Dar vienas kino festivalis: “ŽIEMOS EKRANAI”

2010 metų „Žiemos ekranų” tema/programa yra ČIA.

Ziemos ekranaiSausis žada būt negailestingas kinomanams. Jau trečio mėnesio pabaigą paminės Gala kino festivalis, o frankofilus nudžiugins Centre culturel français trečiąkart rengiami “Žiemos ekranai”. Šiemet sausio 24 d. – vasario 10 d. smaginsis ne tik vilniečiai „Coca-Cola Plazoje” ir „Skalvijoje”, bet ir kauniečiai „Romuvoje” bei panevėžiečiai „Garse”. Pagrindinę programą, kurią sudaro dešimt įvairaus žanro filmų, papildo pažintinė režiesieriaus Jacques Demy filmų retrospektyva. Daug negaišdami peršokim prie pačių filmų.

Flandrija / Flandres [imdb: 6.6/10 (593 votes)
Rež. Bruno Dumont

[youtube dTsk4ZbvezA]

Vienas Flandrijos kaimelių, o tiksliau, keletas jo gyventojų tikrai būtų mėžę mėšlą ir dirbę lauko darbus, jei ne, pakeitusi žmonių likimus, mobilizacija “bendriniam” karui. Skamba kaip Perl Harboras, tačiau turbūt panašiau į “Niekieno žemę” – apie karo beprasmybę. Tik tai parodyta taip, jog nusipelnė Grand Prix 2006 m. Kanuose.

Coca-Cola Plaza: sausio 27 d., 21.15 val.
Skalvija: vasario 1 d., 17 val.
Romuva: vasario 2 d., 21 val. / vasario 3 d. 14 val.

Mažoji Jeruzalė / La Petite Jérusalem [imdb: 6.5/10 (266)
Rež.
Karin Albou

[youtube EHFnFoL5Cxs]

Ištrauka turbūt neatskleis didžiosios tiesos apie filmą, kuris drąsiai lenda į užkulisinį žydų bendruomenės gyvenimą Paryžiaus priemiestyje. Emigracijos ir rasizmo problemos, religijų skirtumai, jaunatviškas maištas prieš tradicijas – visa tai Mažoje Jeruzalėje. Antisemitinių kaltinimų režiesierei pakako ir be jūsų, todėl lavinkit toleranciją atsakingai.

Coca-Cola Plaza: sausio 28 d., 21 val.
Skalvija: sausio 29 d., 17 val. / vasario 2 d., 14 val.
Romuva: sausio 31 d.,. 17 val.

Persepolis / Persepolis [imdb: 8.2/10 (3,184)
Rež
. Marjane Satrapi ir Vincent Parannaud

[youtube 3PXHeKuBzPY]

Šį filmą jau apžvelgėme atskirai, todėl tepasikartosiu – subtili stilinga animacija apie Rytus. Vakaruose atsidūrusios merginos prisiminimai apie šeimą, gimtosios šalies – Irano – politinius ir karinius įvykius, taip pat ir savo kelią nuo tėvynės ir svetimtaučių represijų per vienuolynus Vienoje į Prancūziją.

Coca-Cola Plaza: sausio 25 d., 21 val. / sausio 27 d., 17.15 val.
Skalvija: sausio 30 d., 19 val. / vasario 3 d., 18.30 val.
Romuva: sausio 31 d., 19 val.

Meilės dainos / Les Chansons d‘amour [imdb: 7.0/10 (416)
Rež. Christophe Honoré

[youtube Gku-oylnSV0]

Turime jaunimo trikampį (vaikinas ir dvi merginos), miuziklą (jie nuolat dainuoja), savitą odę Paryžiui (ne Ratatouille, bet visgi) ir nelaimingą atsitikimą, kuris viską sujaukia.

Coca-Cola Plaza: sausio 25 d., 15 val. / sausio 27 d., 19.15 val.
Skalvija: sausio 30 d., 17 val. / vasario 3 d., 14.30 val.
Romuva: vasario 1 d., 19 val.

Ledi Čaterli / Lady Chatterley [imdb: 7.3/10 (710)
Rež. Pascale Ferran

[youtube OR4xaF9m1E0]

Anglų romanisto D.H.Lawrence kūrinio “Ledi Čaterli meilužis” ekranizacija. Anuomet skandalingas romanas britiškoje aplinkoje su gamtos įtakota nežabojama aistra ir prancūziškais prieskoniais.

