Gala kino festivalis (vasario 22 – kovo 2 d.)

gala.gifIr vėl mėnesio pabaiga, ir vėl Gala kino festivalis. 6 filmai įvairiomis istorijomis, geografijos vietomis, žanrais ir požiūriais. Kadangi vasario mėnesio repertuaras startuoja jau šiandien, skubėkim apžvelgti ir išsirinkti savo favoritus ar bent tuos, kuriuos norėtųsi pamatyti.

Skafandras ir drugelis / Le Scaphandre et le papillon (Prancuzija / JAV) [imdb: 8.3/10 (3,858 balsai)
Režisierius: Julian Schnabel

[youtube t4Ek4ZBpshs]

Be visų gerai parsiduodančių Kanų, Independent Spirit, Auksinių Gaublių, vietinių Cezarių ir kitų festivalių apdovanojimų bei dar daugiau nominacijų ar ne taip dažnai girdėtos režisieriaus J.Schnabel pavardės (sukūrė tokį filmą kaip Basquiat), filmas pasižymi neeiline istorija. Paremtas “Elle” žurnalo redaktoriaus J.D.Bauby autobiografiniu romanu, “Skafandras ir drugelis” apeliuoja į gyvenimo prasmę paralyžiuoto žmogaus akimis. To paties žmogaus, kuris ir sukūrė autobiografinį romaną… mirkčiodamas. Sumirksėjo kartą – “taip”, sumirsėjo dukart – “ne”. Tereikia kantrybės klausinėti raidžių ir užrašinėti. Ar visą filmą rašysime kartu su herojumi (kurio nematysime, tik girdėsime balsą, kaip pasakotojo) tą prakeiktą autobiografiją? Nemirkčiosiu – žiūrėkite patys.

Seansai: Vasario 24 d. 16:30 / Vasario 26 d. 18:45 / Kovo 2 d. 21:10

Raudantis miškas / Mogari no mori (Japonija) [imdb: 6.8/10 (76 balsai)
Režisierius: Naomi Kawase

[youtube ehnx1C6VHDI]

Tolimųjų Rytų kinas dažniausiai asocijuojasi su gražiais gamtovaizdžiais, lakoniškumu, išlaikyta tyla. Vieniems tai prie širdies, kitus atgraso. Šiame japonų filme galima gyventi kartu su senuku prieglaudoje ir džiaugtis kiekviena akimirka. Galima prisiminti ir iš naujo patirti laimingas valandas su jo žmona, kuri jau mirusi. Galima alsuoti kartu su prižiūrėtoja, netikėtai kartu su senuku pasiklysiančia miške ir išgyvensiančia svetimą istoriją. Galima daug ką. Kanų festivalio komisija tai įvertino maksimaliai. Skonio reikalas.

Seansai: Vasario 23 d. 18:40 / Vasario 25 d. 21:00 / Vasario 28 d. 19:00

Išlaisvink save nuo televizijos / Free Rainer – Dein Fernseher lügt (Vokietija / Austrija) [imdb: 6.8/10 (382 balsai)
Režisierius: Hans Weingartner

[youtube 9eO6R5un9Yk]

Pavadinimas gana tiksliai atspindi ir istoriją, ir siekiamybę. Nekenčiate televizijos? Nesuprantate, kodėl didžiąją dalį laiko rodomos pigaus neintelektualaus turinio laidos? Ar galima ką nors padaryti? Toks populiarus TV prodiuseris Rainer (jį vaidina žinomas vokiečių aktorius M.Bleibtreu) po autoavarijos nusprendžia pakeisti esamą situaciją. O kaip jam sekėsi, pamatysite šiame “Auklėtojų” režisieriaus H.Weingartner dideles pretenzijas į savimonę reiškiančiame filme. Taip pat patariu paskaityti anotaciją oficialiame festivalio, kuris alsuoja po Gala televizijos vėliava, tinklapyje. Atrodo lyg rašyta “piliečio”, kuris iš antiliūtinio tapo ir antiteleviziniu.

Seansai: Vasario 23 d. 20:45 / Vasario 26 d. 21:40

Treisės gyvenimo fragmentai / The Tracey Fragments (Kanada) [imdb: 6.9/10 (284 balsai)
Režisierius: Bruce McDonald

[youtube b-TbdIKhvn4]

Taip, tai Treisės gyvenimas. Jai 15 metų, ir jos galva ūžia. Pilna visokiausių minčių, dažnai išgalvotų ir absurdiškų. Sugalvokite porą vaizdų, pridurkite dar keletą ir maišykite juos kaip dėlionę. Toks ir Treisės sumišęs pasaulis. Toks ir ekrano padalijimo principu sulipdytas B.McDonald filmas su grupės „The Broken Social Scene” sukurtu garso takeliu.

