Gala filmų festivalis (Lapkričio 23-29 d.)

gala.gifKaip jau minėta naujienose, lapkričio 23 d. startuoja festivalis, kuris tęsis iki birželio mėnesio. Jo metu, kiekvieno mėnesio paskutinę savaitę turėsim galimybę pamatyti 5-7 filmus, kurie vargiai galėtų pretenduoti į reguliarų k/t repertuarą – nebent tik į „kino pavasario” programą (matant Galos ambicijas ir tai, kad už jo, kaip ir už „kino pavasario” slepiasi tas pats žmogus – Edvinas Pukšta – kyla keistų minčių dėl pavasarį vykstančios jau tradicine tampančios kino šventės, bet tai klausimai į kuriuos atsakys laikas). Įsitikinkit patys – štai 6 pirmos savaitės filmai, imdb vertinimai ir trailer‘iai:

Blogi įpročiai / Malos Habitos/ Bad Habits [imdb: 7.8/10 (136)]
Režisierius: Simonas Brossas / Meksika / 2007

[youtube vGXw5hCfxZM]

Nenuspėjama ir sukrečianti meksikietiška drama provokuoja apmąstyti požiūrį į gyvenimą, mitybą, tikėjimą, meilę, aistrą ir šeimyninius santykius. Šokiruojančių įvykių fone pliaupiantis lietus ir nuolat tekantis vanduo sukuria poetišką atmosferą ir bauginantį klaustrofobinį efektą.
Seansai: Lapkričio 24 d. 18:30 /Lapkričio 27 d. 20:45 /Lapkričio 29 d. 18:30

Džesio Džeimso nužudymas, kurį įvykdė bailys Robertas Fordas / The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford [imdb: 8.2/10 (4,373)]
Režisierius: Andrew Dominik / JAV / 2007

[youtube WWMLGqtUoi0]

Seansai: Lapkričio24 d. 13:15 / Lapkričio 25 d. 15.15

Merginos šoka hula /Hula Garu/ Hula Girls [imdb: 7.0/10 (306)]
Režisierius: Sang-il Lee / Japonija / 2006

[youtube tcooCDNISE0]

Magiškai gražus, uždegantis ir gerą nuotaiką garantuojantis kino, šokių, muzikos spektaklis, kuriame susiduria du absoliučiai skirtingi pasauliai, o seksualus havajietiškas šokis hula išsprendžia skaudžias ekonomines problemas Japonijos angliakasių miestelyje.
Seansai: Lapkričio 23 d. 18:30 /Lapkričio 25 d. 20:45 /Lapkričio 27 d. 18:30

Garbinga kova /Fairplay [imdb: 6.2/10 (125)]
Režisierius: Lionel Bailliu / Prancūzija / 2006

[youtube VOsVCRXNjOA]

Kiekvienoje sporto šakoje egzistuoja garbingo žaidimo taisyklės, kurias daugelis profesionalių sportininkų kartais pamiršta. Jiems reikalingas rezultatas, todėl būna, kad nenumaldomas pergalės troškimas išprovokuoja pasielgti negražiai.
Seansai: Lapkričio 24 d. 20:45 / Lapkričio 26 d. 18:30 /Lapkričio 28 d. 18:30

Lynchas /Lynch
Režisierius: blackANDwhite / JAV/ Danija / 2007

[youtube YcjVzlpHXfc]

Intymus ir atviras Davido Lyncho portretas, atskleidžiantis keistojo menininko darbo metodus, bendravimo stilių ir niekam nematomą gyvenimo pusę. Sklando gandai, kad mistinėmis aplinkybėmis atsiradusį dokumentinį filmą galėjo režisuoti pats Davidas Lynchas.
Seansai: Lapkričio 23 d. 20:45 / Lapkričio 26 d. 20:45 / Lapkričio 29 d. 20:45

Akis iš dangaus / Gun chung/Eye in the Sky [imdb: 6.8/10 (310)]
Režisierius: Yau Nai-Hoi / Honkongas / 2007

[youtube crwXruTSYPA]

Stilingas ir novatoriškas Honkongo kriminalinis trileris net kiečiausius pramoginio kino gerbėjus nustebins energingu tempu, nepriekaištinga vaidyba, intelektualiu scenarijumi, matematiška choreografija ir išradingomis filmavimo technologijomis, panaudojant stebėjimo kamerų vaizdus.
Seansai: Lapkričio 25 d. 18:30 /Lapkričio 28 d. 20:45

Gala kino festivalio bilietų kainos:
– bilietas į vieną filmą: 12 Lt;
– bilietas su „Laisvalaikio” kortele į vieną filmą: 11 Lt;
– abonementas 5-iems mėnesio filmams: 50 Lt.

