Geriausi 2008 metų filmai.

Turim geriausių 2008 metų albumų temą, atėjo laikas ir kinui. Artimiausią savaitę šis įrašas bus nuolat atnaujinimas ir žiūrėsim, ką pasaulis gero išvydo per 2008 metus. Jau yra „Portland Oregonian” (3 topai), „San Francisco Chronicle” , „Seattle Post”, „Salon”, „The Village Voice”, „Time”, „Premiere”, „Variety” ir „Empire” Top10.

(Shawn Levy)
1 A Christmas Tale
2 Happy-Go-Lucky
3 Synecdoche, New York
4 Rachel Getting Married
5 Stranded
6 Frost/Nixon
7 Tell No One
8 Wendy and Lucy
9 pirma WALL-E pusė ;-)
10 Doubt

(Marc Mohan)
1 Young@Heart
2 Let the Right One In
3 The Dark Knight
4 Snow Angels
5 Man on Wire
6 Tropic Thunder
7 Tell No One
8 Iron Man
9 OSS 117: Nest of Spies
10 4 Months, 3 Weeks and 2 Days

(Mike Russell)
1 The Dark Knight
2 Let the Right One In
3 WALL-E
4 Elegy
5 Mongol
6 Jar City
7 Tropic Thunder
8 The Spiderwick Chronicles
9 Redbelt
10 Appaloosa

(Mick LaSalle)
1. Revolutionary Road
2. Milk
3. 4 Months, 3 Weeks and 2 Days
4. I’ve Loved You So Long
5. The Wrestler
6. Frost/Nixon
7. Roman de Gare
8. Vicky Cristina Barcelona
9. The Life Before Her Eyes
10. Baghead


(Bill White)
1. Shotgun Stories
2. Ashes of Time Redux
3. Katyn
4. The Visitor
5. Blindness
6. Still Life
7. Taxi to the Dark Side
8. Alexandra
9. Kenny
10. The Killing of John Lennon


1. A Christmas Tale
2. Waltz with Bashir
3. Chop Shop
4. Encounters at the End of the World
5. Flight of the Red Balloon
6. The Secret of the Grain
7. Momma’s Man
8. Man on Wire
9. The Order of Myths
10. Reprise


1. The Flight of the Red Balloon
2. Razzle Dazzle: The Lost World
3. Paranoid Park
4. Che
5. Waltz with Bashir
6. Silent Light
7. 4 Months, 3 Weeks and 2 Days
8. In the City of Sylvia
9. WALL-E
10. Wendy and Lucy

1. WALL-E
2. Synecdoche, New York
3. My Winnipeg
4. 4 Months, 3 Weeks and 2 Days
5. Milk
6. The Curious Case of Benjamin Button
7. Slumdog Millionaire
8. Iron Man
9. Speed Racer
10. Encounters at the End of the World


1. The Dark Knight
2. Wanted
3. Forgetting Sarah Marshall
4. Gran Torino
5. Taxi to the Darkside
6. Role Models
7. Tropic Thunder
8. The Wrestler
9. Iron Man
10. Eagle Eye

http://www.premiere.com/


1. Encounters at the End of the World
2. Battle for Haditha
3. My Brother is an Only Child
4. Kenny
5. The Class
6. A Christmas Tale
7. The Signal
8. I Served the King of England
9. Happy-Go-Lucky
10. Planet B-Boy

http://www.variety.com/


1. 4 Months, 3 Weeks and 2 Days
2. The Baader-Meinhof Complex
3. Burn After Reading
4. Changeling
5. Cloverfield
6. The Dark Knight
7. The Diving Bell and the Butterfly
8. Eden Lake
9. The Escapist
10. Gomorrah

http://www.empireonline.com/

fb-share-icon

34 komentarai apie “Geriausi 2008 metų filmai.

 1. Sakyciau, Empire desimtukas arciausiai dusios, nors Burn After Reading vertas trecios vietos kokiu nors nereikalingiausiu filmu desimtuke :)

 2. Na jau :) Šiaip būna juokinga, kai atseki tam tikrų leidinių per metus išdalintus vertinimus ir vėliau lygini juos su metų pabaigos vertinimais. Skiriasi, oi skiriasi reikalas.. Tiesa, muzikoje dažnai labiau.

 3. neapsirikit del slumdog millionaire. grazus boli-holi-vudinis bestseleris, turbut pastatytas oskarui. ir tas soundtrack nera toks jau stebuklingas.

  4/3/2 jau buvo aprasytas, berods, pauliaus per KP 2008.
  panasiai ir su The Diving Bell and the Butterfly – kur jis ten pateko – KP ar Gala?

  Burn After Reading, Wall-E ir The Dark Knight buvo placiai rodomi vingio k/t (bent jau vilniuj), kai tuo tarpu keleta seansu skalvijoj apturejo jiri menzel I Served the King of England ir mike leigh Happy-Go-Lucky. Bent i pastaruosius pavyko nueit savu laiku ir tikrai galima rekomenduot. Abu – lengvos ironiskos istorijos apie vejavaikius :)

  daugiau matyt kol kas neteko, taciau mielai paskaityciau rekomendacijas.

 4. Dar.. „Taxi to the Darkside” rodė k/f „Nepatogus kinas”, „Paranoid park” – Kino pavasaris, „Let The Right One In” – „Gala”, o čia dar nepaminėtą prancūzų „Raudonojo baliono kelionė“ netrukus parodys per „Žiemos ekranus”.

 5. salon.com įdomūs.
  Reprise man patiko išties, bet tai 2006 [!] filmas.

