Gala filmų festivalis (balandžio 25-28 d.)

Atšilus orams „Gala” festivalio programa skystėja – gal ir gerai, nėr ko tokiu gražiu oru mirkti kino teatre. Jeigu vis tik neatsivalgėt „Kino pavasario”, JAV indie kino ir noris kažko įvairiau negu lenkų filmai, šturmuokit „Gala”, kur bujos naujasis Bolivudas. Pradėkit nuo intelektualesnio (t.y. to, kuriame yra ir scenarijus, ne tik dainos) „Omkara”, kuris pretenduoja į geriausią šios savaitės filmą, o linksmybes pratęskit „Om Shanti Om”. Iš pastarojo nieko mažiau negu indiškas „Mulen Ružas” tikėtis neverta. „Mergaitė ir lapė” turėtų patikti mėgstantiems Valinskienės garsinamas gamtos valandėles, o turint omeny, kad filmą kurė tie patys žmonės, kaip ir „La Marche de l’empereur”, tai gal net galima laukti kažko daugiau negu filmas šeimai? Apie Wayne Wang (su visa pagarba jam) „Princesė iš Nebraskos” kalbama, jog silpnas, paviršutiniškas darbas. Na, žiūrėkit patys:

Omkara / Omkara [imdb: 8.0 (1696 balsų)]
Rež. Vishal Bharadwaj

[youtube nHnAhaRFcAA]

Kultinio režisieriaus ir kompozitoriaus Vishalo Bharadwajaus gangsterinėje dramoje išvysite labai originaliai, poetiškai ir stilingai ekranizuotą Williamo Shakespeare’o tragediją „Otelas”, kurios veiksmas ir intrigos persikėlė į šiuolaikinę Indiją. Filmo stiprioji grandis – tai aukščiausios klasės vaidmenys, vaizdingi kameros viražai tamsioje aplinkoje, nepamirštamos emocijos, protingi ir gilūs dialogai.

Seansai: Balandžio 25 d. 20:45 / Balandžio 27 d. 17:00

Om Shanti Om / Om Shanti Om [imdb: 6.4 (2487 balsai)]

Rež. Farah Khan

[youtube _1ionZznx1Q]

Prabangiausias, pelningiausias ir garsiausias Bolivudo miuziklas su ryškiausia Indijos megažvaigžde Shakhu Rukh Khanu. Nostaligiškus laikus primenančiame filme pilna kvapą gniaužiančios choreografijos šokių, lengvai įsimenamų dainų, beveik nenutylančios muzikos, ironiškų parodijų, įspūdingų specialiųjų efektų ir nenuspėjamos mistikos. Tai yra geriausia, ką šiuo metu gali pasiūlyti Bolivudas!

Seansai:Balandžio 26 d. 17:00 / Balandžio 28 d. 21:00

Mergaitė ir lapė / Le Renard et l’enfant [imdb: 6.2 (64 balsai)]
Rež. Luc Jacquet

[youtube nyqq87u4GPw]

Nuotykių pasaka visai šeimai! Nepamirštamą dokumentinį filmą apie imperatoriškų pingvinų kelionę padovanojęs prancūzas Lucas Jacquet supynė stulbinančio gražio laukinės gamtos dokumentiką su vaidybiniu kinu, kad papasakotų apie mažos mergaitės ir drąsaus lapiuko draugystę, neįtikėtinus žaidimus, dvikovas su piktais vilkais ir išlikimą besikeičiant metų laikams.

Seansai: Balandžio 26 d. 20:10 /Balandžio 28 d. 19:00

Princesė iš Nebraskos / The Princess of Nebraska [imdb: 6.1 (46 balsai)
Režisierius: Wayne Wang

[youtube roxhimAYV5E]

Dramos „Tūkstantis metų gerų maldų” režisierius Wayne’as Wangas kviečia į antrąją jaudinančią istoriją apie Kinijos gyventojų laimės paieškas pažadėtoje Amerikoje. Po trumpos išvykos į Pekiną ir vienos nakties nuotykio studentė sugrįžta į San Franciską nėščia. Moralės normų nepaisanti ir Paris Hilton idealizuojanti mergina turi tik dvi galimybes tolesniam gyvenimui – pasidaryti abortą arba parduoti dar negimusį savo kūdikį turtingų amerikiečių šeimai.

