GANG GANG DANCE – Eye Contact [4AD; 2011]

Keistas dalykas. Geri albumai paprastai pasižymi tuo, kad po pirmo klausymo paprastai palieka tik susidomėjimą, norą pasikapstyti giliau, o ne aiškų ir tiesmuką „vau!“. Todėl amerikiečių eksperimentatorių Gang Gang Dance naujasis darbas man buvo kažkas labai keisto. Jis veikia visiškai atvirkščiai nei įprasta. Iš pradžių parbloškia savo be galo smagaus triukšmo smūgiu, o po to tarsi išsikvepia, taip sukeldamas dvejones, kad gal kažką ne taip supratai ar praleidai. Tačiau apie viską iš eilės.

Jeigu ir yra kokia grupė, kurią galima vykusiai palyginti su Animal Collective, tai, ko gero, būtų būtent Gang Gang Dance. Pašėlę ritmai, rėkiančios, klykiančios sintezatorių melodijos, keistai skambančios gitaros, išmoningai parinkti sample‘ai ir t.t. kažkuo primena Strawberry Jam laikų „gyvūnų kolektyvą“. Tačiau tuo pat metu Gang Gang Dance yra ir visiškai saviti. Iš tikrųjų, sunku būtų juos su kuo nors supainioti. Ypač kai išgirsti tą vokalistės balsą, kuris yra toks iškirtinis, kad dažniausiai nesupranti ne tik ką ji dainuoja, bet ir kokia kalba tai daro. Čia galima sugrįžti ir prie to pačioje pradžioje išsakyto paradokso, nes pradžioje jos spygavimų tikrai labai smagu klausytis, bet kuo toliau, tuo labiau jie ima įgristi.

Todėl labai gerai, kad Eye Contact kliaujasi daugiausiai instrumentais. Juos naudoja pačius įvairiausius, bet dominuoja sintezatoriai. Ko čia su jais tik nedaroma: ir spygaujama, ir ūžiama, ir kuriama kiek tradiciškesnė melodija. Juos visada palaiko stipri ritminė sekcija, niekad nepavargstanti, labai tinkanti šokių aikštelei. Netrūksta ir sapmple‘ų. Dažniausiai jie naudojami dainų paįvairinimui, apipavidalinimui, bet trijų interliudų, pažymėtų simboliais „∞“, atveju išstumiami ir į pirmą planą. Šie momentai šiek tiek nuramina, atpalaiduoja. Protingas sprendimas, nes Eye Contact dainų spinduliuojamos energijos kartais gali pasirodyti tiesiog per daug.

httpv://www.youtube.com/watch?v=oaiVgeX2hdQ

Glass Jar

Iš tikrųjų, ko jau ko, bet energijos stygiaus šiai grupei tikrai negali prikišti. Viskas prasideda su ilgiausiąja „Glass Jar“, kuri šešias minutes tarsi stengiasi ištrūkti iš savotiškos garsų pelkės, kol galiausiai įgauna strukūrą ir prasiveržia visa savo triukšmo linksmybe. Viskas taip ir tęsiasi. Jeigu ne tie trys interliudai, galėtum Eye Contact nuo pradžios iki galo sugroti per kokį vakarėlį, ir vargu ar išgirstum nors vieną priekaištą.

Ne, priekaištai atsiranda, kai bandai jį klausytis pats vienas tylioje ir ramioje erdvėje – tokioje, kokioje šiaip jau ir derėtų klausytis geros muzikos. Kaip jau buvo minėta, iš pradžių viskas būna labai gražu ir smagu, bet vėliau kažin kas nutinka. Nuo tos energijos ima darytis nuobodu, kitais kartais net pradeda imti savotiškas erzeliukas. Minėtieji Animal Collective, kad ir dažnai trankūs, bet visada sugeba įtikti ir vienišam klausytojui, neapsuptam draugų ir pusdraugių, turinčiam prabangą nesilinksminti. Gang Gang Dance to padaryti, deja, nepavyksta.

httpv://www.youtube.com/watch?v=bab09cjkq4Q

Romance layers

Eye Contact labai gaivus, linksmas, energingas įrašas. Jis tikrai užkabins ir sukels nemažai teigiamų emocijų. Tačiau jam kažko trūksta. Sunku pasakyti, ko būtent. Gal gelmės, gal užmojo (arba atvirkščiai – kuklumo), o gal paprasčiausio stabilumo. Vis dėlto nusinešę jo dainų į kokį vakarėlį tikrai nesuklysite. Dargi garantuotai savo adresu sulauksite pakeltų nykščių.

www.myspace.com/ganggangdance

www.ganggangdance.com

fb-share-icon

Vienas komentaras apie “GANG GANG DANCE – Eye Contact [4AD; 2011]

  1. daug laiko praėjo, bet tik dabar padoriai patikrinau. tai ką, povilai, iš dalies pritariu tau – toliau blogiau. dovanojau šitam albumui 3-4 perklausas, tai pradžia nusivylimas, antras kartas – susižavėjimas, trečias – keleto gabalų išskyrimas, o paskutinis – albumo nepripažinimas. tiesa, iki šiol glass jar yra nuostabi šėlionė, puikiai tinkanti geram išsišokimui; adult goth – geras užtaisas, bet ar ilgam (kažkodėl primena yeah yeah yeahs jėgą ir banalumą); na o toliau – palaida bala (buvę nebuvę).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.