Dienos daina: G. Trovesi – G. Coscia – „C’era Una Strega, C’era Una Fata (Live)”.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=_AUKOIugkqo

Sausio 12 d. 19.00 val. šv. Kotrynos bažnyčioje Italijos džiazą Artscape programoje pristatys vienu sėkmingiausių vadinamas Europos džiazo duetų.

Gianluigi Trovesi – Gianni Coscia (Italija)
Gianluigi Trovesi – piccolo, alto clarinets
Gianni Coscia – accordion

Italijos džiazą Artscape programoje pristatys neįprastas duetas. Vienas iškiliausių šios šalies džiazo muzikų – saksofonininkas ir klarnetininkas Gianluigi Trovesi savą muzikos viziją plėtos su akordeonininku Gianni Coscia. Išradingas, emocionalus ir provokatyvus duetas kuria virtuozišką, klasifikacijoms nepaklūstančią muziką, prisodrintą įvairiausių įtakų – nuo džiazo šaknų ir klasikos iki populiariosios bei liaudies muzikos.

Gianluigi Trovesi – legendinio Italijos džiazo žvaigždžių sambūrio Instabile Orchestra bei Giorgio Gaslini Quintet narys, atlieka įvairią muziką nuo džiazo ir akademinės klasikos iki šokių bei pop. Tarsi muzikos archeologas jis tyrinėja įvairias muzikines idiomas ir tarsi alchemikas kuria džiazo improvizacijų lydinius su Europos klasikine bei italų liaudies muzika, tvirtindamas, kad džiazas jam – tai ne šiaip upė, bet plati delta, pritvinkusi gausybės muzikos srovių ir srovelių.
Kaip lyderis debiutavęs 1977-aisiais, daugiau nei 3 dešimtmečius G.Trovesi aktyviai muzikuoja Italijos ir tarptautinėse scenose su savo trio, kvintetu, oktetu, Roccellanea ansambliu. Nuo 9-to dešimtmečio pradžios ne sykį įvertintas kaip geriausias Italijos džiazo muzikas, geriausios italų grupės lyderis ar geriausio Italijos albumo autorius, jis pasirodo ne tik su savo kolektyvais, bet groja, gastroliuoja ir įrašinėja su pasaulinio garso improvizacinės muzikos korifėjais, tokiais kaip Anthony Braxton, Misha Mengelberg, Steve Lacy, John Carter, Han Bennink, Mark Dresser, Tony Oxley, Günter Sommer, Horace Tapscott, Evan Parker, Kenny Wheeler.

Artscape programoje pasirodantis, maždaug 10-metį gyvuojantis jo duetas su akordeoniniku Gianni Coscia vadinamas vienu sėkmingiausių Europos džiazo duetų.

Bilietus platina Bilietai LT , kaina – 30 Lt.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.