Seansai: Balandžio 25 d. 19:00 / Balandžio 27 d. 20:00

_ _ _ _ _

Ieškom žmonių norinčių/ galinčių bent kartą per savaitę prisidėti prie G. turinio (kinas, muzika, kt. kultūros reiškiniai (dailė, šokis, etc.). Jeigu jauti prasmę šioje kultūriškai švietėjiškoje iniciatyvoje – brūkštelk paulius[a]g-taskas.lt

fb-share-icon

8 komentarai apie “Gala filmų festivalis (balandžio 25-28 d.)

 1. Kalbant apie Wayne Wang teiginiu „kalbama, jog silpnas” nederėtų aklai pasikliausti. Tą įpareigoja ankstesni jo darbai (DŪMAS), o naujausias „Tūkstantis metų gerų maldų” yra puošmena kiekvienam festivaliui, ne vien Galai. Abu filmai nufilmuoti pagal rto paties rašytojo kūrinius. Sunkoka patikėti, kad vienas taip pavyko, o kitas – visai kas kita…

 2. o pvz. ankstesnis Veino Vangos filmas „the Center of the World” yra toks, maždaug, šūdukas, tad teiginiu pasikliauti biški galima :)

 3. Visai geras tas PASAULIO CENTRAS. Tik „pagauti” reikia. Žinoma, ne DŪMO draivas. Bet gi orientuotis derėtų į to paties ciklo TŪKSTANTIS METŲ GERŲ MALDŲ…
  Pamatysim, pakomentuosim…

 4. gala, kaip tu sakei apie vieną man patikusį kp filmą: „Tau įstrigo vieno kritiko salės apleidimas nebaigus žiūrėti, man, kad nematau nė menkiausio, kokio regioninio prizo filmui… ” :)

 5. Didžiausias OMKAROS privalumas vis tik yra ne tai, ką skaitome oficialiame apraše, bet iš tiesų kiek labiau užveltas, išvystytas scenarijus. kartais net sunku suprasti kas ten už ką ar prieš ką, bet ilgainiui tai įsivažiuoja, o turint omenyje, kad esmė pastatyta ant „Otelo” rėmų, žiūrėjimas scenarijine prasme tampa lengva kančia ar bent gumos tempimu.. Mat visa kita (vaidyba, dialogai, etc.) – tradicinis ir net gi šiek tiek mažiau muzikalus Bolivudas. Jeigu norit prisiminti tuos laikus, kai kino teatruose sėdėdavot medinėse kėdėse, siūlau nusitaikyti į kitą Bolivudą – „Om Shanti Om”. Gal geriau tiesiog žiūrėti įprastą muzikinį šou be pretenzijų į vakarietiškų standartų kiną..

 6. Kaip ir prognozavau, WAYNE WANG nepavedė. Filmas apie asmenybės pasimetimą ir vienišumą iškilus dramatiškam pasikeitimui jos gyvenimo planuose, nufilmuotas su RETA kino plastika. Siužetiškai irgi nenusileidžiama iki buitinės problematikos, o stengiamasi kiek įmanoma meniškiau parodyti merginos vidines kančes ir dvejones.
  Neužsiimsiu aklu rekomandavimu, bet dar turėtų būti seansas gegužės 1 d. berods, 20.10 val. Yra šansų, kad ir jums paliks tokį malonų įspūdį, kaip man ir vertėjai (su kitais kokiais 20-čia žiūrovų nebendravau). O vertėja gavo skirtingą versiją DVD išvertimui ir skirtingą kino juostą. Todėl viduryje 7-10 minučių gabalenutrūksta vertimas. Jei kas nueisite, pasakysiu kuo tos versijos skiriasi…

 7. keista, iš skaitytų kokių trijų profesionalių recenzijų, visose, kaip susitarę, kritikai tvirtino, kad merginos paveikslas neįtikėtinai paviršutiniškas – taip ir neaišku, kodėl ji elgiasi taip, kaip elgiasi. suprask, žiūri pasakojimą, o kodėl vyksta tai, kas vyksta, belieka nurašyti menui.. gal jie ir klysta.

 8. Mano įsitikinimu, jie klysta. Įsivaizduoju, jog jie norėtų „tradicijos” – „rankų laužymo”, įsterijų, aštrių santykių aiškinimosi, aišku, galybės ašarų, o ne tylaus užsisklendimo savyje…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.