Festivalis „Antipop’s Reflections”

2011 m. spalio 8–21 dienomis „Antipop’s Reflections“ kviečia į įvairiems požiūriams atvirą erdvę žmones, norinčius geriau pažinti juos supančią socialinę tikrovę. Kiekvienas dalyvaujantis renginiuose gali pasiūlyti savo bei visuomenėje esančias ir konstruojamas alternatyvias idėjas. „Antipop’s Reflections“ pagrindinį dėmesį skiria alternatyvių socialinių reiškinių nagrinėjimui ir apims ne tik alternatyvią kultūrą, bet ir alternatyvius požiūrius į meną, mokslą bei religiją. Paskaitose ir diskusijose susidursiančios skirtingos pasaulėžiūros, įsitikinimai ir gyvenimo stiliai, gilesnio alternatyvų pažinimo ir reflektuoto mąstymo galimybė – visa tai „Antipop’s Reflections“.

„Antipop‘s Reflections“ organizuojamos paskaitos ir diskusijos:

10.14 d. 19:00 val. Gintvilė Pugačevskytė (VU) „Krikščioniškos tatuiruotės“ (IRISH PUB FORTAS, K. Donelaičio g. 65, Kaunas)
Paskaitoje kalbama paie krikščioniškų tatuiruočių praktiką nuo pirmųjų amžių iki Naujųjų laikų. Mėginama atsakyti į klausimus: Kaip susiję krikščionybė ir tatuiruotės? Ar daug krikščionių tatuiruojasi? Jei taip, tą ką ir kodėl? Paskaitos metu mėginsime atsekti istorinę šio reiškinio raidą, įvairias nuomones ir praktikas bei jų (ne)nukymo priežastis.

10.14 d. 20:00 val. Apskrito stalo diskusija: „Savanorystė: galimybės ir tikslai“. Moderuoja: Gintvilė Pugačevskytė (VU). (IRISH PUB FORTAS, K. Donelaičio g. 65, Kaunas)
Vis dažniau išgirstame žodžius „savanoris” ir „savanoriauti”, tačiau ar tikrai žinome, kas tai, kokios yra galimybės savanoriškai veiklai ir sritys? Šioje diskusijoje pakalbinsime keletą skirtingų sričių savanorių, prašysime pasidalinti patirtimi bei aptarti iškylančias problemas savanoriaujant.

10.18 d. 19:00 val. Tomas Pabediskas (VDU) „Svajonės žlugimas: Amerikos visuomenės ir humanistinio mito kritika fotografijoje“ (PUNTOJAZZ, Kęstučio g. 6, Kaunas)
Paskaitoje bus pasakojama apie tai, kaip XX a. šeštojo-septintojo dešimtmečio žymiausi Amerikos fotografai savo darbuose parodė dviejų didžiųjų mitų žlugimą. Viena vertus, ryškiausiuose to meto fotografijos pavyzdžiuose atsispindėjo iki amžiaus vidurio Vakarų kultūroje vyravusio humanistinio mito griūtis. Kita vertus, amerikiečių fotografai savo kritišką žvilgsnį nukreipė ir į juos supusią konkrečią visuomenę ir atskleidė Amerikietiškos svajonės žlugimą socialinių, politinių, rasinių problemų ir besiformuojančios alternatyvios bytnikų kultūros akivaizdoje.
Paskaitos metu vyks garsių fotografijos kūrinių ir legendinių fotografų pasisakymus bei kūrybą įamžinusio dokumentinio filmo peržiūra. Ji leis suprasti, kad etapinių fotografijos kūrinių gimimas buvo neatsiejamas nuo ryškaus pasaulėžiūrinio lūžio ir kartu sąlygotas individualios pačių fotografų patirties. Paskaitos dalyviai įsitikins, kad didžiųjų iliuzijų žlugimas davė pradžią naujai fotografijai, kuri ir šiandien stebina savo liūdnos poezijos autentiškumu.

10.18 d. 20:00 val. Silverblade ir Insanity (ARMY 777 forumo administratoriai) „ARMY 777: naujas-senas žvilgsnis į krikščionišką simboliką“. (PUNTOJAZZ, Kęstučio g. 6, Kaunas)
ARMY 777 Lietuvos erdvėje – unikalus forumas. Forumas skirtas „tikintiems neformalams”, nors čia diskutuoja patys įvairiausi žmonės, ieškantys alternatyvios krikščioniško tikėjimo išraiškos. Tradicinį krikščionį gali sugluminti sukarinti krikščionybės simboliai, metalo ar gotikos gerbėją – evangelija, išreikšta laikantis subkultūrų pasaulio kanonų. Ką apie tai mano forumo kūrėjai? Paklauskime jų.

10.20 d. 19:00 val. Agnė Petrusevičiūtė (VDU) „Pagoniškas metalas: menas, religija, subkultūra“ (IRISH PUB FORTAS, K. Donelaičio g. 65, Kaunas)
Protėvių tikėjimai ir papročiai įtakoja ne tik religines bendruomenes. Ryškūs protėvių kultūros ir religijos bruožai matomi ir jaunimo subkultūrose, tai ypatingai ryšku žvelgiant į metalo subkultūrą. Čia susiformavo netgi atskira šaka – „Pagoniškas metalas“, kurios atstovai turi savitą muzikinį skonį, pasaulėžiūrą, įvaizdį ir simbolius. Paskaitos metu pabandysime pažvelgti į šiuos pagonis metalistus išskiriančius bruožus, kurie ryškūs jų kūryboje ir kasdieniniame gyvenime.

10.20 d. 20:00 val. Giedrius Balbieris „CouchSurfing: popsas ar antipopsas? Svetingumo kultūros refleksijos“ (IRISH PUB FORTAS, K. Donelaičio g. 65, Kaunas)
Kodėl mes keliaujam? Kodėl „svetimi” mus džiugina/trikdo? Kaip jaustis kai atvyksta žmogus „iš gatvės” ir ta pačią dieną miegate su juo tam pačiam bute/kambaryje/lovoje? Kaip veikia svetingumo portalai? Kam tai? Svetingumo dimensijos ir bendruomenės charakteristikos – kokios jos?
Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus spalio 10 d. išgirsite iš Giedriaus Balbierio – couchsurfing.org bendruomenės ambasadoriaus.
Atsineškite klausimų – aktyvus dalyvavimas būtinas!

10.21 d. 19.00 val. Kazimieras Čeponis ir Giedrė Naidzinavičiūtė „Baikerių subkultūros įvaizdžiai viešojoje erdvėje“ (IRISH PUB FORTAS, K. Donelaičio g. 65, Kaunas)

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “Festivalis „Antipop’s Reflections”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.