Seansai: Vasario 22 d. 19:00 / Vasario 24 d. 21:00 / Vasario 27 d. 19:00

Išprotėjusi žemė / Adama Meshuga’at (Izraelis) [imdb: 7.3/10 (223 balsai)
Režisierius: Dror Shaul

[youtube O2sXFawf7IU]

Kibucas – Izraeliui būdingas žemės ūkiu užsiimantis ūkis su savais papročiais. Viename tokių 1974-aisiais vyksta filmo veiksmas, kurio pagrindinis herojus dvylikametis Dviras patiria svarbias augimo ir brendimo akimirkas. Be abejo, išbandymai berniukui kyla ir dėl šeimos subtilybių, ir dėl bendruomenės uždarumo, ir dėl kitų niuansų. Istorija lyg ir niekuo neypatinga? Tačiau vieno festivalio žiuri filmą paskelbė nugalėtoju World Cinema Dramatic kategorijoje. Ir ką? To festivalio vardas Sundance.

Seansai: Vasario 23 d. 16:30 / Vasario 25 d. 19:00 / Vasario 28 d. 21:00

Ponas Vienišius / Mister Lonely (D.Britanija / Prancuzija / Airija / JAV) [imdb: 5.5/10 (562 balsai)
Režisierius: Harmony Korine

[youtube Vk2rtUrOg9o]

“Visą gyvenimą norėjau būti kažkas kitas” – panašios mintys sukasi turbūt ne vieno galvoje. Turiu omeny įžymybių antrininkus. Su galybe žvaigždžių bendravęs, kino vunderkindu vadinamas režisierius H.Korine subūrė galybę žvaigždes pamėgdžiojančių paprastų žmogelių filme “Ponas Vienišius”. Ironija ir juodas humoras, dvi siužetinės linijos ir netikėti posūkiai, daug spalvų ir įdomių režisūrinių sprendimų, netikri Michael Jackson ir Marilyn Monroe bei visiškai tikri Werner Herzog ir David Blaine kitokiame nei įprasta kine jūsų dėmesiui.

Seansai: Vasario 22 d. 21:00 / Vasario 24 d. 18:40 / Vasario 27 d. 20:45

fb-share-icon

19 komentarų apie “Gala kino festivalis (vasario 22 – kovo 2 d.)

 1. is to, kiek suzinojau apie filmus skaitydamas ir ziuredamas trailerius, toks jausmas, kad vasario komplektas stipriausias ir idomiausias is visu iki siol buvusiu.

 2. gal todėl, kad šį kartą teko perskaityti, pasidomėti? :) aš tradiciškai daugiau 2-3 nepažiūrėsiu, bet.. tai ne rekomendacija :)

 3. ka tik pabuvojau „treises gyvenimo fragmentuose”. labiau nei istorija ar dar kas domino ekrano padalijimo principas. aisku, jis truputi vargino, bet tik tiek, kiek ir dogmos judanti kamera. vietomis labai idomus lipdymas; suvokiau, kad per tai galima labai idomiai apzvelgti ivairius kampus, subtiliai perteikti nuotaikas kitokiais vaizdais. momentais dziaugiausi itin vizualiais sprendimais, tiksliau, vaizdu kompozicija ir koloritu. pati istorija is pradziu atrodo perspausta paaugliska istorija, taciau iki pabaigos pamazu susilipdo deliones gabaleliai – sakyciau, tikrai nebanalu ir pakankamai paliecia ziurova. the broken social scene garso takeli vertinu labai teigiamai – atitiko ir salti, ir rokenrola, ir „f*** you” nuotaikas. visumoj filma vertinu 7,5/10; jei kam idomu (ir spesit) ji pamatyt, tai tik kino teatre. paskutinis seansas – vasario 27d., 19.00 val.

 4. Jeigu pagal būtinumą žiūrėti asmeniškai sau statyčiau eiliškumą, jis būtų toks:

  1. Treisės gyvenimas
  2. Ponas Vienišius
  3. Raudantis miškas
  4. Išprotėjusi žemė
  5. Išlaisvink … TV

  „Skafandro” nemačiau, bet visais atvejais vokiečiai būtų paskutiniai (beveik pilna salė per pirmą seansą ir didžiausi iš visų apodismentai). Pirmas keturias vietas galima kaitalioti priklausomai nuo skonio bei požiūrio į kino meną.

 5. na, į vokiečių kiną be rekomendacijų aš eiti jau seniai nebedrįstu. geras filmas jiems – daugiau atsitiktinumas negu taisyklė.

