G.eriausi 2007 metų albumai [paulius.rymeikis]

bestof.png
2007 metai (ir man) buvo vieni silpnesnių muzikoje. Ne, geros muzikos pakako, bet šiemet po kokių trijų metų pertraukos neturiu kažko panašaus, kas man kadais buvo Sufjan Stevens, „Final Fantasy”, „Antony And The Johnsons”. Net tie patys viršūnėje (ar tiesiog top’e) esantys „Beirut”, „Blonde Redhead”, „Burial” ar „Animal Collective” nėra kažkas iš esmės „vau!” O gal ne viskas taip blogai, kaip atrodo… Žiūrim, ką turim. Iškepiau top16 ir dar keliasdešim riebių nuorodų. Įrašą dar pažadu šiek tiek koreguoti, pildyti, bet esmė nesikeis. Taigi (eiliškumas – atsitiktinis):

Beirut – „The Flying Club Cup”
Apie šį albumą jau esu rašęs, tad tik trumpai reziumuosiu: didinga, galinga, veža. Kiek pirmasis „Beirut” darbas buvo įdomus, unikalus, tiek „The Flying Club Cup” prideda „šou” elementų ir klausytis jų pasidaro malonu, šviesu. „The Flying Club Cup” – kai indie interpretuota Balkanų instrumentuotė susitinka su aristokratiška 20 amžiaus pradžios Prancūzijos didybe.

[youtube FH8vgAp4VDU]

Mp3: Beirut – A Sunday Smile
www.beirutband.com/

loveof.pngLove of Lesbian – „Cuentos Chinos Para Niños Del Japón”
Nesitikiu, kad Lietuvoje yra ar atsiras daug „Love of Lesbian” pasekėjų, bet aš net nė velnio nesuprasdamas apie ką jie dainuoja, tikiu tuo, ką daro šis kolektyvas iš Ispanijos. Vos tik sugebi priimti tai, kad jie kalba ne tavo kalba, albumas kaip mat ima „augti ant tavęs”. O paprastų žmonių kalba, tai čia tiesiog melodingas pop/rock. Nežinau ar indie. Tikėtina.

[youtube VQrnD1_34z4]

www.myspace.com/loveoflesbian

H.E.R.R. – „Fire And Glass: A Norwood Tragedy” [EP]
Kolektyvas H.E.R.R. – tai tokie pat neo klasikai, kaip, tarkim Max Richter. Tikrovėje tai dažniausiai tradicinio orkestro instrumentai (smuikai, violončelės, fortepijonas, etc.) plius kažkas… Nuo kitų, ganėtinai subtilių darbų, H.E.R.R. išsiskiria sugebėjimu prigauti klausytoją nuo pirmų akordų, ir arba tu juos perki, arba ne. Šiame vos 18 minučių, keturių kompozicijų mini albume ant didingos Viktorijos laikų klasikos pasakojama „Crystal Palace” (Krištolinių rūmų) gimimo ir mirties istorija. Ir ne tekstas čia svarbiausia, bet jo pateikimas, kuris kaip ir muzika – galingas ir įtikinantis. Įspūdingiau net už „Titaniko” ėjimą į dugną.
Mp3: Memoirs Of Lights
www.myspace.com/herrenliga

Blonde Redhead – „23”
Jeigu neklystu, mano geriausiųjų sąraše „Blonde Redhead” lankėsi jau 2004 su „Misery Is A Butterfly” (ankstesnė jų kūryba nesujaudino) ir nuo to laiko mažai kas pasikeitė. Mano vaizduotėje jie taip ir liko menininkai. Kad ir kiek elektrinės gitaros, sintezatorių sluoksnių jie bevyniotų, kad ir kaip betriukšmautų, prieš jų muzika aš visada jaučiuosi lyg prieš Van Gogo piešinius Amsterdame esančioje paveikslų galerijoje.

