Džiazo klubas tęsia kova dėl išlikimo [feat. Dalius Naujokaitis]

Vis dar neprarasdama vilties išsaugoti džiazo penktadienius menų laboratorijoje „Mulen ružas“, Lietuvos džiazo federacija kviečia į koncertą kovo 5 d. Šį kartą klubo likimą gelbės būgnininko, atvykusio keletui savaičių iš Niujorko į Lietuvą, Daliaus Naujokaičio, vienintelio ir nepakartojamo „Naujo Orkestro“ koncertas.

Daliaus Naujokaičio karjeros pradžia susijusi su 9-tojo dešimtmečio Vilniaus avangardinio džiazo scena. Būgnininkas čia grojo su Juozu Milašiumi, Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku ir kitais bendraminčiais. 1995-aisiais D.Naujokaitis energingai įsiveržė į Niujorko sceną surengdamas seriją originalių solo pasirodymų Jono Meko įsteigtame “Kino antologijos archyve”. Įsikūręs Niujorke būgnininkas pradėjo muzikuoti kartu su Auguste Varkalis, Jonu Meku ir kitais bičiuliais grupėje “Free Music on Second Street”, dalyvauti “Now We Are Here Orchestra” projektuose.

D.Naujokaičio būgnai skamba keliuose Jono Meko bei kitų avangardinio kino kūrėjų filmuose. Jis grojo ir įrašinėjo su daugeliu Niujorko grupių bei muzikantų, tarp jų – Kenny Wollesono “Himalayas” ir “Wollesonics”, Artu Baronu, Butchu Morrisu, Joey Barronu, Brigganu Kraussu, “Brazilian Girls”, Timu Keiperiu, Jonathonu Haffneriu, Otomo Yoshihide’u, “Rocco John Group”, “On Davis’ Cartoon Satellite”. D.Naujokaitis yra grupės “Untyte” lyderis ir būgnininkas. Ši grupė savitai interpretuoja senąjį lietuvių folklorą.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=6WQL23Ste_Q

Kartu su Daliumi šį vakarą pasirodys gausus bendraminčių muzikantų būrys.“Naujo Orkestras“- tai tarsi netradicinis bigbendas, kuris atliks tiek paties Daliaus, tiek jo draugų, muzikantų niujorkiečių kompozicijas, taip pat folkloro aranžuotes: nuo lietuviškos sutartinės iki amerikietiškos tradicinės liaudies dainos.

Būti ar nebūti šiam džiazo klubui, parodykite palaikydami muzikantus kovo 5 d. 20 val. menų laboratorijoje „Mulen ružas“ V. Mykolaičio-Putino g. 5, Vilniuje.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.