Daugiau informacijos apie festivalį: http://www.galafestivalis.lt/

fb-share-icon

19 komentarų apie “Gala filmų festivalis (Lapkričio 23-29 d.)

 1. Didžiulės rekomendacijos pamatyti prancūzų GARBINGA KOVA (26 d. 18.30;
  28 d. 18.30)

  Jokių rekomendacijų žiūrėti „Merginos šoka Hula”, „Lynch”, „Blogi įpročiai.

 2. Į pirmus du ir neplanavau (dar reikia šiek tiek pažiūrėti to, ką padarė pats Lynch’as, kad norėčiau žiūrėti apie jį; dar prisimenu „Gražuoli boksininką” ir jokios šokėjos jo neperspjaus), o va dėl „Blogų įpročių” kažkaip keista – iš trailerio atrodo tikrai įdomus filmas ir mintimis aš jau ėjau į jį.

 3. Eilinį kartą nepatikėk manimi…

  Yra nemalonu aiškinti savąsias „tiesas” (kurios, žinoma, gali nesutapti su objektyvia tiesa – kas ją žino? Dievas? ) pvz. vienam iš Gala organizatoriui Dainiui Blynui, kada jis „išpūtęs akis” džiaugiasi RYTŲ realybe „Merginose, šokančiose Hulą”. Be to ir faktai, jog filmas buvo populiariausias Japonijoje kokį tai periodą.
  RYTŲ mentaliteto ir gyvensenos apraiškų filme – per akis. Bet, sakau, kas už to?
  Žodžiu, nepakeisi įsitikinusio žmogaus požiūrio.
  Sakau tik savo nuomonę, paremtą apgailestavimais ir dėl laiko prateriojimo ir dėl 30 Lt.
  Lynchas po savo „dokumentikos” mano akyse yra tik dar didesniu ČIUVIAKU. Iškalinėti mylinčią jį publiką jam sekasi puikiai…

 4. Nespjaunantiems į gerą action kiną, didelės rekomendacijos trečiasienį 20.45 nepraleisti 2007 m. Honkongo filmo AKIS IŠ DANGAUS. Tai kitoks kinas, nei pamanėte, perskaitę šalį-gamintoją…

 5. ziurejau vakar „Garbinga kova”. keisti jausmai. pats filmas kaip ne filmas. asociacijos su realybes sou, serialu; keista, nes viduje negali pripazint, kad buvai filme. siuzeto vyniojimas: lyg ir yra kazkokia itampa, tuo paciu visada nuspeji 2-3 veiksmus i prieki, filmo pavadinimas/pagrindine mintis labai atvirai isismelkia ir persekioja visa filma, beveik nepalikdami erdves minciu ivairovei ar pikantiskiems vingriems niuansams. is pliusu pamineciau patirti ziurint toki keista filma, taip pat asmenine simpatija sportui, kurio, nors ir nelabai vykusio, teko paziuret su kaupu. o verslo santykiu raizgalyne kiek ispusta, tad is laimes nemiriau.

 6. Jeigu vienas žmogus reaguoja į tai, ką norėjai pranešti, jau gerai – ne bereikalo stengeisi. Aišku, negali numatyti, kaip rekomendacija bus priimta, rizikuoji „nukreipdamas” žmogų ten, kur jis, greičiausiai, nebūtų atsidūręs…

  Netikėtai, sureagavo ir labai užimta firmos vadovė. Nesitikėjau, nes jau buvo diena prieš „sureagavusi” į siūlymą pabuvoti Michael Nyman band koncerte. Sugebėjo, nors ir vėluodam, netgi ir į kino seanse atsidurti. Vienu sakiniu e-meile įspūdį apibūdino taip:

  „…is tiesu ilgai nepaleidzia, labai netiketi
  posukiai, sunku suvokti ir rasti pateisinima ar priezasti, ar
  supratima….Aisku ne dekoracijos buvo svarbiausia, ju net
  nepastebejau….”

