FOX BAT STRATEGY: A Tribute To Dave Jaurequi [David Lynch MC; 2009]

Apie šitą reikalą turėtų rašyti labiau sinefilai nei melomanai, ir tikiuosi, kad jie savo interpretacijomis dar pasidalins. David‘as Lynch‘as yra tas asmuo, kuris išgimdė šią auką, papuoštą keliais pavadinimais – David Lynch presents Fox Bat Strategy: A Tribute To Dave Jaurequi.

Jau senokai, tiksliau, kažkada po „Blue Velvet“ visokeriopo narstymo, pastebėjau, kad Lynch’as neapsiriboja kadrų įamžinimu, o mėgsta kišti nagus ir prie muzikos. Be to, kad įkūrė savo įrašų leidybos kompaniją „David Lynch MC“, vyriokas ir prodiusuoja, ir muzikuoja ir kuria tekstus. Būtent pagal Lyncho tekstus dar 1994-aisias, pasitelkus jau amžinatilsį gitaristą David Jaurequi (1955-2006), kurio atminimui ir dedikuojamas albumas, bei dar kelis muzikantus, buvo įrašyti septyni kūriniai.

Šis tribiutas skiriasi nuo įprastųjų, kur kiti atlikėjai groja pagerbiamojo kūrinius. Čia David Jaurequi pats atlieka pagrindinę rolę – vietomis dainuoja, vietomis tiesiog skaito tekstą ir groja elektrine gitara. Groja nestandartiškai, eksperimentuoja su vokalu ir gitara, bando suvesti juos į vieną kūną. Nors vokalas neypatingo tembro, tačiau emociškas, aktoriškas, pasakojami išgyvenimai įtikina, kad viskas gyva, jautru, trapu, šventa, lyg režisieriaus filmuose: kiekvienas niuansas svarbus, savo vietoje, tik ne kiekvienam lemta dasikasti iki tikrosios esmės…

Apskritai albumo muzikinis fonas gana minimalus, bet išgaunama visuma neprilygstamai lynčiška, tvinpyksiška ir kinematografiška. Toks 50-ųjų Roy‘aus Orbison‘o bliuzroko prikėlimas naujam kvėpavimui, kurio neįmanoma neįsileisti į ilgėjančias naktis. Nesudėtingi Lyncho tekstai atliekami tokiomis aranžuotėmis, kad kai kuriuose kūriniuose („They Go Down“, „Rollin‘ Down With You“, „I Dream Of You“) imi manyti – gal tai kokios siurrealistinės šėtono biblijos psalmės?

Tokie kūriniai turi galios. Galios kam? Kiekvienam individualiai, štai mane privertė prisiminti jau pamirštą bliuzo žanrą.

httpv://www.youtube.com/watch?v=I7l8FEvTB4M

Albumo apžvalga

p.s. Kokio velnio reikėjo tokį gėrį slėpti šitiek laiko?

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “FOX BAT STRATEGY: A Tribute To Dave Jaurequi [David Lynch MC; 2009]

  1. Tik dabar prisiruošiau susiorganizuoti ir perklausyti.
    Tipiškai Lynchiška.
    Ir super.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.