G. naujas sezonas ir dienos daina: Andrew Bird – „Effigy“.

Atsiprašom tų, kurie nors akimirkai išsigando, jog G. dings iš jų akiračio ir ačiū jiems. Jeigu tikėt pirmo įrašo data, G. pradeda jau ketvirtąjį sezoną ir belieka sužinoti, kuo šis bus kitoks. Tiesa, prieš pradėdamas pokalbį apie 2009, noriu pasidalinti prisiminimais ir faktais apie  2008 metus.

2008 buvo dideli metai G., nes 2007 rudens kiek atnaujinę dizainą (taip, prieš tą, kurį matėt pernai buvo ir dar vienas, kuris sukosi ant „Girls suck“ temos), susigriebėm ir su turiniu bei savęs populiarinimu. Rezultatas akivaizdus – sekančiais metais laimėjom geriausio blog’o/tinklaraščio apdovanojimą tiek „Ore“, tiek „Pravda“ apdovanojimuose. Ta proga dėkoju tuo metu mus tekstais parėmusiems, tačiau ilgainiui g. taško kitur išėjusiems (ar einantiems) ieškoti kolegoms: Lukui, Tomui, Karolinai (se-e), Liudams ir… Atsiprašau, jeigu ką dabar užmiršau.

2008 vidutiniškai kas mėnesį į G. užsukdavo 10 000 unikalių lankytojų (didžioji dalis, suprantama, iš Lietuvos ir seka tradicine formule: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, etc.). Skamba gražiai, bet galėtų skambėti ir dar gražiau. Dabar iš dalies juokinga statistika, iš dalies svarbi – 48% mūsų skaitytojų naudojasi naršykle „Internet Explorer“ (tebūnie), bet jeigu tikėti „Google Analytics“ duomenimis, pusė jų – šeštąja jos versija, kas yra bent penkių metų senumo programa! Vien tam, kad G. skaitymas būtų nenutrūkstamas malonumas, atsinaujinkit naršyklę arba dar geriau – pradėkit naudoti Mozilla Firefox. Taip, tai bus naujas gyvūnas jūsų kompiuteryje, bet nepažįstu nė vieno, kuris pabandęs „Firefox“ būtų grįžęs prie „Internet Explorer“. Stabilesnė, patogesnė ir kur kas labiau linkusi prisitaikyti prie jūsų poreikių.

Dar „Google Analytics“ man sako, kad daugiausiai skaitytojų mums atvedė www.pravda.lt, blogeriai.net, www.biteplius.lt, www.bernardinai.lt, www.zudykreklama.lt, o pagrindiniai raktažodžiai paieškos tarnybose vedę į G. buvo g taskas (ir jo variacijos), alina orlova, geros naujienos, miesto iq, nepatogus kinas, aiste smilgeviciute, povandenines kronikos ir rolandas kazlas. O štai daugiausiai lankytojų sulaukusios aštuonios temos rikiuojasi taip:

1. Apie tai, kaip Alinos Orlovos “laukinis šuo dingo” Šv. Kotrynos bažnyčioje.
2. MARIJONAS MIKUTAVIČIUS – Baigėme mokyklą [Promostar, 2008]
3. Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ – albumo “Povandeninės kronikos” pristatymas [Lapkričio 28 d., Vilnius]
4. Andriaus Mamontovo albumo Geltona. Žalia. Raudona. pristatymas.
5. Be2Gether 2008 @ Norviliškės
6. G. interviu: Rolandas Kazlas ir neformalūs atsakymai iš didžiosios atsakymų spintos.
7. Geriausi 2008 metų albumai.
8. Kino pavasario’08 dienoraštis.

Akivaizdu, kad triumfuoja lietuviškas turinys. Mes tai žinom ir visada bandom atkreipt į tai dėmesį.

2009.

(iš karto atsiprašau už galimus nesklandumus ir prašau, jeigu pastebėsit, kad kas neveikia ar panašiai – praneškit).

Dizainas. Tikimės, kad visiems jis bus geresnis. Norėjosi atsisakyti begalinio ilgio „sasyskos“ ir kuo daugiau reikalingos informacijos sukaupti viršutiniame puslapio kvadrate.

Naujausios temos (besikeičianti viršutinė dalis). Tai vieta, kurioje atsidurs svarbiausios mūsų naujienos ir, kur stengsimės dažniau dėti unikalų (savo) turinį (kad ir ilgesniam laikui). Vargiai ten kada paklius trumpi įrašai iš serijos „Dienos daina“ (nors bendrame rss/e-pašto naujienų sraute jis bus, kaip ir bus temoje „Muzika“) ar įdomūs kitų dienraščių autorių tekstai.

Kultūros karuselė. Ilgainiui per savaitę atrastų gerų tekstų įrašą pakeis keli įrašai su pilnais tekstais iš specializuotų kultūrinių leidinių (taigi, jokių delfi.lt, balsas.lt ar alfa.lt).

