Ennio Morricone atvykimo proga – keturi nemokami itališki filmai po atviru dangumi.

Žinia, mūsų laukia Ennio Morricone koncertas, o ta proga „Kino pavasaris” ir Italų kultūros institutas (Universiteto g. 4, Vilnius) rengia rengia keturių filmų, kuriuose skamba maestro muzika peržiūrą. Birželio 30 d., 19.30 net nusimato susitikimas su svečiu iš Italijos, bet nuo šiandien iki tol mūsų kasdien 21.00 laukia kinas po atviru dangumi. Nors prastų filmų nenusimato, greta jau tikriausiai visiems matytos „Malenos” ir „Nuovo Cinema Paradiso”, griežtai rekomenduoju pamatyti „La Leggenda del pianista sull’oceano”.

Penktadienis, birželio 27 d., 21 val.
„Malena” (2000)

[youtube m1a89ECmUxE]

Kai tik Malena išeina į gatvę, kiekvienas miestelio vyras nebegali atitraukti akių nuo nuostabaus grožio, o visos moterys paleidžia liežuvius ir skleidžia paskalas. Vos tik pamatęs Maleną, berniukas Renato pirmą kartą gyvenime nesugeba išsiginti nuo užplūdusių keistų jausmų. Jis pradeda sekti savo svajonių merginą, norėdamas išsiaiškinti, kokia yra tikroji Malena, kurios vyras tragiškai žuvo kare.

Šeštadienis, birželio 28 d., 21 val.
„La Leggenda del pianista sull’oceano” (1998)

[youtube 4tislJu9Dls]

Filmas apie laive paliktą berniuką, kurį 1900 m. rado ir slapta užaugino laivo mechanikas. Berniukas savarankiškai mokosi skambinti pianinu, net nepažindamas natų. Netrukus jis tampa virtuozu apie kurį gandai pasklinda net už laivo ribų.

Sekmadienis, birželio 29 d., 21 val.
„Canone inverso – Making love” (2000)

[youtube dtkQzR_pd_Q]

Istorija prasideda Prahoje tais laikais, kai niekas nežinojo, jog žmonijos laukia Antrasis Pasaulinis karas. Tada Jeno Varga dar buvo mažas berniukas, puikiai griežęs smuiku. Jeno į smuiką įdeda visą jo širdyje kunkuliuojančią aistrą. Šitą filmą galime žiūrėti kaip romantišką istoriją apie muzikantų gyvenimą. Draugystė, talento likimas įvairių istorinių lūžių metu. Tuo pat metu tai paslaptinga melodrama apie staiga užsiliepsnojusią meilę ir netikėtas šeimynines paslaptis.

Pirmadienis, birželio 30 d., 19:30 val. – susitikimas su Ennio Morricone.

Pirmadienis, birželio 30 d., ~21 val.
„Nuovo Cinema Paradiso” (1988)

[youtube LSLZLkcMrHU]

Oskaru apdovanotas, persmelktas meilės kinui filmas apie berniuką, jo draugą – kino mechaniką ir filmus cenzūruojantį mažo Sicilijos miestelio kunigą pakerėjo žiūrovus. Giuseppe Tornatore subtiliai perteikia 6-ojo dešimtmečio atmosferą, kai Italijos provincijos gyventojai apguldavo „nuodėmingus filmus” rodančius kino teatrus.

Filmai bus rodomi Italų kultūros instituto kiemelyje (Universiteto g. 4, Vilnius).

fb-share-icon

8 komentarai apie “Ennio Morricone atvykimo proga – keturi nemokami itališki filmai po atviru dangumi.

 1. Deja, negalėjau dalyvauti „La Leggenda del pianista sull’oceano”, bet visi kiti filmai paliko nepamirštamą įspūdį.
  Po „Canone inverso – Making love” tiesiog negalėjau šnekėti, buvau apimtas visų gražiausių jausmų.
  Pauliau, didelis dėkui už skleidžiamą informaciją. Nenusivyliau.

 2. O padėka man? Juk Malena irgi patiko? Taigi iš mano laikmenos žiūrėjai – pirma buvo paskelbtas filmas, o po to susigribta, jog negali gauti… Vis dėlto graži motera, nesimėto… :)

  Ko apie vakarykštį susitikimą nepasakoji. Gerai, pabalamutysiu…
  Gerą pusvalandį pavėlavęs dėl repeticijų su orkestru ir choru, pradėjus lynoti, narsiai kompozitorius kartu su žmona, dar keliais palydinčiais, žengė per susigrūdimą prie mikrofonų. Ovacija ir žmonių gausa nuteikė italus optimistiškai. Deja, iš kart jie „buvo pastatyti” į pasibaisėtinas sąlygas. Visų pirma ėmė stipriai lyti. Vanduo nuo vasaros skėčių bėgo tiesiai ant Ennioatlydėjusios svitos galvų. JIE KEITĖ dislokacijos vietas. Ir laikėsi narsiai. Nes buvo gražus lietuvių susidomėjimas.
  Dar ryški blogybė – prastas garsas ir dėl lauko „akustikos” ir dėl įgarsinimo sistemos. Beveik nesigirdėjo Morricone balso. Laimė, kur kas raiškiau – vertėjos.
  Kompozitorius pasakojo, jog muzikavimo pradžia buvo mokymasis pūsti triubą. Mokytojas, matyt, įžiūrėjęs būsimą talentą, paskatino mokytis kompozicijos. Dar kūrėjas pasakojo, kad yra daugybė būdų kurti muziką kinui. Gali nebūti jokio scenarijaus, tik pasakojimas apie ką filmas ir kaip bus filmuojamas. Galima ir pertskaičius daug scenaraijaus. SERGIO LEONE kūrė filmus, kai Ennio pradžioje sukurdavo muziką. Tiesa, tai papasakojo jau Rolandas Mosloliūnas, nes kompozitorius aiškiai nenori kalbėti apie istoriją.
  Jaučiasi, jog jam kur kas svarbuiau ir aktualiau dabartis. O dabar dažniausiai jis pažiūri filmą ir rašo muziką. Taip ir dabar, jau ketvirtadienį įrašinės garso takelį naujam politiniam filmui.
  Neišlaikiau oro sąlygų ir aš. Nutariau, jog geriau klausyti Ennio Morricone muzikos, o ne kalbų. Nors pasakotojas ir geras, bet ne veltui nuo žmonos gauna velnių, jog per daug plepa…

 3. Balamute, ir tau padėka. Man asmeniškai susitikimas su Ennio Morricone nepaliko didelio įspūdžio, kažkaip vangiai ir nenoriai šnekėjo.

 4. na, diedukas tikrai ne šoumenas – greičiau senstelėjęs pedantas. ypač smagu, kai jis geras dešimt minučių atsakinėja į paprastą klausimą, bet greičiau jau atsako į savo paties sau užduotus klausimus, o į tą, kurį uždavė, atsakymas taip ir lieka kaboti ore :)

 5. man patiko, kaip papracai puolė svitą fotografuot. Su didžiule kuprine vienas, nesiorientuodamas, jog tai kompozitoriaus žmona, blokavo jai praėjimą. Laimė, nejauna moteris puikiai žinojo tokio sujudimo priežastį ir neparodė jokio nepasitenkinimo net neprašė aplinkinių, kad praskintų jai kelią. Vėliau nei raukėsi, nei rodė nepasitenkinimą, kada jos draugei italei tiesiog ant galvos ėmė bėgti vanduo ir ši turėjo persėsti kitur. Žodžiu, nebuvo parodyta jokių žvaigždės ambicijų iš Ennio Morricone pusės…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.