ERLEND ØYE – Legao [2014]

coverViena romantiškojo norvegų dueto Kings of Convenience pusių Erlend Øye išleido antrąjį solinį albumą „Legao”, kuris ir pradžiugino, ir nustebino. Nustebino, tiesa, ne visai gerąja prasme.

Prieš porą metų Erlendas persikraustė pagyventi į Sirakūzus ir pernai išleido nuostabiai vasarišką itališka kalba įdainuotą singlą „La Prima Estate” – tai sufleravo, jog solinis įrašas gali pateikti ne vieną staigmeną ir tikrai, pateikia. Visų pirma – regis. Ko ko, bet to iš Erlendo, net prisikvėpavusio viduržemiško oro, nesitikėjau. KoC niekada nestebino įmantriomis aranžuotėmis ar muzikiniu sudėtingumu, tačiau UB40 primenantis regis…?!

Prireikė ne vienos perklausos, kad regiškas ritmas („Fence Me In”, „Say Goodbye”, „Peng Pong” ir kt.) nebedraskytų ausų.

Antrasis „Legao” prastumas, kurį gimdo tas pats regis,- albumo nevientisumas. Nors jamaikietiški garsai pagal skaičių albume ima viršų, tačiau yra ir tokių nieko bendro su Marliu neturinčių kompozicijų („Garota”, „Bad Guy Now”, „Who Do You Report To”, „Rainman”) po kurių kaskart kyla klausimas, ką jie čia veikia, arba – ką greta jų veikia regis? Ok, Erlendui prie muzikos gelbėjo islandų „regininkai” Hjálmar, bet tai ne atsakymas.

O šiaip „Legao” yra geras įrašas. Kaip ir visi KoC albumai sušildo žiemą, atgaivina vasarą ir visada pristabdo per daug įsibėgėjusį pasaulį, leidžia sustoti, susivokti, apmąstyti, palengvina kasdienybės naštą ir moko džiaugtis bei vertinti, ką turi čia ir dabar.

Albumo vinys – vienas sudėtingesnių instrumentinių kūrinių albume „Bad Guy Now”; paprastutis fortepijoniškas „Who Do You Report To”; regiškas „Whistler” – kai nebeerzina ritmas, tai gitara čia virpina kiekvieną sielos stygą; „Rainman” – vien dėl to kaip gražiai Erlendas dainuoja „loving you is like waiting for the rain to come”.

Mėgautis „Legao” vis dar galima, ne kartą, ir ne du, bet kad nebūtų kaip kai kam, prieš imantis „Legao”, jei dar neteko susipažinti su itališku Erlendu, pirmiau imkitės „La Prima Estate”. Aš rimtai verkiau neradęs jos albume.

httpv://www.youtube.com/watch?v=diA6VCInN44

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “ERLEND ØYE – Legao [2014]

  1. vau, čia iškart keletas naujienų vienoje naujienoje! pirmas dalykas – netikėta žinia, apie asmeniškai gražiausio vyriško balso pasaulyje naują albumą. tada šokas – regio albumas?! ogi pasirodo bijot nėra ko ir su Erlendu, kaip visada, viskas tvarkoj. kažkaip aš net nejaučiu to, kad čia regis imtų viršų, toks jis praskiestas. arba čia dar vienas įrodymas, kad Erlendo rankose viskas virsta auksu. nors, aiškus albumo favoritas – jam įprastesnio stiliaus „Bad Guy Now”. žo, ačiū, 10 balų :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.