Gala filmų festivalis (Sausio 25 – sausio 31 d.)

Mūsų likimo brolis („Pravda” apdovanojimų laureatas) – festivalis „Gala” šį kartą begėdiškai dubliuojasi su Prancūzų kultūros centro organizuojamu prancūziškų filmų festivaliu „Žiemos ekranai”, bet prie renginių pertekliaus pripratusiems išpindėjusiems vilniečiams tai neturėtų būti problema. Kas be ko, trumpas intro į „Žiemos ekranus” pas mus bus, o kol kas „Galos” filmų trailer‘iai, imdb vertinimai, trumpi aprašymai ir datos. Ko daugiau reikia? Subjektyvu, bet tradiciškai filmus dėlioju būtinumo pamatyti tvarka. Intuityviai, iš patirties.

Tai – Anglija / This is England (D. Britanija) [imdb: 8.0/10 (10 391)
Režisierius: Shane Meadows

[youtube 2RRhBLV1kWE]

Anglija maištaujančio paauglio akimis – skinhedų draugijoje augantis berniukas ilgisi Falklando mūšyje žuvusio tėvo ir žiauraus gyvenimo dėsnių mokosi iš rasizmo, smurtinių išpuolių, aršios neapykantos, masinės bedarbystės ir ekonominio nuosmūkio.

Seansai: Sausio 27 d. 18:45 /Sausio 29 d. 21:00 / Sausio 31 d. 18:45

Orkestro vizitas / Bikur Ha-Tizmoret (Izraelis) [imdb: 7.8/10 (641)]
Režisierius: Eran Kolirin

[youtube bR2fub8w4ZE]

Policijos orkestras iš Egipto atvyksta groti į Izraelį. Oro uoste nesulaukę organizatorių, svečiai nusprendžia patys susirasti Arabų kultūros centrą, bet įlipa ne į tą autobusą.

Seansai: Sausio 29 d. 19:00 / Sausio 31 d. 21:00

Papildomi seansai:
Vasario 2 d. (šeštadienį) 17.00
Vasario 3 d. (sekmadienį) 17.00

Ploy / Ploy (Tailandas) [imdb: 7.0/10 (211 votes)]
Režisierius: Pen-Ek Ratanaruang

[youtube EK_mBeghxPQ]

Stilizuotas ir gundantis erotinis trileris apie neištikimybę, paleistuvystę, pavydą ir aistrą. Santykių krizę išgyvenančios poros jausmai kulminaciją pasiekia Bankoko oro uosto viešbutyje, kai meilės trikampį papildo nekviesta jauna viešnia poetišku vardu Ploy…

Seansai: Sausio 26 d. 21:00 / Sausio 28 d. 21:00 / Sausio 30 d. 18:45

Spąstai / Klopka (Serbija / Vokietija / Vengrija) [imdb: 8.0/10 (416)]
Režisierius: Srdjan Golubovic

[youtube 2_Zi9tyuVCc]

Ką padarytumėte dėl savo vaiko? Filmo herojus ryžtasi nužudyti nepažįstamą žmogų tam, kad gautų sūnaus operacijai reikalingus 26 tūkst. eurų iš turtingo verslininko, nusprendusio tokiu būdu atsikratyti svarbių konkurentų.

Seansai: Sausio 25 d. 21:00 / Sausio 26 d. 18:45 / Sausio 27 d. 16:30

Namų ilgesio istorijos / The Home Song Stories (Australija) [imdb: 7.5/10 (194)]
Režisierius: Tony Ayres

[youtube F2s85bHTAzc]

Nevaldomi vienišos motinos meilės nuotykiai, neprognozuojamas elgesys ir beprotiški sumanymai varo į neviltį du jos vaikus. Istorija apie meilę, išdavystę, paslaptis ir desperatiškus bandymus atvykėliui pritapti svečioje šalyje.

Seansai: Sausio 28 d. 18:45 / Sausio 30 d. 21:00

Festivalis vyksta: Forum Cinemas Coca-Cola (Vingis) Plaza, Vilnius.

Daugiau nereikalingos informacijos: http://www.galafestivalis.lt

fb-share-icon

6 komentarai apie “Gala filmų festivalis (Sausio 25 – sausio 31 d.)

 1. Taip, jeigu ką, festivalis vyksta Forum Cinemas Coca-Cola (Vingis) Plaza, Vilnius. Čia žinutė, kurią įdėtu sulaukęs skambučio apie festivalio vietą :)

 2. Paziurejom vakar „Namu ilgesio istorijas”, tai sakyciau netgi labai neblogas savam meldrodraminiam zanre. Istorijos rutuliojimasis prikausto ziurova nuo pat pirmu iki paskutiniu filmo akimirku. Taip, buvo tokiu atrodo is pirmo zvilgsnio absurdisku momentu kada pagalvojau „kiek jau gali tie patys ivykiai kartotis”, bet paskui isigilinus labiau i esme, sovoki, kad taip ir turejo buti, kad taip ir buna gyvenime..
  Nebloga vaidyba, ypatingai vaiko kurio akimis tarsi pasakojama visa istorija ir gana ispudingai atskleistas pacios motinos paveikslas, kuris pavaizduotas is labai ivairiu pusiu, tarsi su tikslu ne tik nuteisti, bet ir atrasti geruju jos pusiu, surasti pateisinima visam kam kas nutiko..
  Žinant, kad „Namu ilgesio istorijos” paremtos tikrais faktais, be abejo ispudi sustiprina dar labiau.

 3. Pritariu Jurgai. Jeigu kas verstų numeruoti GALA šio etapo filmus, vis dėlto šiam tektų parašyti Nr.4 (penkto dar nerodė). Tai tik patvirtina kaip šauniai šįkart buvo atrinkta programa.

 4. SKELBIAMI PAPILDOMI FILMO “ORKESTRO VIZITAS” SEANSAI:
  Vasario 2 d. (šeštadienį) 17.00
  Vasario 3 d. (sekmadienį) 17.00

  G.įspūdžiai iš „Orkestro vizitas” guli čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.