Dvi nepamirštamos meilės istorijos + konkursas kvietimams laimėti

Juodvarnis_12photo-D.Matvejev_Lapkričio 5 ir 6 d. „Menų spaustuvėje“ bus parodyti „Audronio Liugos produkcijos“ spektakliai „Juodvarnis“ ir „Muzika 2“. Nors abu yra sukurti pagal skirtingų autorių pjeses, juos sieja daug kas bendro. Abiejuose pasakojama dviejų žmonių meilės ir išsiskyrimo istorija, tampanti jaudinančia atgimstančių jausmų drama. Abiejuose vaidina ryškūs skirtingų kartų aktoriai. Ir abiejuose minimaliomis teatro priemonėmis siekiama betarpiško aktoriaus ir žiūrovo ryšio.
Organizatoriai informavo, kad į šiuos spektaklius galima įsigyti abonementą, tuomet abu spektaklius būtų galima pamatyti už mažesnę kainą, nei perkant bilietus į kiekvieną atskirai.
Na trumpai papasakosime apie abu ir po kiekvienu iš jų rasite konkursus kvietimams laimėti.

*****

Lapkričio 5 d. 19 val. Menų spaustuvėje

David Harrower
JUODVARNIS

N-14 (tik suaugusiems)

Režisierius Jonas Vaitkus
Vaidina Vladas Bagdonas, Aldona Vilutytė, Irina Lavrinovič
Prodiuseris „Audronio Liugos produkcija“
Partneriai Britų taryba, „Meno fortas”
Spektaklio trukmė: 1 val. 30 min.

Juodvarnis D.Matvejev©
Harrowerio „Juodvarnis“ (Blackbird) pirmą kartą buvo pristatytas tarptautiniame Edinburgo festivalyje 2005 metais. Specialiai šiam festivaliui „Juodvarnį“ režisavo legendinis vokiečių režisierius Peteris Steinas. Spektaklis sulaukė didelės sėkmės ir pelnė Škotijos teatro kritikų apdovanojimą. Po to „Juodvarnis” buvo apdovanotas Laurence Olivier Award kaip geriausia nauja 2006-ųjų pjesė. Iš viso pasaulyje jau pasirodė per 20 pjesės pastatymų, tarp kurių spektakliai prestižinėse scenose Dramaten, Schaubuehne, Nacionaliniame teatre Osle, Teatr Dramatyczny Varšuvoje, Manhattan Theatre Club Niujorke.
„Juodvarnis“  – tai kontroversiška XXI amžiaus Lolitos istorija. Arba – keista meilės istorija, nenutraukiamais ryšiais visam gyvenimui susiejusi nusikaltėlį ir jo auką. Istorija, kelianti daugybę klausimų apie visuomenę bei moralę ir nesiūlanti vienareikšmių atsakymų. Ypač palankiai pjesę „Juodvarnis” įvertino pasaulio spauda. New York Times ją pavadino „stipriausią sezono drama”, o The Guardian – „jaudinančia seksualinės manijos studija, kuri sukrečia ir kelia sąmyšį”.

Bilietus platina Tiketa.

Klausimas kvietimui (2 asm.) laimėti:
Kokia daina skamba spektaklyje „Juodvarnis”?
Atsakymus siųskite iki lapkričio 2 d. 12.00 val. šiuo el. paštu: teatras@g-taskas.lt

*****

Lapkričio 6 diena, 19 val. Menų spaustuvėje
MUZIKA 2
La Musica deuxième (1985)

Iš prancūzų kalbos vertė  Akvilė Melkūnaitė
Spektaklį kūrė Povilas Budrys, Viktorija Kuodytė, Audronis Liuga
Skamba Keith Jarrett muzikinė kompozicija Tokyo Encores iš Sun Bear Concerts
Premjera 2008 m. gruodžio 5, 6 d. Meno forte
Partneris – Meno fortas