[youtube a7FqUNlEdwA]

www.blonde-redhead.com

Elsiane – „Hybrid”
Muzikinės žiniasklaidos neatleistinai pramiegotas darbas. „Hybrid” tėveliai – vokalistė ir būgnininkas, tad normalu, jog šiame kosminiame-angeliškame darbe visa kita – elektronika, „Portishead”, „Bjork” įtakos, trip-hop‘as – sukasi aplink šiuos du instrumentus. Kaip savo įtakas, grupė įvardina režisierius D. Aronofsky, C. Cunningam, D. Lynch, o šiaip – tai maloniai hipnotizuojantis, liūliuojantis darbas, kuriame yra vietos ir elektronikai, ir world, ir rock muzikai ir tiesiog grožiui.

[youtube 4u8wpqbYFNI]

Mp3: Elsiane – Vaporous
elsiane.com/

Battles – „Mirrored”
Kažkas perskaitęs, kad jie čia yra, pareikš, jog tai eksperimentas, kurio neįmanoma klausyti. Galbūt, bet… Sunku paneigti ir tai, kad tai vienas unikaliausių, įsimintiniausių metų darbų. Beklausant iškraipyto vokalo, kone hardcore’inių ritmo partijų bei intensyvių kompiuteryje sugeneruotų garsų, atrodo, kad viskas tuoj „išeis velniop”. Šiais metais „Battles” nustebino kur kas labiau negu niekad nepasišiukšlinantys „Animal Collective” ir dvi jo reinkarnacijos.

[youtube IpGp-22t0lU]

www.bttls.com/

Burial – „Untrue”
Jeigu ką, mano praeitų metų top’o tolimajame kamputyje buvo debiutinis „Burial” albumas, tad… Neatradau aš jų šiemet, bet negi tai, kad 2007 dubstep išlipo į dienos šviesą, o tai pripažino net „Pravda”, daro naująjį „Burial” darbą blogesniu? Šiek tiek šviesesnis, vokališkesnis ir skleidžiantis garsą, kuris mano grotuvui vis dar skanus ir šviežias.

[youtube Oje9qtYHyuM]

www.myspace.com/burialuk

Cass McCombs – „Dropping The Writ
Paskutinis albumas atsisėdęs į šį sąrašą buvo Cass McCombs. Ir jis vienintelis, kuris šiame sąraše privers mane padaryti tai, ką sugeba priversti tik pirmi keli numeriai kiekvienais metais – susirasti viską, ką jis padarė iki šiol (kiek žinau, nedaug nepridarė – „A” ir legendianiam 4AD išleistas „PREfection”). Truputis psichodelikos, truputis „Pink Floyd”, ankstyvųjų roko monstrų, gabalas Jeff Buckley ir Elliott Smith – mišinys, kuris visai nedera ir kuriuo nereikėtų apibūdinti Cass Mccombs, bet… Tenka. Bent jau iki kol geriau suvoksiu, kas tai.

[youtube sP3MO1cSRYE]

Mp3: Cass McCombs – „That’s That”
www.cassmccombs.com/

Chinawoman – „Party Girl”
Citata iš anksčiau pasirodžiusio rašinio apie juos: “Aviva, Aviva /Come on let’s have a threesome /Aviva, Aviva /It’s how our love must end” melancholiškai dainuoja duetas iš Kanados, o fone skambantys vargonėliai ir ritmą pumpuojantys sintezatoriai leidžia įsivaizduoti palubėje besisukantį disko rutulį, striptizo šokėjos nublizgintą stulpą ir miegantį riebų, girtą vidurinės klasės atstovą su vis dar rankoj laikomomis vieno dolerio kupiūromis. Ech, seni, šiandien tikrai buvo geras vakaras.”<..>”Grojant “Montreal Love Theme” kažkas pro langą pamatys, kad naktinę pamainą atidirbus blondinė, aukštais kablukais kirs miesto gatvę, kurios vis dar didėjančiose balose atsispindės savo geriausius laikus išgyvenančios neoninės iškabos.”<…> „Nuostabiai desperatiška melancholija.”
www.myspace.com/chinawoman
www.chinawoman.ca

Chromatics – „Night Drive”
Iš apžvalgos: „Tai, kas … išvažiavus į “Night Drive” nepanašu į “Sleeping In my car” ar “Backseat Of Your Cadillac”. Melancholiškas, ilgesingas Ruth Radelet vokalas nuolat pasiklysta 80’s stilistikos sintezatorių ir ritmų minioje – o galvoje tik raudonos/ žalios/ mėlynos šviesos, veidrodiniai gaubliai, ištuštėjęs klubas ir prieš kurį laiką nutrūkęs naktinis klubinis gyvenimas. “Night Drive” – tai lyg kita spalvotos disko aikštelės pusė – tai, kas lieka/sugrįžta DJ’ui susidėjus plokštelės, o tau – naktį keliaujant atgal į savo gyvenimą.