 7. Arūnai, tu dažnai piktybiškai (tyčia) ignoruoji, kad yra kelios publikos: ta, kuriai tokie dalykai, kaip festivalių filmai yra retenybė ir ta, kuri tik tokio tipo (neholivudinius) filmus težiūri. Pirmus tokiais reginiais lengva nustebinti (blogaja prasme taip pat), antruosius – gerokai sunkiau. Tas pats liečia ir muziką, teatrą.

  p.s. o tas sureagavimas. gražus tai dalykas – visada smagu jų sulaukti (kad ir neigiamų), bet.. reikia turėti omeny, kad dažnai didesnė dalis žmonių sureaguoja veiksmais, o ne komentarais. ir, deja, su metais žmonės į šį virtualų bendravimą įsitraukia vis rečiau. juk nepasakysi, kad „ore” niekas neskaito (prisiminkim „scanoramos” temą ir tai, kad ten iš 4 komentarų vienas priklauso man, kitas -tau). tas pats su kokiu balsas.lt – daugybė puikių kultūrinių temų lieka išvis be komentarų. ne pagal juos skaičiuojama reakcija. ar ne tik pagal juos ;)

 8. Publika, žinoma, skirtinga. Tiksliau, kiekvienas individas unikalus…
  Po Michael Nyman koncerto, net blokavau eilę prie paltų dėl užsižiopsojimo į tikrai žavią (vien tas faktas turėjo veikti), protingai atrodančią, neblondinę merginą, kuri draugui ėmė ryžtingai aiškinti, jog jai koncertas visai nepatiko…

  Tikėjimas, kad salė užsipildė perskaičiusi kieno nors pasiūlymą tai padaryti (užsipildyti), yra gražus reiškinys…

 9. vis dar aiskinates? :) ar, be aruno, dar kas nors buvo filme „blogi iprociai”? siandie YOMAYO diena, tai galima uz 6 lt suziuret (18.30 Vingyje).

 10. O, ne tik pakeista programa (del kurios vakar vietoj „hulos” patekau i „garbinga”), bet ir svetaine kazka viduj turi :)
  jei jomajo negalios, tai ir zavalo nebus. juk visi eina tik del 6 lt.

 11. Išsiaiskinau.
  YOMAYO GALA festivaliui galioja. Kol kas bilietų yra.
  Ta proga rekomenduočiau pamatyti čekų klasiko Jiri Menzelio AŠ APTARNAVAU ANGLIJOS KARALIŲ, į kurį taip pat dabar yra bilietų 12-oje salėje.

 12. „Blogi iprociai” pavadintas provokuojancia drama. gal ir nieko operatoriaus darbas, gal subtilesnis nei matytu substitutu temos palietimas, taciau filmas atrodo istestas ir galu gale tave provokuoja boikotuoti sita festivali. juokauju, zinoma, taciau 2/2 nesekmes santykis baugina.

 13. yomajo padarė savo ir į „blogus įpročius” nėjau. rezultas iš 1/1 puikus filmas – 100% pasitenkinimo. ar gali būti geriau? :)

 14. Vakar gi nerodė tų „Blogų įpročių” – pakeitė į Lynchą.

 15. reiskias, fiziskai buvau filme ir neteisingai galvodamas, kad ziuriu „blogus iprocius”, blogai ivertinau „lyncha”. wow.

 16. Reiškia susimaišiau tarp pavadinimų, arba… buvo klaida jų tinklalapyje. Juk vis dėlto keitė, kaip suprantu, filmus. O gal klystu…
  Man filmai kategoriškai dėstosi 3/3.
  GALOJE išlindo problemos, dėl kurių pakeistos KINO PAVASARIO personalijos… Gruodžio mėn. repertuaras vėl teikia vilties, bet ir vėl neaišku, ar nenusvilsime su VISAIS filmais.
  Na, o sausyje turėtų būti neabejotinai geras filmas (vieno prestižinio festivalio žiūrovų ir kritikų favoritas), kuriame pagrindinį vaidmenį netikėtai suvaidina muzikė, ne kartą pagarbiai minėta g-taske. Intriguoju, bet neišduosiu. Ne Bjork šį kartą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.