Gera naujiena – „Beaujolais Nouveau” atvyko !

beaujolais_est_arriv.jpg

In vino veritas, in aqua sanitas (Vyne – teisybė, vandenyje – sveikata)
[Lotyniška sentencija]

Kiekvieną trečiąjį lapkričio ketvirtadienį milijonai žmonių pasaulyje vienu metu susidaužia vyno taurėmis ir miestuose paskelbiama gera žinia: „Le „Beaujolais Nouveau” est arrive!” („Beaujolais Nouveau” atvyko!” – pranc.). Taip prasideda linksma, kupina ritualų pirmojo metų derliaus vyno ragavimo šventė. Jos metu pasaulyje išgeriama daugiau kaip 65 milijonai butelių vyno.

„Beaujolais Nouveau” šventė gimė Prancūzijoje, Liono apylinkėse, Beaujolais regione. Gyventojai kiekvienais metais naujojo vyno kantriai laukdavo prie „Beaujolais” vynuogynų. Atėjus lapkričiui, senojo Liono tavernų ir užeigų savininkai kreida ant langinių užrašydavo šiandien visame pasaulyje skambančią frazę – „Beaujolais Nouveau” atvyko!”. Tai būdavo puiki naujiena klientams, kurie laukdavo naujojo šviežio vyno pasirodymo, mat dėl nuolatinio pilstymo iš statinių, bėgant laikui vyno kokybė pastebimai prastėdavo ir likdavo tik prisiminimas apie šviežio vyno skonį. Štai todėl „Beaujolais Nouveau” atvykimas buvo taip laukiamas. Vietinė tradicija tapo tokia populiari, kad garsas apie ją pasiekė Paryžių, o netrukus – visą pasaulį.

Nepaisant, kaip toli, į kokią šalį benukeliautų „Beaujolais Nouveau”, visur galioja ta pati taisyklė – šio vyno negalima pradėti pardavinėti tol, kol laikrodis neišmuš lapkričio ketvirtadienio vidurnakčio.
„Beaujolais Nouveau” – tai jaunas vynas, brandinamas tik keturias dienas. Būtent dėl šios priežasties jis pasižymi šviežiu skoniu ir gaiviu vaisiniu aromatu. Tai kosmopolitiškas ir tuo pačiu labai prancūziškas vynas. Jis tituluojamas „art de vivre”, t.y. meno gyventi ambasadoriumi.

„Beaujolais Nouveau” vyno šventę švenčia daugybė žmonių įvairiose šalyse, Lietuvoje – taip pat. Tereikia pasirinkti tinkamą vietą: tai gali būti bet kuris vyno rūsys, baras ar jaukus kampelis prie židinio. Argi ne malonu žinoti, kad tą patį vakarą viso pasaulio namuose, kavinėse, restoranuose ir baruose vyksta viena vyno mėgėjus vienijanti šventė..?

Šių metų derliaus jauno vyno, labiausia nekantriausi jau spėjo padegustuot šį vidurnaktį. Ir aš ten buvau, jauną vyną degustavau, per barzdą nevarvėjo, gomuriu šis maloniai nugarmėjo..!

Ką įdomaus ir skanaus Jums šį vakar pasiūlys Lietuvos vynininkai bei organizatoriai, rasite čionai:

– Vyninė “Saint Germain”

– Vyninė “In vino” (beje čia info apie vakaro programą nėra pateikta, bet žinau, kad šnd visi kviečiamei ateiti į vyninę su akcentu – raudona skarele (ale marselietės simbolis). Programoje numatytas akordeonistas grosiantis šansonus, daug siurprizų ir dviejų rūšių jaunojo vyno)

“Vyno klubas”

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis lapkričio 15-17 dienomis trečius metus iš eilės rengia Beaujolais reisus romantikams senoviniu traukiniu Į Troškūnų vienuolyną, kur ir bus degustuojamas šių metų Beaujolais regiono jaunas vynas.

– Klaipėdoje „Friedricho pasažas” kviečia sutikti šią šventę su Dominyku Velička

Akordeonų trio „CHILL OUT” , paruošusio programą, kupiną prancūziškos elegancijos, pietietiškos aistros, romantiškų nuotaikų bei svajingų šansonečių, taip ir kviečiančių paklaidžioti Monmartro gatvelėmis…

fb-share-icon

2 komentarai apie “Gera naujiena – „Beaujolais Nouveau” atvyko !

  1. TĄ nuostabų ketvirtadienį aš nusipirkau du butelius. Ir dar neišgėriau:) Turėčiau?

  2. Ko lauki? Gi nuo to nuostabaus vakaro visos dienos tiksi jau jo ne naudai ;)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.