Gala kino festivalis (kovo 28 – balandžio 3 d.)

gala.gifSkubam, skubam iki „Kino pavasario” apžvelgt lyg ir nekonkuruojančio festivalio, eilinę mėnesio pabaigos kitokių filmų dozę. Šįkart be dviejų keistų Azijos režisierių darbų galėsim išvysti vokišką telefoninį žaidimą, ieškoti „netikro” amerikiečio laimės ir išsiaiškinti cezarinę grūdo paslaptį. Bet apie viską trumpai-informatyviai.

Garbė režisieriui! / Kantoku Banzai! (Japonija) [imdb: 7.1/10 (347 balsai)]
Rež. Takeshi Kitano

[youtube l3-b8y-2gqA]

Kaip spėju, šis filmas yra žadėto „Mergaitė ir lapė” paskutinės minutės pakaitalas, nuvilsiąs gamtos dokumentikos mėgėjus, tačiau galbūt pradžiuginsiąs T.Kitano gerbėjus. Ir koks gi tasai japonų meistras, kažkada užsitarnavęs pagarbą filmais „Lėlės” ir „Zatoiči”? Pasirodo, pripažintas režisierius ėmėsi analizuoti savo kūrybos ir nūdienos vertybių susikertančias (arba ne) kreives. 2005-aisiais jis truputį apžvelgė savo gyvenimą filme „Takeshis”, dabar gi su didele doze ironijos išbando tikriausiai niekinamus žanrus, tokius kaip banali komedija, konvejerinės rytų kovos, „siaubakas” ir kt. Prisiekę ir neprisiekę gerbėjai vis svarsto, šis jovalas įgalus labiau prašypsinti ar nuliūdinti, bet jūs tikriausiai jau nusprendėte patys.

Seansai: Kovo 28 d. 18:45 / 29 d. 14:30 / 30 d. 21:10 / 31 d. 20:40

Grūdo paslaptis / La Graine et le mulet (Prancūzija) [imdb: 8.2/10 (329 balsai)]
Rež. Abdel Kechiche

[youtube 4YVN1MGzBQw]

Jau ir mūsuose vis dažniau viešumon iškeliamos temos apie imigrantų gyvenimą ir rūpesčius, o platusis pasaulis tokias temas ekranuose gvildena jau seniai. Viena tokia istorija mažame Prancūzijos miestelyje užfiksuota ir šiame Venecijos kino festivalio spec. žiuri prizo bei vietiniais Cezariais papuoštame filme. Ką darytum, jei tau 61-eri, esi ką tik atleistas iš darbo, šeimą savo noru palikai jau anksčiau, kabintis lyg ir nėra už ko, o dar ta neįgyvendinta svajonė turėt restoranėlį ant laivo denio?..

Seansai: Kovo 29 d. 20:50 / 30 d. 16:25 / Balandžio 1 d. 21:00 / 3 d. 18:30

Telefoninis žaidimas / Die Anruferin (Vokietija) [imdb: 6.0/10 (13 balsų)]
Rež. Felix Randau

[youtube 0z1r-6ZA890]

Mėgstate skambinti nepažįstamiesiems ir pasakoti nebūtas istorijas? Jeigu ne, galite pažiūrėti, kaip tai sekėsi daryt vienai pusiau namų šeimininkei, apsimetinėjančiai maža mergaite su krūva fantazijų. Veiksmas įsisuka tiek, kad suorganizuojamos net fiktyvios mergaitės laidotuvės, kuriose pagrindinė herojė persikūnijo į gedinčią motiną ir užmezgė pažintį, o vėliau ir draugystę su viena iš pašnekovių. Viskas būtų gerai, jei ne ta apgavikiška paslaptis, kuri gali pritrinti nuospaudas.

Seansai: Kovo 29 d. 16:30 / 31 d. 18:45 / Balandžio 2 d. 20:45

Sukiyaki Western Django (Japonija) [imdb: 7.1/10 (541 balsas)]
Rež. Takashi Miike

[youtube PplzWwEnvrA]

Kas kepa daug filmų, bet ne Kim Ki-Duk? Taip, šio filmo režisierius. Taigi, vėl Azija, vėl kičas. Sako, vėl gerąja prasme. Tai duoklė Sergio Corbucci 1966-ųjų filmui „Django„, kuris vesterno pagrindu leido išsiaiškinti santykius dviem gaujoms. Nervai neatlaikė ir tokiai kultinei personai, kaip Q.Tarantino, kuris ėmė ir atliko epizodinį vaidmenį (tiesa, jo neįžiūrėjau vaizdo klipuke). T.Miike, panašiai kaip ir T.Kitano, be pagrindinio patiekalo – vesterno – duos pakramtyt keisto humoro, siurrealistinio veiksmo, sekso miražų ir šiaip artilerinės poezijos. Tikriausiai ne taip subtilu, kaip ponas Džesis Džeimsas, bet ką gali žinot?

Seansai: Kovo 29 d. 18:20 / 30 d. 14:00 / Balandžio 1 d. 18:30 / 3 d. 21:30

Tūkstantis metų gerų maldų / A Thousand Years of Good Prayers (JAV) [imdb: 6.7/10 (54 balsai)]
Rež. Wayne Wang

[youtube anfYgdY-KLM]

Imigrantai… Šįkart senolis iš Pekino ir jo nelaiminga duktė mažame JAV miestelyje. Buitiška ir nuoširdu. Sudėtingi santykiai ir paprasti taiklūs kosmopolitiški dialogai. Godo laukimas kino meistro W.Wang filme, pelniusiame keletą kriauklių iš San Sebastiano festivalio prizų fondo.

Seansai: Kovo 28 d. 20:50 / 30 d. 19:20 / Balandžio 2 d. 19:00

~ p.s. ~

blogin.pngJeigu jums patinka tai, ką daro www.g-taskas.lt, pabalsuokit už mus konferencijos „BLOGin 2008” organizuojamuose geriausio tinklaraščio rinkimuose (mus rasite pačiame gale – labai „taiklioje” „Visuomenės” kategorijoje). Balsuoti čia ->

fb-share-icon

2 komentarai apie “Gala kino festivalis (kovo 28 – balandžio 3 d.)

  1. Dėl Kitano įsitikinome (įdomu kaip įmanoma niekinti komedijos žanrą, jei tuo išgarsėjai tėvynėje?!). O ar teisingi ne tai įžeidinėjimai, ne tai ironija Takachi Miike atžvilgiu, taip pat dar gali įsitikinti visi…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.