EXPLOSIONS IN THE SKY – Take Care, Take Care, Take Care [2011]

Kartais taip gera įsimesti į savo winamp’ą kokį gerą post-rock’o albumą. Tokį, kuriame būtų tiesiog muzika, neapkrauta bereikalingais žodžiais ar per dideliu noru įtikti. Grupės, muzikuojančios šiuo stiliumi, paprastai kuria instrumentines kompozicijas skirtas klausytojams, kuriems muzika yra svarbiau už žodžius, o užkabinantys priedainiai toli gražu nėra būtinas atributas. Explosions in the Sky pavadinimą jau seniai galima rašyti tame pačiame sakinyje su tokiais grandais kaip Tortoise, Mogwai ar Godspeed You, Black Emperor!. Savo nepriekaištingą reputaciją jie dar sykį pateisina su naujausiu savo įrašu Take Care, Take Care, Take Care.

Explosions in the Sky ketveriukė nuo didelės dalies post-rock’o grupių skiriasi tuo, kad savo muzikoje dažniausiai apsieina tik su tradiciniais instrumentais – būgnais, gitaromis ir bosu (jį irgi įsijungia ne visada). Jokios elektronikos, jokių styginių aranžuočių. Tačiau nepaisant to jie sugeba savo kompozicijas paversti išties epiškais kūriniais. Regis, dažniausiai naudojama tokia pati schema: pradedama tylesne gitaros lija, tarnaujančia tarsi įžanga; vėliau prisijungia ir likę instrumentai, o tada viskas pradeda pamažu smarkėti, kilti į viršų, kol galiausiai įvyksta didesnis ar mažesnis sprogimas; galiausiai trumpas epilogas, irgi tylesnis, dažniausiai sugrojamas gitara. Nieko sunkiai perkandamo. Nieko super išskirtinio. Tačiau kolektyvas visada sugeba iš šios formulės išspausti labai daug. Negalima nesižavėti kaip viskas tarpusavyje dera, toks jausmas, kad grupės nariai vienas su kitu bendrauja kone telepatiškai – taip vientisai ir natūraliai skamba jų muzika.

httpv://www.youtube.com/watch?v=20GtVTZE9Wk

Vokalo ir žodžių, savaime suprantama, čia nėra (jeigu neskaitysim tų epizodiškai pasigirstančių šūksnių ir niūniavimų). Tačiau jų visai ir nesinori. Grupė tarsi leidžia pačiam klausytojui susigalvoti apie ką yra šios dainos. Kadangi, kaip jau buvo minėta, visada aiški jų struktūra, atrodytų, kad jose pasakojamos kažkokios istorijos. Melancholiškos, gražios, didingos. Žinoma, čia jau pritempimas. Kiekvienas gali matyti vis ką nors kito. Telieka užsimerkti ir leistis į tą garsų jūrą. Turbūt svajotojams ši muzika ir kurta.

httpv://www.youtube.com/watch?v=QxE4kJmAp84&feature=related

Take Care, Take Care, Take Care – brandžios grupės darbas, nepaliekantis nei mažiausių dvejonių dėl savo galimybių. Post-rock‘o mėgėjui tai tikras gardėsis, kuriuo bus galima mėgautis labai ilgai. O nesusipažinusiems su šiuo žanru jis gali tapti puikiu pirmuoju žingsniu.

http://www.myspace.com/explosionsinthesky

fb-share-icon

3 komentarai apie “EXPLOSIONS IN THE SKY – Take Care, Take Care, Take Care [2011]

  1. Pirmasis klausymas: „blemba, nebe tas, nebe tas, kur First Breath After Coma??!”
    Antrasis klausymas: „gal ir nieko”
    Trečiasis klausyms ir kiti: „puikiai, success!”

    Ką norėjau pasakyti, kad albumas reikalauja įsiklausymo. Išdirbtas, išaugintas. Anksčiau kai kurie albumai buvo nostalgiški, liūdni, kiti – per daug kapoti, rimti. Šitas – viduriukas.

  2. Čia toks bandas, kai jau pagal pavadinimą žinai ką groja ir ką gros. Šiais laikais tas yra daug. Nesvarbu, kad nei vieno ankstesnio albumo pavadinimo nebežinau, šitą gal ir prisiminsiu dėl įsimintinumo. Pavadinimą. O turinys nei blogas, nei ypatingas.

    Be Comfortable, Creature – gražiausias

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.