Coca-Cola Plaza: sausio 26 d., 21 val.
Skalvija: sausio 31 d., 21 val. / vasario 2 d., 20 val.
Romuva: vasario 1 d., 21 val. / vasario 3 d., 16 val.

Tik niekam nesakyk / Ne le dis à personne [imdb: 7.4/10 (2,632)
Rež. Guillaume Canet

[youtube IAjthZhHc2o]

Čia mus herojaus prisiminimuose nuolat lankys meilės istorija, kurią lydės daug veiksmo scenų – ir visa tai dėl žmogžudystės neaiškiomis aplinkybėmis. Pažiūrėkit patys arba tuoj pasakysiu žudiko vardą.

Coca-Cola Plaza: sausio 24 d., 16.30 val.
Skalvija: sausio 30 d., 21 val.
Romuva: sausio 31 d., 21 val.

Byrančios svajonės / Rêves de poussière [imdb: 7.4/10 (151)
Rež. Laurent Salgues

[youtube Lr7LZbI_fM0]

O dabar truputis dykumos smėlynų. Laimės ieškodamas gali paskęsti. Turėdamas vilties gali išsikapstyti. Palanki terpė apmąstymams.

Coca-Cola Plaza: sausio 25 d., 19 val.
Skalvija: sausio 29 d., 19 val. / vasario 3 d., 16.30 val.
Romuva: vasario 1 d., 17 val. / vasario 2 d., 17 val.

Naujas adresas / Changement d‘adresse [imdb: 6.9/10 (262)
Rež. Emmanuel Mouret

[trailer’į rasite čia]

Panašu, kad turime grįžti prie populiaraus prancūziško produkto – romantinės komedijos. Jauno muziko (valtorna!) meilė-nusivylimas-vėl meilė laukia kiekviename žingsnyje. Jei nori spėt – pirmyn.

Coca-Cola Plaza: sausio 24 d., 21 val.
Skalvija: vasario 1 d., 19 val.
Romuva: vasario 2 d., 15 val.

Vandens lelijos / La naissance des pieuvres [imdb: 7.4/10 (151)
Rež. Céline Sciamma

[youtube dactRw348vg]

Operatorė, dirbusi su smėlynais, su kita režisiere pasinėrė į baseiną. Sinchroninio plaukimo, jungiančio 3 mergaites, subtilybės ir Para one elektroninė muzika – gali būt sunku pasirinkt tarp vaizdo ir garso.

Coca-Cola Plaza: sausio 26 d., 17 val. / sausio 28 d., 19 val.
Skalvija: sausio 31 d., 19 val. / vasario 1 d., 21 val.
Romuva: vasario 2 d., 19 val. / vasario 3 d., 21 val.

Gyvenk ir džiaukis! / Faut que ça danse! [imdb: 6.6/10 (46)
Rež. Noémie Lvovsky

[youtube ne_al3vIb7A]

Keistos šeimynėlės nuotykiai. Senam tėvui nesinori taikytis su senatve, motina šypsodamasi marazmėja, dukra bando saugot tėvus, kol jai kelią “pastoja” pastojimas. Sako, paradoksali komedija, sako, gali būt juokinga.

Coca-Cola Plaza: sausio 26 d., 19 val.
Skalvija: vasario 2 d., 18 val.
Romuva: vasario 3 d., 19 val.

Rež. Jacques Demy filmų retrospektyva:

Lola (1961) / Lola [imdb: 7.5/10 (540)
Angelų įlanka (1962) / La Baie des Anges [imdb: 7.5/10 (334)
Šerburo lietsargiai (1964) / Les Parapluies de Cherbourg [imdb: 7.9/10 (4,495)
Panelės iš Rošforo (1967) / Les Demoiselles de Rochefort [imdb: 7.6/10 (1,075)
Asilo oda (1970) / Peau d‘Ane [imdb: 7.0/10 (612)

ir biografinė juosta apie patį režisierių, susukta jo žmonos Agnès Varda:

Žako iš Nanto (1991) / Jacquot de Nantes [imdb: 7.3/10 (173)

 

Apie festivalio filmus plačiau parašyta ir 7md, bet čia juk patogiau.

fb-share-icon

16 komentarų apie “Dar vienas kino festivalis: “ŽIEMOS EKRANAI”

 1. jei kas nezinot, tai ziemos ekranai vingyje prilaiko toki daikta kaip abonementas (5 bil uz 40 lt). beje, uzmaciau, kad i atidaryma bilietu jau nebera, o ir kiti tirpsta.

