DAG FÖR DAG – Boo [Haldern Pop Recordings; 2010]

Debiutinis švediškai pasivadinusios grupės Dag För Dag albumas „Boo“ skamba vien angliškais tekstais. Dag För Dag – tai amerikiečiai brolis ir sesuo (Sarah ir Jacob Snavely) po ilgo blaškymosi tarp Europos ir JAV pagaliau, apsistoję Stokholme, per pora metų įrašė tikrai kokybišką indie roko albumą. Tiesa, giminaičiams dar talkina būgnininkas Chuck Bukowski, kas, matyt, daro grupę įdomesnę ir pilnesnę nei nuobodieji White Stripes.

Pernai iš Dag För Dag buvo dar šešiadainis minialbumas „Shooting From The Shadows EP“, kuris didelio įspūdžio niekam nepadarė, net ta pati kompozicija „Ring Me, Elise“ albume skamba ryškiai stilingiau ir klausomiau.

Nors ir dabar dar jaučiamas tandemo muzikinio braižo ieškojimas, jau galima pagirti už bridimą ryškiu ir teisingu Raveonettes, Curve, The Jesus and Mary Chain pramintu keliu. Neperkrautas atmosferinis muzikos fonas su šviesiu, kiek egzaltuotu moterišku vokalu ir daug žemesniu, prikimusiu vyrišku reverbuotu tembru kuria šiek tiek gotišką, teatrališką nuotaiką – lyg kiekvienas kūrinys būtų atskira pjesės miniatiūra, lyg Current 93 būtų sutikusi The Big Pink. Post-rock, pop rock ir shoegaze puikiai dera tarpusavyje. Didelis dėmesys ne tik muzikinei, bet ir vokalinei pusei: moteriškas ir vyriškas atlikimas keičia vienas kitą, vis kitokia nata, maniera ir kuria tikrai daugiau nei dviejų žmonių dialogų įspūdį. Aranžuotės nenuobodžios, tik norint tai patirti nereikia skubėti po ketvirčio kūrinio spausti „next“.

Kompozicijos gana kontrastingos: nuo energingai ritmiškų gitarų („Hands and Knees“, „Animal“) ir lyriškai lėtų ūkanų („Boxed Up in Pine“, „Silence as the Verb“) iki sintezatorinio-vokalinio „Wouldn’t You“, vaikiškos lopšinės „Came in Like a Knife“ ar ankstyvąją PJ Harvey primenančio „Ring Me, Elise“.

httpv://www.youtube.com/watch?v=YkqlzoSZMvE
Hands and Knees

httpv://www.youtube.com/watch?v=dUxOWNcHPYQ&feature=related
Seven Stories (live)

www.dagfordag.com/
www.myspace.com/dagfordag

fb-share-icon

2 komentarai apie “DAG FÖR DAG – Boo [Haldern Pop Recordings; 2010]

  1. Jau padarytas naujas video, dainai „Animal” httpv://www.youtube.com/watch?v=MKM9uN4z_4A

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.