GARBANOTAS BOSISTAS „Above Us“ [2015]

R-6976244-1430812318-8361.jpegIr nukritau į paparčių mišką, iš kurio nebegaliu sugrįžti.

Baisiai smalsu buvo, ar pavyks „Garbanotam bosistui“ studijiniame įraše išlikti tokiems pat ypatingiems, kaip per gyvus pasirodymus. Ar sugebės išlaikyti tą doorsišką/led zeppelinišką muzikos skambesį ir sujungti jį su išskirtiniu Šarūno Joneikio vokalu. Ar neišsklaidys ta auksinės psichodelinės muzikos laikų atmosfera, į kurią galima susivynoti net nieko nepavartojus?

Į tuos klausimus atsako dar vienas ypatingas šiųmetis albumas iš mūsų padangės atlikėjų – „Above Us“ (Virš galvų“). Prieš tai buvo išleistas mini albumas „Venera“ (2012), kuris iš esmės sufleruoja, ko galima tikėtis iš „Above Us“ – vieno kito hito ir daug nehitinio psichodelinio roko, dėl kurio galvos neguldytum, tačiau ant jo negalima spjauti ar numoti ranka, palydint fraze „dar vieni“. Bent jau vien dėl to, kad ant Lietuvos kažko panašaus daugiau nėra. Ypač, kai išgirsti lietuvišką tekstą – taip ir išprūsta per „Grįškit iš toli“ ar per „Autumn Leave“ pabaigą: „Viešpatie, kaip gerai“,- lyg aidas iš septyniasdešimtųjų lietuviškųjų hipių stovyklos, kur ant scenos lipo Kertukai, Antanėliai, Gintarėliai. Lietuviškasis „Garbanotas bosistas“ galėtų būti tų vakarų pagrindine grupe. Deja, laikai nebe tie, kalbos – ne tos, žodžiai – apie kitką. Bet tai nereiškia, jog „Above Us“ paskęsta pasauliniame muzikos vandenyne. Nepaskęsta, o sėkmingai plaukia su kitais, nes „Above Us“ yra labiau kaip, o ne apie ką.

Albume netrūksta lietuviškos eilėdaros, o Šarūnas sava vokaline stilistika (kažkuo primenančia Wayne Coyne iš The Flaming Lips, ypač dainoje „Hound Dog“) galėtų suokti ir uzbekiškai – tai būtų taip pat gilu ir pagaulu. Tiesiog, teksto pagavimas šiuo atveju įspūdį dar labiau pastiprina, kaip tai yra „Pertaining to the Innermost“ ir „Grįžkit iš toli“.

Šiaip ne ką kitą kaskart klausydamas albumą ir darau – gaudau tekstą, kuris kaip įprasta „Bosistui“ yra perdėm susiliejęs su muzika, tad net lietuviška „Gėlėta suknia“ iki šiol yra likusi maloni paslaptis, kurią visad smagu kaskart interpretuoti kitokiu kampu.

„Garbanotasis“ gyvuose pasirodymuose nevengia ilgų kompozicijų ir nesibaigiančių viražų – yra jų ir albume (titulinė „Above Us“, „Autumn Leaves“), tačiau tokie takeliai nėra pati stipriausia grupės korta: per gyvus pasirodymus „palaukit, kol pradėsim groti“ efektas kartais suveikia, o štai studijiniame įraše, kuris šiaip skamba pagirtinai gyvai-analogiškai, toks džeminimas tampa greičiau trūkumu, nei privalumu, nes muzikinėje plotmėje (be Šarūno vokalo) tai primena stovėjimą vietoje, o ne į nirvaną vedančią šamanišką hipnozę. Gerai, kad tokių užsižaidimų nėra naujajame įraše daug, tad vieningumo ir bendros gaivalingos paparčių miško auros nesujaukia.

Jei trumpai apie „Above Us“ – albumas per trumpas, nes tokio gėrio per maža.

ps. Norėtųsi albume turėti ir firminį „Oh, My Brother“, ir mergaičių, kurias galima išgirsti koncertuojant „Bosistui“, pritariančių vokalų. Bet ir be tų norų „Above Us“ tikrai yra daug kam iš LT alternatyvios muzikos scenos „Virš galvų“.

Visas albumas deezer’e – http://www.deezer.com/album/10168764 

4 thoughts on “GARBANOTAS BOSISTAS „Above Us“ [2015]

  1. pauliau, kaip žmogus tik ką išpizdavojęs komentatorių, kaltinusį A.Orlovą plagiavimu, galėtum susilaikyti nuo tokių pastebėjimų :)

    Garbanotas Bosistas – faina grupė, bet mano ausims gyvai jie skamba geriau. įraše man nepatinka tas vokalo skandinimas kažin kokiuose efektuose. ta pati liga kažkada pražudžiusi Brainers albumą.

    1. Matai, anas komentaras buvo iš serijos „man nepatinka, todėl visi – vagys“. Aš labai konkrečiai sakau kodėl. Net buvo noras surasti kokį konkretų gabalą sulyginimui, bet kai už tai nemoka, tai pasitaupysiu.

  2. Man superinis šis Bosisto albumas. Kai kurie ilgesni intarpai Autumn leaves- itin malonūs. Juokingiausia, kai rodos, pripranti prie angliškų žodžių maišalynės ir išlenda koksie lietuviški žodeliai ‘gal jūra’. Topas- Grįžkit iš toli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.