Dienos daina. Trumpas įrašas, kurio pagrindas matysis viršutiniame dešiniajame turinio kampe. Jeigu daugiau G. nieko gero, tai bent po aktualią/ naują dainą kasdien (bent jau darbo dienom) išgirsit / pamatysit.

Naujausi komentarai. Nors mūsų lankytojai santykinai prasti komentuotojai ir RSS naujienų prenumeruotojai, teko patobilint ir šią dalį. Dabar vietoj to, kad matytumėt, kaip populiariausios temos komentatorių pseudonimai uzurpuoja visą komentarų bloką, matysit paskutines tris komentuotas temas.

Kitų naujienos apie kultūrą. Po to, kai „Google reader“ pradėjau gauti alfa.lt, balsas.lt, lrt.lt, bernardinai.lt, gramofonas.lt, lrytas.lt ir ore.lt kultūros naujienas, vargiai kada begaištu laiką ieškodamas man reikalingos informacijos politinio šlamšto (ir tai sako diplomuotas politologas!) krūvoje. Tai vėl gi, jeigu jums patinka mūsų skonio filtas, kurio dėka atsiranda nauji įrašai G., tikėtina, kad patiks ir atrinktos kitų naujienos. Taip, ši rubrika buvo ir anksčiau, tiesiog dabar jai skirta garbingesnė vieta ir didesnis plotas. Beje, šias naujienas irgi galima prenumeruoti.

Renginiai. Jeigu viskas bus gerai, kiekvieną pirmadienį atsiras nauja (nuolat papildoma) tema apie ateinančios savaitės renginius, kuri vėliau persikels į dešiniąją paraštę. Drąsiai pildykit.

Naujienos e-paštu / RSS. Taip, tai irgi jau buvo, tiesiog dabar atkreipiam dėmesį, kad galima prenumeruoti atskirų temų įrašus (tik RSS) ir „Kitų naujienas apie kultūrą“. Čia, kaip ir „Firefox“ atveju, noriu pasakyti, kad kartą pradėję naujienas skaityti per RSS skaitytuvus, vargiai grįšit prie senojo naujienų skaitymo būdo – taip tiesiog akivaizdžiai greičiau ir patogiau, tad bent pasidomėkit ->

Norintiems rašyti G. Šią problemą mes vis dar turim. Problema ta, kad manęs dažnai klausia: kuo galėčiau prisidėti prie G.? Tačiau 9 atvejais iš 10 tai niekur neveda, nes tikimės, kad tu, jūs, etc. pasakysit, ką norit rašyti, ko jūsų manymu trūksta G., o ne atvirkščiai. Tai, ką darom, darom iš idėjos, tad tikrai negalim kažkam nurodinėti apie ką rašyti – jeigu manai, kad verta apie kažką parašyti, tai tiesiog pasitari ir parašai. Turi ką pasakyti? Tada tau čia.

Na, o visa kita pasimatys ilgainiui. Esam atviri visiems geriems, įdomiems, kokybiškiems dalykams kine, muzikoje ir kitose kultūros raiškos formose, tad, jeigu manot, kad jums su mumis pakeliui, kviečiame bendradarbiauti.


Na, o po ilgos beletristikos, dienos dainos eilė. Dar viena, iš kokių 7, mano vyriška meilė muzikiniame pasaulyje – Andrew Bird. Šio mėnesio pabaigoje JAV, o vasario 2 d. ir Europoje pasirodo jo darbas „Noble Beast“. Po visų kritikų sąrašus aplankiusio jo albumo „The Mysterious Production of Eggs“, o vėliau kiek sunkesnio „Armchair Apocrypha“, „Noble Beast“ pritrenkia intelektualumo užtaisu, kuris pateikiamas tokiam visiems prieinamam muzikiniam formate, kad 2009 bent jau JAV jį gros net „M-1“ ar „RC“ atitikmenys. O šį kartą subjektyvus parinkimas iš jau kokį mėnesį nelegaliai grotuve besisukančio albumo – daina „Effigy“. Kiek apgaulinga pradžia ir begalinis užliūliuojantis grožis vėliau.

Andrew Bird – Effigy.mp3

2 komentarai apie “G. naujas sezonas ir dienos daina: Andrew Bird – „Effigy“.

  1. Smagu, kad atsinaujinat (seniai,reikėjo :D ). Iš labaiausiai skaitytų straipsnių man vis dar atmintin įstrigęs Rolando kalzo interviu. Kodėl? Labai geras.
    Gerai, kad atsirado tokia grafa kaip būsimi renginia, nes kai būdavo pateikiami anonsai penkadienį, kartais trukdavo galbūt vieno kito smulkesnio įvykio, bet nebūtinai prastesnio :D
    P.S. buvau nusigandęs, jog išgąsdinti krizės (pirmoji mintis) užlenkiate veiklą, bet apgavikai esat :D

  2. man tai Jūs patinkat, valio, kad atsinaujinot! sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.