrybos narve.

Viskas prasidėjo šio amžiaus pradžioje Bowling Green mieste, Kentukyje, kur susitiko „keturios dramblio kojos“: statybų santechnikas, pardavimų telefonu specialistas, gyvūnėlių krautuvės pardavėjas ir Amerikos „Senukų“ atitikmens parduotuvės vergas. Praėjus dekadai pasaulis juos jau žino kaip „CAGE THE ELEPHANT“. Apie pavadinimo kilmę sklando keletas pletkų, bet pati minimiausia versija teigia jog jis kilo nuo dribsių pakelyje rasto taškų sujungimo žaidimo. Šiuos taškus suvedžiojus ir gavosi dramblys narve..

Narvai narvais, bet prieš mėnesį pasirodė ketvirtasis grupės studijinis darbas „Tell Me I‘m Pretty“. „CAGE THE ELEPHANT“ frontmenas ekssantechnikas Matt Shultz teigė, kad kolektyvas sėmėsi įkvėpimo iš David Bowie eklektiškumo ir gebėjimo nuolat keistis, ko pasekoje albumas skamba kiek skirtingai nei ankstesni įrašai. Daugelis kritikų pastebėjo, kad dainos tarsi persmelktos „The Black Keys“ natomis, bet čia jau – nagus prikišusio prodiuserio Dan Auerbach nuopelnas. Nežinantiems galima pranešti, kad šis asmuo 2013-ais nujojo „Grammy“ Producer of the Year laurus, o pamiršusiems priminti, kad su savo „The Black Keys“ grupe – dar šešis „Grammy“ apdovanojimus.

Panašu, kad jau nuo pirmo singlo „Mess Around“ grupė raško sėkmės vaisius nuo šlovės medžio – Kanadoje alternative rock tope daina užsidarė narve pačioje viršūnėje.

Taigi, kiekvienas juk turi savo talento dramblį, didesnį ar mažesnį, tad jei jis blaškosi lyg pūkas vėjuje, pats laikas pagaut ir užsklęst realizacijai!

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.