Džiazas iš Suomijos: Mikko Innanen & Innkvisitio feat. Liudas Mockūnas / Laimėk 2 kvietimus.

mikko_innanen___innkvisitio
Gali būti, kad vasario 3 d., vilniečių ir Vilniaus svečių laukia vienas įdomesnių ir žaismingesnių džiazo koncertų šiais metais, bet tuo įsitikint reikės patiems. Džiugu, kad vienam žmogui galėsime padovanoti kvietimą dviems asmenims į šį koncertą, bet apie viską iš eilės, o esminis klausimas – teksto apačioje.

Taigi, vasario 3 d. 19.00 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre Suomijos naująją improvizacinę muziką pristatys viena iškiliausių Suomijos džiazo scenos asmenybių – 30-metis saksofonininkas ir kompozitorius Miko Innanen bei jo grupė „Innkvisitio”.

Mikko Innanen & Innkvisitio feat. Liudas Mockūnas

Mikko Innanen – alto, soprano and baritone sax, compositions;
Liudas Mockūnas – tenor and baritone sax;
Seppo Kantonen – keyboards;
Joonas Riippa – drums.

Mikko Innanen (1978)- viena įdomiausių Suomijos džiazo scenos asmenybių ir vienas iškiliausių savo kartos Šiaurės kraštų saksofonininkų, Skandinavijos džiazo žurnalistų lyginamas su Janu Garbareku, Davidu Liebmanu, netgi Ornette Colemanu ar Albertu Ayleriu. Trisdešimtmetis saksofonininkas ir kompozitorius, išsiskiriantis ekspresyvumu ir laisva, originalia mąstysena, savo kūryboje žvalgo plačius stilistinius horizontus nuo avangardo klasikos iki autentiško bliuzo bei diksilendo, be baimės laužydamas įprastas stilistines klišes, o universalų skambesį praturtindamas neįprastais posūkiais. Altinį, sopraninį, tenorinį bei baritoninį saksofonus pučiantis Mikko Innanenas savo instrumentų arsenalą neretai papildo ir kitais skambančiais objektais.

Nuo dešimties pradėjęs pūsti saksofoną, netrukus Mikko Innanenas susidomėjo džiazu ir jau 12metis grojo su profesionaliais muzikantais. Dar studijuodamas Sibelijaus muzikos akademijoje, jis pasirodė Suomijos džiazo scenose su įdomiausiais šios šalies naujojo džiazo kūrėjais ir netruko pelnyti daug žadančio muzikanto reputaciją. Pastaruosius keletą metų saksofonininkas aktyviai reiškiasi Suomijos ir Europos džiazo scenose, grodamas su tokiomis grupėmis kaip Mr Fonebone, Nuijamiehet, Gourmet bei tarptautinėmis grupėmis Delirium, Triot.

Mikko Innaneno meistriškumas įvertintas daugybe prizų – nuo 2000-aisiais pelnyto geriausio solisto prizo Tarptautiniame džiazo grupių konkurse Ispanijoje iki pernai jam įteikto Suomijos džiazo federacijos Yrjö apdovanojimo.

Mikko Innaneno kūrybinius principus ryškiai perteikia jo 2007-aisiais suformuota grupė Innkvisitio, pateikianti išskirtinius žaismingos estetikos ir labai tikslios harmoninės kalbos derinius. Paradoksalūs, šmaikštūs, laisvi ir nepaprastai techniški Innkvisitio muzikantai drąsiai leidžiasi į intriguojančias muzikines avantiūras, kuriose apstu netikėtumų, tokių kaip triukšminguose nūdienos skambesiuose išnyrantis kuo autentiškiausiai restauruotas diksilendas ar tamprios žėrinčios bebopo grandinėlės akustiškai kuriamų kompiuterinių skambesių fone.
Innkvisitio per savo gyvavimo metus kėlė ovacijas Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Vokietijos, Prancūzijos koncertų salėse, puikiai įvertintas ir jų gyvai įgrotas albumas „Paa-da-pap”, išleistas 2007.

