Festivalio „Insanitus“ meno programą užsieniečiai kurs beveik dvi savaites

Spalio 11-12 dienomis ketvirtą kartą įvyksiantis Kauno festivalis „Insanitus“ šiemet – didesnis ir įdomesnis nei bet kada. Renginio organizatoriai jį išplėtė iki dviejų dienų muzikinės ir meninės programos. Pastarojoje, sulaukusioje LR Kultūros ministerijos palaikymo – pirmą kartą organizuojamoje menininkų rezidencijoje paruošti Kauno įkvėpti darbai, kuriuos papildys iš Tarptautinės Maskvos Jauno meno bienalės atvežti kūriniai.

Dvi savaites iki festivalio meno asociacijos „Freimas“ kuruojamoje rezidencijoje „Lituanica“ gyvens septyni kūrėjai iš Vokietijos, Italijos, Izraelio, Vengrijos ir Didžiosios Britanijos. Jie, pažindindamiesi su Kaunu ir jo gyventojais, bendraudami su vietiniais menininkais, kurs specialiai festivalio programai skirtus darbus. Festivalio meninės programos kuratoriai „Vibe Fabrik“ atskleidė, kad labiausiai šiemet laukiamas jungtinis Lietuvos ir užsienio kūrėjų projektas – „3D mapping“ projekcija ant fabriko sienų.

Berlynietis Ilan Katin, Lietuvoje jau pažįstamas menininkas, pristatys išskirtine technika atliktą instaliaciją su video projekcija pavadinimu „Counter.Canonical“.

Ilan Katin

Kinetinėmis instaliacijomis išgarsėjęs ir ne vienu tarptautiniu apdovanojimu įvertintas britas Lee McDonald kvies festivalio lankytojus modifikuotais balsais prisidėti prie instaliacijos „Sonic Reverber“ išpildymo.

Lee McDonald

Italas Raffaele Fiorella – dviejų realius objektus jungiančių darbų autorius. „Micromacromondi“ atkeliaus iš Maskvos bienalės, tęstinis projektas „Landscapes“ gimė Italijoje, neseniai buvo papildytas Kinijoje. Pasak autoriaus, „Landscapes“ bus papildytas Kaune kilsiančiomis, šio miesto įkvėptomis idėjomis bei apimtimis.

Raffaele Fiorella

Kūrėjas iš Izraelio Guy Yitzhaki pristatys du sensorinius darbus, paremtus šiuolaikinių medijų galimybe tiesiogiai įsitraukti ir reguliuoti kūrinio procesą, bei dalyvaus kuriant vieną „3D mapping“ projekcijų.

Guy Yitzhaki

Aukščiau pristatytą įspūdingą menininkų sąrašą papildys ir kiti kūrėjai. Tai – nuotraukas, kalbėsiančias apie šiuolaikinių medijų ir stebėtojo interaktyvų sąryšį, eksponuosiantys italas Nicola Zolin ir anglas Jamie House bei Maskvos bienalėje demonstruotus vaizdo projektus rodysiantys pakistanietis Basir Mahmood, suomis Jukka Silokunnas ir serbas Igor Bosnjak. Lietuvoje ir užsienyje pripažintas „3D mapping“ technikos profesionalas Rimas Sakalauskas ruošia masyvią šviesos instaliaciją.

Nicola Zolin

Jamie House

Nemokamoje ketvirtadienio, spalio 11-osios „Insanitus“ programoje žiūrovų lauks ne tik didelės tarptautinės parodos atidarymas, bet ir paskaitos apie šiuolaikinių medijų meną. Vieną jų, skirtą pristatyti „3D mapping“ technikos istoriją, skaitys vengrų komandos „Bordos.Artworks & IVO3D“, projekcijas demonstravusios net ant Eifelio bokšto, atstovas Bordos Laszlo Zsolt.

Alius Levinskas iš Cechas.com pristatys vadinamuosius papildytos realybės žaidimus ir leis žiūrovams juos išbandyti. Taip pat ketvirtadienį vyks filmo „Stebuklų laukas“ peržiūra ir susitikimas su jo režisieriumi Mindaugu Survila bei Evaldas Jansas pristatys dokumentinį filmą „Laisvė kurti“. Kultūrinį vakarą užbaigs nestandartinių trumpametražių filmų serija, kuriuos įgarsins šiuolaikiško džiazo grupė „Sheep Got Waxed“.

Didžiąją „Insanitus“ dieną, penktadienį, keturios fabrike „Lituanica“ įsikursiančios muzikinės scenos bus papildytos įvairiais festivalio menininkų vizualiniais konstrukciniais sprendimais. Jau tradiciškai lankytojai, įvertinę vokiečio Phon.O, švedų „Niva“ ar olando Legowelt pasirodymus, galės atsipūsti ir pramogauti įvairiuose žaidimų kambariuose. Išankstiniai bilietai spalio 12-osios vakarui parduodami „Bilietų pasaulyje“.

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.