[ep:] NOYUS „4U” (2015)

Noyus.

Vienas paklausė. Vienam atsakiau: Šiemet labiausiai iš Lietuvos parapijos laukiu jo albumo.

O kol albumo nėra vis prasuku jo debiutinį EP „4U”.

Lietuviškajai auditorijai, žinančiai Nojų iš Airijos, vargu Noyus skambės originaliai. Turiu omenyje pasivadinimą. Ne muziką. Aš nežinau, kas slepiasi po pseudonimu Noyus, retai man rūpi atlikėjo gyvenimo klystkeliai. Teužsiima biografijomis kiti. Tiesiog iš nuotraukos internetuose matau, kad tai jaunas vaikinas, bet tai, kaip jis startuoja su „4U”, tik patvirtina patarlę „lenk medį, kol jaunas, gal į senatvę ir nulauši”. Pradėjęs su Lana Del Rey koveriais (kas kiek gali ir išgąsdinti rimtesnį melomaną), Noyus ėmėsi savos kūrybos ir tai jam sekas daug geriau.

Noyus iš karto bando įšokti į angliakalbį vandenyną, kas jį kiek užlieja pasaulinės muzikos bangomis, tačiau vis tiek jis lieka įdomus ir vertas dėmesio. Ypač vokalinė kompozicijų linija, prie kurių kompiuterizavimo atsakančiai padirbėta. Noyus atmosferinis vokalas yra tai, kas pirmiausia kerta į galvą ir ten lieka. Po to tik imi girdėti muziką – minimalią elektroniką, kuri prie vokalinių partijų nepriekaištingai dera, nes neužgožia vokalinių vingrybių. Kaip, pavyzdžiui, svaiginančiame „Cocaine” ir kažkur iš aukštai ateinančiame į tave „Oasis”. Tačiau, kai muzikinis fonas iš minimalistinio virsta į gūdžių ir plačių sintezatorinių tembrų sieną, kai muzikos garso lygmuo susitapatina su vokaline eilute, tai jau visuma ima strigti už ausies ir jauti, jog kažkas iš tos visos maišaties, per plauką svyruojančios nuo kakofonijos, į tavo vidų nebepraeina. Taip atsitinka su „Sadboy” ir „oct4”. O gal čia įrašo detalumo bėda, nes susitvarkyti su aukštomis natomis tikrai nėra lengva, juolab, jei tai, kaip spėju, namudinės studijos rezultatas.

Dar apie aukštas natas – vietomis toks jausmas, kad jos neištraukiamos net su elektronikos pagalba, tad gal neverta siekti tų aukščiausių natų, nes ir be jų Noyus muzikoje yra įdomumų. Kad ir ta visame mini albume sklandanti sakralumo aura, kuri išryškėja per vargonus primenančius tembrus „oct4”.

Kartais Noyus savu tembru man primena Tom’ą McRae ir tada praktiškai galiu susilydyti – tai gerai girdisi takelyje „Falling”.

Noyus nekuria standartinių struktūrų, nebijo eksperimentuoti ir tai gerai jaučiasi „4U”. Jaučiasi ir tai, jog vyksta stiliaus, skambesio paieškos, bet einama teisingu, nors ir mažai mūsuose pramintu keliu. Žiūrėsime, kur tas kelias nuves albume.

http://noyus.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/NoyusMusic/?fref=ts

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “[ep:] NOYUS „4U” (2015)

  1. Tikras reikalas. Ep geras. Bet iš būsimo albumo gabalai kiek blankiai klausosi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.