[youtube UJkwDwByvH8]

http://myspace.com/chromaticsmusics

Eric Malmberg – Verklighet & Beat
Net žiūrėdamas į savo per ilgus metus sukauptą muzikinę kolekciją, nedaug teįžiūriu grynai instrumentinių albumų. Skaityti nuotaikas ir emocijas, įsimint kur kas lengviau, kai skambesyje yra kažkas tavo – žmonių – o ne instrumentų kalba. O štai „Verklighet & Beat” yra būtent instrumentinis albumas. Netradicinis, kas jį ir privertė pastebėti. Čia ir vargonai, kvietimo į karą ritmai, ir akivaizdūs džiaziniai pragrojimai, ir „Air” gėdos nedarantis skambesys, ir nuotaikingos natos animaciniam filmukui, ir garsai „Viešnios iš Ateities” garso takeliui, ir net tikrių tikriausias concerto! Albumas, kuris su kiekviena diena vis labiau auga ant manęs.
Mp3: Eric Malmberg – „Till minne av Lilly Lindstöm”
Eric Malmberg – „Finalen”

www.myspace.com/ericmalmberg

PJ Harvey – „White Chalk”
Tai, kas yra (ar buvo?) PJ Harvey, man niekada nepatiko. Tada ji išleido kiek kitokį darbą „Stories From The City, Stories From The Sea” ir aš ją pamilau. Tada ji ir vėl pradėjo nepatikti, bet pernai ji ir vėl išleido kiek kitokį darbą ir aš ją ir vėl myliu. „Tamsus, trapus, emocionalus, kitoks.” – taip aš apie jį rašiau prieš kiek laiko. Niekas nepasikeitė.

[youtube Yzv4ZGJI6U8]

www.pjharvey.net/

Aistė Smilgevičiūtė ir SKYLĖ – “Povandeninės kronikos”
Nuoširdžiai – be balų užmetimų ar kartelės nuleidimo, kaip lietuviškam darbui. G. apie šį albumą jau rašė čia ir čia., o dabar klausydamas tegaliu konstatuoti, kad neturiu žodžių… Ir čia jau kalbu, kaip apie lietuvišką darbą – jau nebepamenu kada po Lietuvos dangumi gimė kažkas panašaus.

[youtube 0QHv3OaCwuE]

Mp3: “Šventaragis” , “60″, “Jūržolių šokis”, “Teogonija”.
www.skyle.lt/new/pkronikos.htm

Stars – „In Our Bedroom After The War”
Šis darbas į sarašą įtrauktas specialiai, kad nebūčiau apšauktas snobu ir panašiai. Juokauju, bet… Tai vienas tų albumų, kurie jau šimtus kartų girdėti kitų atlikime ir vis tiek iki širdies gelmių mieli. Indie pop/rock visame savo gražume ir dailume.

[youtube uve64upuhrc]

www.arts-crafts.ca/stars/
www.myspace.com/stars

Marissa Nadler – „Songs III: Bird On The Water”
O štai Marissa Nadler yra duoklė tam, kam aš ją visada atiduodu – folk muzikai. Iš dalies turiu omeny „freaky” folk’ą, kuriam nesunku priskirti Joanna Newsom ar Devendra Banhart – tiesiog todėl, kad jie paima į rankas savo instrumentą ir vis tiek sugeba skambėti kitaip, negu milijonai kitų. Beveik visas „Songs III”, tai mergina ir jos gitara, bet ir įrašo specifika (daug aido), ir grojimo technika, skambesys (bliuzas, vesternai, americana) priverčia svaigčioti nuo šios svaigčiojančios merginos ir namuose matyti, kaip ryte pateka saulė, nuo lapų krina rasos lašai, o per pievą brendą baltai apsirengusi mergaitė.

