CLAP YOUR HANDS SAY YEAH! „Some Loud Thunder“

Clap_Your_Hands_Say_Yeah_Some_Loud_Thunder__f.jpg
2007/01/29, Wichita Recordings

Debiutinis albumas, išleistas 2005 metais, buvo beveik tobulas. Laukinė energija, išskiriama žvangant gitaroms, plakant būgnams ir bliaunant, sakytum, girto nesubrendėlio balsui. Tikras saldainis tiek melomanams, tiek kritikams. Kažkur kažkas net pavadino tą albumą „geriausiu visų laikų indie įrašu“. Ką čia ir bepridursi?..

Bet šiandien atėjo laikas antrajam. Visi tie „antro albumo sindromai“ ir visa kita, atrodė, kad CYHSY! šitie reikalai neliečia. Tiesą sakant, aš buvau beveik tikras, jog naujasis albumas ir vėl bus velniškai geras. Tačiau iš tiesų, dabar negaliu nuspręsti atspėjau ar ne.

Apskritai „Some Loud Thunder“ tikrai negalima pavadinti blogu. Po keleto perklausų atmintyje stovi „Satan, satan, satan,..“. Panašu į death metal atstovų kūrybą? Tikrai ne! Tas pats, su niekuo nesupainiojamas vokalas, tas pats skambesys – atrodo grupė jau surado savo vietą muzikos pasaulyje ir nebesiruošia blaškytis. Ir negali dėl to priekaištauti, jų stilius vistiek lieka pakankamai originalus. Tačiau klausant naujus „gabalus“ į galva ateina ir kitų minčių, pavyzdžiui: Gal CYHSY! išsigando, kad gali tapti per daug populiarūs? Na, aš ir iki šiol tikrai neįsivaizdavau jų dainų, skambančių, sakykim, M-1 eteryje, o dabar – tuo labiau. Esminis dalykas yra tas, jog naujiesiems kūriniams šiek tiek trūksta „draivo“. To, ko pirmasis albumas tikrai nestokojo. Ir šį trūkumą aš aiškinu paprastai – tekstai tiesiog neturi priedainių (arba priedainiai yra pernelyg neišraiškingi). Aukščiau paminėtas „Satan, satan,..“ – tai dainos „Satan Said Dance“ priedainis, kuris taip ir lieka vienintele įsimintina albumo vietele, vieninteliu „tikru priedainiu“. Tokiu, kuris nuolat sukasi galvoje, o išgirdus verčia šokinėti. Nesukant žodžių į vatą, labai abejoju ar grupė būtų iššokusi taip aukštai, jei, tarkime „Some Loud Thunder“ būtų jų debiutinis albumas. Dabar gi, tas „didysis būm“ jau įvykęs, liudininkai vis dar ploja, tad vyrukai leidžia sau šiek tiek atleisti vadeles ir tiesiog priminti apie save. Na, tiesiog… profilaktiškai… kad pasaulis nepamanytų, jog gal CYHSY! jau nebėra.

Dešimtbalėje sistemoje vertinčiau šį albumą stipriu septynetu (iš karto perspėju – dešimtukų mano klasėjė nusipelno tik išrinktieji), mano supratimu žemiausiu iš GERŲ įvertinimų. Tačiau jeigu atsirastų tokių, kurie dar nėra girdėję kaip tie CLAP YOUR HANDS SAY YEAH! skamba, primygtinai siūlau, paklausykit jų debiutinį albumą.

fb-share-icon

5 komentarai apie “CLAP YOUR HANDS SAY YEAH! „Some Loud Thunder“

  1. tikra teisybe. sitas darbas kazkoks kicas, tik is blogosios puses. jau vien Love Song No. 7 skambantis kaip kokie Scissor sisters ir kiti kantrishki intarpai atgraso nuo antrojo klausymo.
    manyciau tiesiog nusiEkspirementavo

  2. Negaliu atsidziaugti, kad galiu is karto paragauti to, apie ka perskaiciau. Aciu! ;)

  3. na, po pirmos perklausos pritariu liu, kad tiketasi daug, sulaukta maziau, bet nera blogai. nemanau, kad nusiEksperimentavo, tiesiog gal bresta ir nebenori kurt priedainiu, nuo kuriu visi ima sokinet? :) galu gale, galbut ta pradzia yra tokia labiau boring/whatever, o paskui albumas siek tiek isibegeja ir paima, ne? kol kas irgi 7/10, bet su perspektyva.

  4. Po kalno visada eina nuokalnė.
    darbas nėra toks blogas, kad drįstume skųstis. .-)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.