Muzika2 © Dmitrij Matvejev bw

Spektaklis „Muzika 2“ – tai bendras aktorių Povilo Budrio, Viktorijos Kuodytės ir Audronio Liugos kūrybinis darbas. Pjesę „Muzika“  Marguerite Duras sukūrė Britų televizijos užsakymu septintajame dešimtmetyje. Po dvidešimties metų ji parašė antrąjį pjesės veiksmą ir visą pjesę pavadino „Muzika antroji“. Jos premjera įvyko 1985 metais Paryžiuje Théâtre du Rond-Point Renault-Barrault. Spektaklį režisavo pati rašytoja. Vėliau pjesė buvo pastatyta daugelyje pasaulio teatrų.
Pjesėje „Muzika antroji“ vaizduojamas dviejų vienas kitą kažkada mylėjusių žmonių susitikimas. Po trejų išsiskyrimo metų jie atvyksta į tą patį miestą, kuriame gyveno, kad užbaigtų teisinius skyrybų formalumus ir „beveik netyčia“ ateina į tą patį viešbutį paskutinį kartą pamatyti vienas kitą… Spektaklis „Muzika 2“ – tai bandymas įsiklausyti į aktoriaus vidinę muziką. Tai – jausmų ir minčių tiesos paieškos, mezgant intymų dialogą su savimi, partneriu ir žiūrovu. Aktoriai yra šalia žiūrovų, o jų vaidmenys – tai gyvenimo atspindžiai, nušviečiantys trumpą susitikimą.
Aš  nieko nedraudžiau savo širdžiai. Bet saulė  kyla ir leidžiasi, ir grįžta ten, iš  kur vėl kils. Aš supratau, kad viskas – tuštybė ir egzistuoja dėl tuštybės. Tai – maistas vėjui.
Marguerite Duras

Bilietus platina Tiketa.

Klausimas kvietimui (2 asm.) laimėti:
Už ką  Marguerite Duras gavo „Oskaro” apdovanojimą?
Atsakymus siųskite iki lapkričio 2 d. 12.00 val. šiuo el. paštu:  teatras@g-taskas.lt

fb-share-icon

8 komentarai apie “Dvi nepamirštamos meilės istorijos + konkursas kvietimams laimėti

 1. ei, betgi cia vaidina „nuostabioji” irina! :)

 2. Šitame spektaklyje Irina vaidina mergaitę ir pasirodo tik pačioje pabaigoje, kai jos iš vis mažiausia tikiesi. Tad spektaklio tikrai nesugadina ;)

 3. Baigesi musu konkurselis, tad skelbiame nugaletojus:
  į spektaklį „Juodvarnis” lapkričio 5d. 19 val. keliauja Matas Bisigirskas, o į spektaklį „Muzika 2” lapkričio 6d. 19 val. keliauja Skaistė Laurinavičiūtė.

  Teisingi atsakymai buvo šie:
  1) Kokia daina skamba spektaklyje „Juodvarnis”?
  Atsakymas: The Beatles „Blackbird”.

  2)uz ka Marguerite Duras gavo „Oskaro” apdovanojima?
  Atsakymas: uz scenariju kino filmui „Hirosima – mano meile”.

 4. O M. Duras tikrai gavo „Oskarą” ar tik buvo nominuota?

 5. Organizatoriai kurie galvojo klausimus (ir zinoma atsakymus) atsipraso uz suklaidinima ir patikslina, kad tikrai, buvo tik nominuota. Tiesiog kitaip klausima turejom formuluoti.
  Bet kadangi visu siusti atsakymai buvo vienodi, tai konkurso rezultatu nediskvalifikuosime ;)

  p.s. Jungtuk, dekui uz pastabuma!

 6. Gerai, kad nedalyvavau šiame konkurse (tą dieną vis tiek negalėčiau eiti į spektaklį) – kitaip skandalą reiktų kelti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.