 6. apie vokieciu filma dristu speti, kad jis dar bus rodomas. turetu buti pakankamai ziuroviskas ir patenkinti, deja, mazumos lietuviu neapykanta kaimiska TV programa.

 7. beje, panasu, kad praktiskai tuscia sekmadienine sale „Treises gyvenimo fragmentu” filmo metu paskatino organizatorius nuzudyti sita filma ir pakeisti „skafandru ir drugeliu”.. gaila.

 8. lukai, „mazumos lietuviu neapykanta kaimiska TV programa” yra nesuprantama rezė filmo atžvilgiu.

 9. Del Treises, žinoma, gaila. Kita priezastis galėtų būti ta, jog jis nepadarė įspūdžio festivalio direktoriui.

 10. galvoju, arunai, kaip cia tau atsakyt.. kas yra reze? teze ar reziume? ir kuris butent zodis tau nesuprantamas? „mazuma”, „neapykanta”, „kaimiska TV programa” ar bendrai visas sakinys? beje, filmo nemaciau ir nespesiu gala festivalio remuose, tad turek omeny, jog mano komentaras spekuliacinis.

 11. lukai, turima omenyje, kad „kaimiška tv programa” – frazė suprantama/ priimtina maks 20% Lietuvos gyventojų. visiems kitiems – aukščiausio lygio pramoga.

 12. Jeigu nesuprantamas žodis mano rašyme, žvilgterkit į klaviatūrą. – r yra šalia t. Va ir visas išrišimas. Ne visi pianistai ir pataiko į tuos klavišus, į kuriuos norėtų pataikyti…
  O TEZĖ nesuprantama todė, kad filmas visiškai ne apie „TV programas”. Galima susidaryti, aišku, tokią nuomonę pagal aprašymus. Yra ten didaktika, kad visuomenė ne tas programas žiūri, bet ką tu mėgsti žiūrėti per TV, filmo įvertinimui neatsiliepia…

 13. Filmo nemaciau, ivertinau ji pagal suvirskinta vizualine ir rastiska medziaga. O visa kita del replikuoji – ispudzio israiskos ir akcentu skirtumai. Nemates filmo, nenoriu rasyt paaiskinamuju ilgu paklodziu, – tai juk demagogija.

 14. Throw away your television – pirma daina, skambanti paziurejus filma „Reclaim your brain”.

  Na, ideja labai gera, nors ir nenauja ir iki skausmo zinoma – televizija mus zaloja, šou laidos mus bukina, reitingus reguliuoja mazuma, prodiuseriai pataikauja reitingams.
  Mintis – sabotuoti televiziją – irgi labai idomi.
  Nu bet geros idejos geram filmui nepakanka, deja…..
  Nezinau, ar cia kaltas vokiško kino štampas, ar režisieriaus toks stilius…Beje, jo ‘Aukletojai’, mano nuomone, buvo visiškas šlamštas su patrauklia idėja. Štai ir režisieriaus dėsningumas – puiki antiglobalistinė idėja (priminsiu, ‘Auklėtojuose’ paaugliai įsilauždavo į turtuolių namus, nieko nepavogdavo, tik sudarkydavo nusistovėjusią tvarką), sugadinta ištęstumo, nereikalingų detalių, nesuprantamų emocijų ir pasirinkimų.

  Ir dar an būna labai liūdna, kai filmas nuspėjamas, kai iš scenos a, be vargo pasakai sceną b, c ir net d.

  Man asmeniškai buvo gaila sugadinto filmo ir gerai vaidinančio Moritzo Bleitbrau. Kita vertus – gal iki absurdo saldūs ir netikroviški poelgiai, kaip tik pabrėžia tiek televizijos, tiek kovos prieš ją beprasmybę.

  Daugiau nežiūrėsiu, daugiau nežiūrėsiu, daugiau nežiūrėsiu, pasaulį stebėsiu…..nebent vakare

 15. Tiesa, pažiūrėjom vakar „Pona Vienišių”. Jau pati pirma scena, žadėjo, kad filmas bus „kitoks”, bet geraja prasme. Tokiu idomiu netikėtų režisūriniu sprendimų, gražaus operatoriaus darbo – nu vienu žodžiu yra kuo pasimegauti tikrai. Rekomenduotinas tiems, kurie nebijo geros shyzos!

 16. „Nezinau, ar cia kaltas vokiško kino štampas, ar režisieriaus toks stilius…”, bet Linda yra ir kitų priežasčių, pavyzdžiui filmo statytojas gali būti talentingas, nelabai ar netalentingas. Tuomet visokie vokiškumai, lenkiškumai ar lietuviškumai prarnda reikšmę…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.