[youtube gEdO9YLZwlw]

www.myspace.com/songsoftheend
www.marissanadler.com/

Windmill – „PUDDLE CITY RACING LIGHTS”
Man tai “The Flaming Lips”, “Animal Collective”, “Xiu Xiu”, Tori Amos, “Arcade Fire”, etc. – lyg viso gyvenimo “Greatest Hits” vieno žmogaus išraiškoje. Ir čia tas nuostabus atvejis, kai girdėdamas šimtus įtakų, girdi kažką visiškai unikalaus.

[youtube rd6KKeGMjqE]

www.myspace.com/windmillband

Dar šiais metais mielai klausiau:

!!! – myth takes [2007]
Air – Pocket Symphony [2007]
Alaska In Winter – Dance Party In The Balkans [2007]
Andrew Bird – Armchair Apocrypha [2007]
Animal Collective – Strawberry Jam [2007]
Apparat – Walls [2007]
Arcade Fire – Neon Bible [2007]
Barcelona – Absolutes [2007]
Bat for Lashes – Fur and Gold [2007]
Boat Club – Caught The Breeze [2007]
CocoRosie – The Adventures Of Ghosthorse & Stillborn [2007]
Dan Deacon – Spiderman of the Rings [2007]
Editors – An End Has A Start [2007]
Feist – The Reminder [2007]
Interpol – Our Love To Admire [2007]
Iron & Wine – The Shepherds Dog [2007]
Jens Lekman – Night Falls Over Kortedala [2007]
John Vanderslice – Emerald City [2007]
Jose Gonzalez – In Our Nature [2007]
Kalabrese – Rumpelzirkus [2007]
Kate Nash – Made Of Bricks [2007]
Kelly Jones – Only the Names Have Been Changed [2007]
Kill The Lights – Buffalo Love [2007]
Kings Of Leon – Because Of The Times [2007]
Kira Neris – Behind Closed Doors [2007]
Klima – Klima [ 2007]
LCD Soundsystem – Sound Of Silver [2007]
Library Tapes – Feelings For Something Lost [2007]
Matthew Good – Hospital Music [2007]
Michael Cashmore – The Snow Abides [2007]
Miracle Fortress – Five Roses [2007]
Misophone – Where Has It Gone, All The Beautiful Music…(2007)
Moriarty – Gee Whiz But This Is A Lonesome Town [2007]
Odawas – Raven and the White Night [2007]
Panda Bear – Person Pitch [2007]
Patrick Wolf – The Magic Position [2007]
Phosphorescent – Pride [2007]
Pikelet – Pikelet [2007]
Rachel Unthank – The Bairns [2007]
Radicalfashion – Odori [2007]
Radiohead – In Rainbows [2007]
Rafael Anton Irisarri – Daydreaming [2007]
Regina – Oi miten suuria voimia! [2007]
Roisin Murphy – Overpowered [2007]
Spoon – Ga Ga Ga Ga Ga [2007]
Stars of the Lid – And Their Refinement of the Decline [2007]
Sunset Rubdown – Random Spirit Lover [2007]
Swod – Sekunden [2007]
Taken By Trees – Open Field [2007]
The Bear Quartet – Eternity Now [2007]
The Frank And Walters – A Renewed Interest in Happiness [2007]
The Go! Team – Proof of Youth [2007]
The Straw Bear Band – From The Sea To The Stars [2007]
The Umbrella Sequence – Events [2007]
Thinguma Jig Saw – (Awakeinwhitechapel) [2007]
Tracey Thorn – Out Of The Woods [2007]
Will Stratton – What the Night Said [2007]

fb-share-icon

26 komentarai apie “G.eriausi 2007 metų albumai [paulius.rymeikis]

 1. o kas per albumas tas „geriausia 2007: muzika” paciam virsuj? :D

 2. Nepamirštam lietuviško Leon Somov feat. Jazzu – Offline EP ;).. Man kaip ir bestest 2007 metų lietuviškas albumas. Skylė irgi fain, bet juos reik gyvai klausyt..

