Dar šiandien: Naujosios japonų muzikos festivalis [Vilnius].

Muzikos prekių parduotuvė/ koncertų rengėjas THELONIOUS šiandien (21 d., pirmadienį) kviečia į Vilniaus mažąjį teatrą, kuriame gros vienos žymiausių ir įspūdingiausių japonų psichodelinio roko grupių „Acid Mothers Temple“ nariai arba, kaip teigia patys organizatoriai: „The Ruins” ir „Acid Mothers Temple” muzikuos kartu ir atskirai – kaip 7 skirtingi sąstatai! Pradžiai primenu kas per žvėris yra „Acid Mothers Temple“:

[youtube KL3agMApaJU]

O apie septynis sąstatus žinau ne daugiau negu informacijos pateikia organizatoriai:

 • ACID MOTHERS TEMPLE SWR(tsuyama/yoshida/kawabata)
 • AKATEN(tsuyama/yoshida)
 • RUINS ALONE(yoshida)
 • ZOFFY(tsuyama/kawabata)
 • ZUBI ZUVA X(tsuyama/yoshida/kawabata)
 • SEIKAZOKU(tsuyama/yoshida/kawabata)
 • SHRINP WARK(yoshida/kawabata)

ZUBI ZUVA X (Yoshida/Tsuyama/Kawabata)

Ekscentriškas poliritminis ansamblis a cappella ZUBI ZUVA X pritaiko itin platų skambesių spektrą – nuo grigališkojo choralo iki etninės muzikos, do-wop ir hardcore estetikos klyksmų. Sumanymų beprotybė ir iškreiptas muzikalumas – šio ansamblio įvaizdžio pagrindas. Jų absoliučiai beprasmiška lyrika ir desperatiški pasirodymai scenoje sukelia auditorijai begalinį juoką ir susižavėjimą, ir paverčia „sugebėjimo dainuoti“ koncepciją tikru nonsensu.

AKATEN (Tsuyama/Yoshida)

Suformuotas 1995-siais ir Ekscentriškas poliritminis ansamblis a cappella ZUBI ZUVA X pritaiko itin platų skambesių spektrą – nuo grigališkojo choralo iki etninės muzikos, do-wop ir hardcore estetikos klyksmų. naudodami buities priemones – žirkles, dantų šepetėlius, užtrauktukus, kameras ir plastikinius butelius, ir vietoj „dainų“ vis šūkalodami prekių ženklus, atlikėjai dirba pagal koncepciją „maža kaina ir maksimalus garso efektas“. AKATEN – tai eksperimentinė kasdieniškų prekių parduotuvė; tai punk grupė, demonstruojanti pigios ir paprastos kasdienybės garsinį atspindį.

RUINS ALONE (Yoshida)

Duetas RUINS – Drum & Bass pionieriai. Jų muzikos motyvai sudėtingi ir paslaptingi. Dainas jie atlieka savo pačių išgalvota kalba. Dueto muzika nežabota, greita, pilna jėgos ir vidinės įtampos. Besiklausant RUINS sunku įsivaizduoti, kad groja tik du žmonės. Nuo to laiko, kai paskutinis bosininkas paliko ansamblį, Yoshida ieško, kuo jį pakeisti, o tuo tarpu pasivadinęs RUINS ALONE muzikuoja vienas, o vietoj „gyvo boso“ naudoja semplerius. Yoshida taip pat atliks Koenji Hyakkei ir Korekyo dainas.

ZOFFY (Tsuyama/Kawabata)

Grupė įkurta 1998 metais. ZOFFY muzikoje yra sąsajų su europietiška tradicija, kurioje grupės nariai puikiai orientuojasi (žinomos jų improvizacijos trubadūrų muzikos tema), ir su gilia meile rokui. Pastaroji pasireiškia griaunamosiose žinomų roko hitų cover-versijose, kurios, atliekamos ZOFFY, skamba tik kaip ZOFFY. Grupė įsitikinusi, kad humoras yra būtina muzikos dalis. Precedento neturintys jų darbai yra labai tolimi nuo seniai išvažinėtų kelių.

SHRINP WARK (Kawabata/Yoshida)

Naujas improvizacinis duetas. Jo nariai Yoshida (Ruins) ir Kawabata (AMT). Duetą įkvėpė „This Heat“ ir pavadinimas kilęs iš jų dainos „Shrink Wrap“. Kosminės cheminės reakcijos garsas, apimantis multidimensinį chaosą, sukurtą minimalistiniu principu, anarchiniu laiko ašies deformavimu ir ultra-pagreitintu laiko dalelių sukimusi.

ACID MOTHERS TEMPLE SWR (Kawabata/Tsuyama/Yoshida)

ACID MOTHERS TEMPLE greitai išsikovojo žymiausios ir ekstremaliausios pasaulyje„trip psychedelic“ grupės vardą. Jų įrašus su neįtikėtinu greičiu ėmė leisti žymiausios įrašų studijos, o jų įspūdingi koncertiniai pasirodymai jau užsitarnavo epitetą „legendiniai“. SWR – galingiausias kovinis darinys iš AMT šeimos, šiuo metu į jį įeina Tsuyama ir Kawabata iš originalaus AMT sąstato ir Yoshida iš RUINS. Jų triuškinančiai veriantis garsas pajėgus ištaškyti legionus pasaulyje egzistuojančių „psych“ grupių.

SEIKAZOKU (Kawabata/Tsuyama/Yoshida)

Įkurta 1996 metais. Grupė, besiremianti klasikiniu „progressiv“ roku, etnine muzika, džiazu ir šiuolaikine kamerine muzika. Jos ekspansyvus muzikalumas yra praturtintas visų trijų grupės narių įspūdinga patirtimi, giliomis muzikinėmis žiniomis ir erudicija. Improvizuota muzika šventai trejybei, erezija, kuri vadovauja ištisai etninių ir elektrinių instrumentų gamai, primityvus kvailumas, įtartinas viduramžių alchemijos kvapelis, grubi ankstyvojo roko jėga – ir visa tai pagardinta žiupsneliu kosminio padrikumo.

_______________________________

NUORODOS: Bilietai – bilietai.lt

Jurijus Dobriakovas (balsas.lt): Ivanas Luckevičius: „Lietuvos klausytojas tapo imlesnis įvairiai muzikai“.

Kristina Kučinskaitė (ore.lt). Interviu: Japan New Music

_ _ _ _ _

Ieškom žmonių norinčių/ galinčių bent kartą per savaitę prisidėti prie G. turinio (kinas, muzika, kt. kultūros reiškiniai (dailė, šokis, etc.). Jeigu jauti prasmę šioje kultūriškai švietėjiškoje iniciatyvoje – brūkštelk paulius[a]g-taskas.lt

3 komentarai apie “Dar šiandien: Naujosios japonų muzikos festivalis [Vilnius].

 1. Geras, neblogai, tik toks labai jau nešvarus įrašas.. tikiu, kad realiai neblogai turėtų užvešt..
  Tik jau ne teatre, man rodos…

 2. …ir visa kita apie post-Pearl Harbour japonų muziką – fantastiška Julian Cope knyga ‘Japrocksampler’.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.