Mikko Innanen & Innkvisitio skambesį kuria klavišininkas Seppo Kantonen (1963), jau nuo 8-to dešimtmečio muzikuojantis ne tik džiazo, bet roko scenose, taip pat grojantis populiarią bei šiuolaikinę akademinę muziką. Jis taip pat reiškiasi ir kaip grupių lyderis (trio Klang, Tokka, Albero), kompozitorius bei Sibelijaus muzikos akademijos dėstytojas. Seppo Kantonenas vadinamas daugiausiai gastroliuojančiu ir įrašinėjančiu Suomijos džiazmenu. Jo aktyvią veiklą liudija gausi diskografija bei įspūdingas kūrybinių partnerių sąrašas, tarp kurių ne tik Suomijos džiazo meistrai, bet ir tokie pasaulinio garso muzikantai, kaip Ray Anderson, Louie Bellson, Anders Bergcrantz, Michael Brecker, Dee Dee Bridgewater, Gil Evans, Frank Gambale, Barry Guy, Billy Hart, Joe Henderson, Freddie Hubbard, Nils Landgren, David Liebman, Joe Lovano, Jesper Lundgaard, Vince Mendoza, Palle Mikkelborg, Bob Mintzer, Bob Moses, Houston Person, Mathias Ruegg, Terje Rypdal, Maria Schneider, Tomasz Stanko, Toots Thielemans, Cuong Vu, Bennie Wallace, Kenny Wheeler, Joe Williams, Norma Winstone, Phil Woods, John Zorn ir kt. Jo veikla dar 1985 įvertinta Georgie prizu.

Innkvisitio pulsą muša muzikaliausiu Suomijos būgnininku vadinamas Joonas Riippa (1977), garsėjantis fenomenalia technika ir nepaprastu preciziškumu.

Kritikai pažymi veik telepatinį Innkvisitio narių ryšį, todėl dar labiau intriguoja kaip į šį projektą įsijungs ketvirtąjį Innkvisitio narį Timo Lassy koncerte Vilniuje keičiantis Lietuvos saksofonininkas Liudas Mockūnas (1976).

Ne pagal amžių brandus ir patyręs Liudas Mockūnas sėkmingai įsiliejo į Europos improvizacinės muzikos erdves ir jau bemaž dešimtmetį jo iškalbingi saksofonai skamba tarptautiniuose kolektyvuose ir projektuose, o pats saksofonininkas tituluojamas „Lietuvos džiazo ambasadoriumi”. Neortodoksiniais instrumento galimybių tyrinėjimais ir savita muzikine kalba išsiskiriantis muzikas giliai jaučia ir valdo plačią stilių skalę, savo kūryboje tirpdydamas stilistines ribas bei kurdamas įspūdingus garsinius peizažus.

Liudo Mockūno veikla pastaraisiais metais įvertinta svariausiais Lietuvos džiazo apdovanojimais: „Vilnius Jazz” festivalio prizu už indėlį į Lietuvos džiazo kultūrą (2006) bei Birštono džiazo festivalio didžiuoju prizu (2008).

NUORODOS:

Bilietai: www.bilietai.lt
myspace.com/mikkoinnaneninnkvisitio

KLAUSIMAS. Net ne klausimas, o prašymas… Įvardinkite nors vieną projektą, kurio sudėtyje kada nors yra grojęs Liudas Mockūnas. Šį kartą prizo (pakvietimo dviem asmenim) nugalėtojas bus ištrauktas absoliučiai nešališkų burtų keliu, t.y. mes nevertinsim ar laiške bus įvardintas vieno projekto pavadinimas ar dešimties, o jeigu žinot daugiau negu vieną projektą, rašykit tiek laiškų, kiek žinot projektų (padidinkit savo šansus laimėti). Sutarta? Taigi, atsakymą į užduoti adresu jazz@g-taskas.lt siųskite iki vasario 2 d. (pirmadienio) 13.oo ir darbo dienos pabaigoje pasitikrinkit ar laimėjot. Ir, palengvinkim vienas kitam procesą – laiške iš karto parašykit savo vardą/pavardę ir kontaktinį telefoną.

p.s. supermamos, turėkit omeny, kad koncertas vyks sekančią dieną po nugalėtojo paskelbimo, tad jeigu esat ne iš Vilniaus, bent iš karto numatykit, kam atiduosit galimą prizą :)

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “Džiazas iš Suomijos: Mikko Innanen & Innkvisitio feat. Liudas Mockūnas / Laimėk 2 kvietimus.

  1. Ačiū gausiai dalyvavusiems. Random.org nutarė, kad nugalėjo moteris/mergina, kurios pašto adresas baigiasi family.lt – prašom pasitikrint pašto dėžutę. O likusieji vis tiek laukiami koncerte – žinot tiek daug Mockūno projektų, negi neateisit patikrinti dar vieno?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.