Emocionalusis duetas „Gurzuf” Kaune

Ar pasiilgote geros muzikos? Tokios, kad užsimerkus pradėtų plaukti vaizdai, nuo pirmykščio laužo ir būgno užburiančio dundėjimo iki drastiškiausio teatro epizodo, kuriame banginis kovoja su žmogumi. Muzikos, kuri neįtelpa į žanrus, aprašymus, taisykles. Kuri liejasi iš profesionalių, bet pirmiausiai nuoširdžių atlikėjų ir nepalieka klausytojų nepaliestų.

Tokios muzikos nereikia ieškoti pasaulinėse scenose, kaip tik, tokia muzika gimsta ten, iš kur nesitikima nieko, kas sugebėtų nustebinti. Kaimynystėje esančios Baltarusijos sostinėje, Minske gyvuoja tokia grupė, susipažinkite:

„Gurzuf“ – nuo 2005 metų gyvuojantis baltarusų bajanisto Egoro Zabelovo ir būgnininko Artiomo Zalieskio muzikinis projektas. Per netrumpą savo gyvavimo laikotarpį duetas sudalyvavo įvairiuose muzikiniuose festivaliuose ir surengė solinius koncertus Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje, Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje ir Anglijoje. 2007 metų pavasarį „Mosfilmo“ studijoje buvo įrašytas jų debiutinis albumas „Neegzistuojantis kinas“. 2008-aisiais Vroclave laimėjo pirmąją vietą alternatyvios muzikos festivalyje „Fiesta Borealis“. Po Europos miestus keliaujantys ir koncertuojantys atlikėjai randa laiko ir kitokiai veiklai. Jie yra įrašę garso takelius keliems Baltarusijos lėlių teatrų spektakliams bei Vokietijos Magdeburgo teatro spektakliui „Mobis Dikas“.

Tokie skaičiai ir istorija, bet ji negali perteikti muzikos, kurios profesionalai Egoras ir Artiomas kiekvieną kartą išeina užburti, pavergti publikos. Ne kad išnaudotų, bet kad pakylėtų į kitą, šalią esantį meno ir garso pasaulį, kuriame kiekviena akardeono nata ir būgno prilietimas spinduliuoja vis kita emocija, kitu jausmu. Atiduodant visas jėgas, kiekvieną dainą atlikti lyg ji skambėtų pirmą kartą.

Kasmet grįžtantys į Lietuvą atlikėjai jau pamilo lietuvišką publiką, jos nuoširdumą ir ištikimybę. Jie ir vėl kviečia susitikti Kaune, „Punto Pizza“ vasario 5d.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.