 3. liu, H.E.R.R., jeigu teisingai supratau klausimą.
  plaukas pyragely, bandysim ieškot, bet kas dėl skylės, tai.. aš po koncerto irgi neįsivaizdavau, kad galėsiu klausyt jų albumo, bet praėjo kiek laiko ir atradau, kad jį tiesiog reikia klausyti kitomis ausimis. pvz., koncerte tikrai nepajusi, koks geras albumo garso suvedimas.

 4. O jei manes kas klaustu, tai G.eriausias lietuviskas kurinys 2007 – Donio Alexandreia. Va tokios muzikos ir taip graziai isleistos jau seniai nebuvau klausius/macius/jautus/etc.

 5. jo, h.e.r.r.. o jau maniau, kad cia ciurlionio paveikslas :)

 6. Puikus topas, nežiūrint to, kad tendencingas Pauliui ir, kad kai kas iš 2006-ųjų traukta :)

 7. manau kiekvienas asmeninis topas yra tendencingas jo autoriui. ir isvis, ar cia galima vartoti toki linksni: „tendencingas kam”?..

 8. del Baot Club tai galiu pasigirt kad siandie kaip tik radau laikrastinej, nors uzsakiau dar pries naujus :A
  netikrinau, bet Bat for Lashes tikrai dar 06ais girdetas (y), ir frank ir walters?

 9. offca, na paspausk ant nuorodu – abieju metai 2007 :) as nededu tik tokiu, kuriu isleidimo data senesne negu 2007 tiek jav, tiek uk. taip nuplauke galimybe pasidziaugti kone metu radiniu Pure Reason Revolution – The Dark Third [2006]

 10. a tu durns – eisiu aš dabar visas nuorodas spaudinėti. Permetus akis tie du užkliuvo ir tiek, Žiūrėk kokią Sally Shapiro rasi uk išleista ir 08ais :)

 11. Va cia tai bomba o ne irasas :D kiek daug geros muzikos vienoje vietoje :) geris…

 12. O kokios muzikos geriausieji cia buvo renkami?
  Indie pop-rocks?

  Kazkodel pasigendu Roisin Murphy – Overpowered, kuris, mano nuomone puikiai atspindi siuolaikiskos muzikos kryptis, o ka jau bekalbeti apie Trentemoller – The last resort..

  P.

 13. Petrai, tokios, kokia rašančiajam patinka/ atrodo gera (kokybiška). Aš kažkaip net pirmam top15 matau n įrašų, kurie niekaip nepapuola indie pop rock kategoriją, bet.. turint omeny, kad tu net nematai šiame sąraše Roisin Murphy (kuri, beje, anoks rodiklis), tai ką čia besiplėsti.

 14. kaži ar kas pirks iš amazono šitas ‘krūvas’, bet kai kurie vienetai (būtent Blonde redhead, !!!, Burial, A. Bird, KoL ir t.t.) pastebėti pigiajame http://www.music-wow.com
  nadler tai visai uz dyka

 15. aha, as irgi ilga laika lauziausi matydamas „import” nadler kainas amazone ir net apshalau pamates toki neformata music-wow’e. burial ten dar pries savaite nebuvo – gerai, kad reaguoja i rinka. top’us ;)

 16. jo, o ka tik paziuriu, kad Nadler nebera is vis. geras tas ju Bargain’as: va Bent – Arial pasiemiau uz 3gbp, o paskui ziuriu ten pat patalpintas uz 6,5gbp, o atejo cd toks grazutis su kartotiniu ivalku. matyt kartais apsisauna jie su tom kainom, tai pakoregina pagal kazka.

 17. pasigedau dar sigur ros, mum, galbut bjork, o labiausiai cinematic orkestro

 18. nepasigendama tik savo asmeniniuose top’uose :) cinematic’us paminės lukas, o dėl sigur’ų.. koncertiniai ir visokie best of į geriausius netraukiami. šiaip jau.

 19. jeigu kam nepavyko rasti H.E.R.R. – “Fire And Glass: A Norwood Tragedy” [EP], o norėtų, tai.. perklausai atsisiųsti juos galima čia, o nusipirkti – čia.

 20. Vien del pavadinimo parsisiunciau LOL, o pasirodo ten dainuoja vyriskis. Fak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.