 2. beje, ketvirtadieni pavyko kiek spjaut i darbus ir nueit i „nauja adresa”. dziaugiuos, kad filmas susivalge labai nuotaikingai, nors jis nepretenduoja i nieka, isskyrus i lengva naivu humora po romantikos skraiste. aisku, labai pamalonino ir tai, kad ten vaidino fanny valette, pagirta „mazojoje jeruzaleje”. bet pamalonino tik tuo, kad tiesiog vaidino :) reziume: filmas, sakyciau, skirtas labiau tiems, kurie nemedzioja rimto gero europinio kino, o nori nerupestingai linksmai praleisti vakara.

 3. Dar nesu mačiusi kino teatre tiek daug žmonių. Ypač 3-ioje salėje :)
  Nelabai mėgstu miuziklus, bet “meilės dainos” paliko įspūdį. Vienas iš filmų, iš kurio kažką išsineši. Buvo šiek tiek šokiruojančių vietų, kai norėjosi užsidengti akis.. :)
  bet visumoje, rekomenduoju :)

 4. Na, tiek seansai 18-21 valandą, tiek tie kurie yra iš Prancūzijos, kartais sulaukia kiek neprotingai didelio dėmesio. Taip atsitiko ir šiandien matytoje Flandrijoje. Salė pilna, o filmas – užpildytas, ne daugiau. Tai jau ne pirmas, deja, ne pirmas atvejis, kai geriausio filmo apdovanojimą nusineša neva tai aštrus filmas po kuriuo politikos daugiau negu kokybės. Ir ką mes matom Flandrijoj? Režisūros vargiai.. Operatoriaus darbo – tikrai ne. Vaidybos? Nėra čia pagrindinio herojaus ant kurio važiuotų filmas, tai nelabai jos čia ir reikėjo. Scenarijus? Tikriausiai buvo rašomas filmavimo metu, nes neišgirdau jokios istorijos, kurios dar nebuvau girdėjęs. Kas lieka? Prancūzai, karas, šaudomi vaikai, prievartaujamos moterys, išprotėjusios namie likusios mylimosios ir atpildas. Neduok tokiam apdovanojimo, tai sakys aha, išsigandot tiesos. O dabar davė ir visi gali pamatyti, kad tereikia pagriebti aštrią temą, o, kad mažabiudžetinis filmas karo visai neprimena – nesvarbu, kad išvis nesupranti, kas kur ir kodėl kariauja – irgi. Paimt ir tiesiog pašokinėt kas porą mėnesių laike – nuolat. Reziume: neišdirbtas kratinys. Niekalas apie aštrius dalykus.

 5. Sakai nėra pagrindinio herojaus? iš treilerio panašu, kad pasakojimas eina per meilės istoriją, o pagrindinis herojus, mergina.. Na, bet sunku iš treilerio susidaryti vaizdą apie visą filmą :)

 6. nu jo, snd atsigrudom vakare i Coca cola, atseit i kuri nors prancuzu nueiti, tai pamate eiles ir siaip bendra zmoniu srauta, nusprendem, kad gal tas menas nėra vertas tokių didelių kančių besibraunant prie kasų, tingiai ramų sekmadienio vakarą :D Pagal Pauliaus „evangelija” matomai labai nesuklydom, pakeisdami maršrutą :)

 7. ne anksčiau prasukti negalėjome, nes vakarieniavome tamstos kaimynystėje esančiuose Kiniečiuose :D ale šiaip vis dar planuoju i koki demesio verta nueiti, gal dar ka gero nujaučiate, tai diena nuvaryčiau bilietus nusipirkti, pakeliui i vyno sleni vaziuodama :)

 8. aš savo prancūzus ryt uždarysiu „mažąja jeruzale” ir „vandens lelijomis”, bet užtikrintų nuojautų dėl jų neturiu. geriau nerizikuok ir mėgink imti galos „tai -anglija”, „orkestro..”.

 9. nu ja apie šituos jau ir šnd galvojom, ale dėl tu pačiu priežasčiu apsigalvojom, gal ryt pavyks..

 10. „tai-anglija” nebuvo bilietų jau kokią 15 valandą. išstūmė prancūzai „gala” į nepalyginamai mažesnę 12 salę.

 11. vakar ziuretos „byrancios svajones” man (ir draugei) tik siaip sau. nu vargsai afrikieciai iesko aukso, nu kazkas tame randa daugiau nei tuscias svajas apie turtus, bet… mazai kas is viso to lieka isejus is sales. o ir seanso metu, ta „terpe apmastymams” sakyciau nera per daug plati.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.