 6. Vakar pažiūrėjau Slumdog Millionaire.
  Gerai sukaltas filmas, sunku kažką prikišti.
  Boyle turėtų gauti statulėlę:)

 7. REPRISE – norvegiškas filmas. SKALVIJA sausį jau nerodys, bet vasarį – tikėtina.

 8. Paziurejau „Milk” ir ” Benjamin Button”. Pirmasis – tikrai vykes biografinis filmas apie kovotoja uz geju teises. Ne per daug nuseiliotas, puiki S.Penn vaidyba, pozityvi atmosfera. Antrasis – dar vienas „titanikas”. Taip, gal ir negaliu skustis B.Pitt ar C.Blanchett, taciau jie niekuo neissiskiria savo karjeros ribose, o pats filmas taip holivudiskai nuspalvotas, kad po puses filmo tebuvo idomu, kokiame absurde suvynios filmo isrisima. O ji is tikruju suvyniojo :)

 9. Pauliau,
  kartais geriau paziuret/susipazint su filmais namie, negu visai nepaziuret.. ;) Krize gi, zmones taupo :)

 10. Suprantama, krizė yra kaip sinonimas turint reikalų su būsimomis investicijomis. Todėl švaistyti pinigus kad ir po biški, būtų kvaila. Todėl suprantu Jurgą…

  Ji tiksli vienu požiūriu – susipažinti su filmu galima ir per TV. Tam televizorius ir skirtas. Pajusti, išgyventi – tikrai TV nepritaikytas, bet susipažinimo taktika išeinant iš situacijos, visai priimtinas dalykas.

 11. malonu eit i kino teatra tuomet, kai jis turi pridetine verte ir kai gali skirti tam laiko.

 12. Tai k/t lyginat su pc/tv ekranu pats savaime yra pridėtinė vertė, nes juose rodo filmus, kurie buvu sukurti rodymui k/t Apie laiką tai čia visai atskira diskusija, nes tik kiekvienas pats žinom, kas slepiasi po mūsų „neturiu laiko” ir pan.

 13. jo, apie „savaime pridetine verte” ir „subjektyvia pridetine verte” taip pat atskira diskusija, kurios siulau atsisakyti :)

 14. As gal labiau pritarciau Luko pozicijai, kad iš tikro ne visi iki vieno festivaliniai ir repertuariniai filmai praranda 90% savo žavesio žiūrint per namų kino teatrus. Yra daug tokių kur tikrai filmo esmę sudaro ne kažkokie vaizdiniai efektai, o siužetas, vaidyba, stilius, kuriuos nesunku pajusti ir per mažesnį ekraną. O Rymeikis vis bando itikinti, kad visus 100% reikia ziureti tik kino teatruose. Galu gale ne i visus speji nueiti, ne i visus ir butina ;)

 15. Rymekis esant galimybei net Hausą siulytu ziureti k/t

 16. Apie „ne į visus spėji”, sakiau, galim nekalbėt, nes per dieną kiekvienas niekam išvaistom tiek laiko, kad net nyku (koks skirtumas at nuvažiuot į k/t, ar ieškot filmo internete, laukti kada jis atsisiųs, etc.).

  O štai dėl to, kad visus 100% reikia pamatyti k/t esu įsitikinęs. Nes tai visai kitas įspūdis. Teisingai A sako – susipažinimui tinka ir TV (ir net mobilaus telefono) ekranas, bet pojūčiui perteikti negali būti geresnio formato negu k/t, nes režisierius filmą kūrė rodymui k/t. Juk nekalbu apie „House” ir kitus serialus, kurie ir yra daromi, jog būtų žiūrimi per TV.

  Ne efektuose esmė.. Dabar tau pasakyčiau, kad spektaklį „Žuvėdrė” ar kokį ten galima žiūrėti ir per TV arba iš paskutinės Nacionalinio dramos teatro didžiosios salės eilės, tai tikriausiai apspjautum monitorių, užsimiršus, kad jis, tai ne mano veidas. Viską galima stebėti ir namie, bet pasakyk nors vieną filmą, kurį žiūrėti dėl konkrečių priežasčių namie yra geriau negu k/t? Šūdinų filmų žiūrėti išvis nereiktų, bet gerų nereikėtų apšūdinti… Čia tiesiog meilės tam tikriem dalykam išraiška kalba.. offca gali sakyti, kad visus filmus galima pažiūrėti per kompą, bet pasakyk, kad visus albumus pakanka turėti mp3. tau, Jurga, nusispjaut ir ant kino formato, ir ant cd, bet neduok dieve pajudinčiau tam tikrus teatro žiūrėjimo aspektus.. Kiekvienam savo, bet esmė nuo to nesikeičia – daiktai turi būti vartojami taip, kaip menininkas norėjo, kad juos vartotumėt. Antraip, kas galėtų patvirtinti, kad jūs vartojat tuos pačius dalykus, kuriuos menininkas pagamino?

 17. pauliau, daugiau maziau teisingai kalbi, taciau turejau omeny, kad kai kuriuos filmus pamates k/t vs. namie nepajustum skirtumo, kuris tau butu reiksmingas. o kad k/t mieliau ziuret nei namie – be abejones. taciau jei noriu paziuret filma, o k/t man siulo nepatogu laika, negalvoju, kaip cia pasiimt atostogas ar praleist savo bureli, kad pamatyciau filma butent tuo metu butent k/t. galiu nueit veliau, galiu namie veliau. ir tai sako zmogus, kuris del „voksne mennesker” arba „issisokelis” (beje, ji treciadieni rodys skalvija) kazkada specialiai nutranzavo i kauna persikelusi scanoramos seansa ir pasijuto ypatingai laimingas, isvydes filma didziajame ekrane (tiesa, palyginti su jausmu namie negaliu visgi) :P taip, kai nori – gali, bet kai negali – nelabai nori. pats apsprendi butinybe kaipo tokia. ir taskas.

 18. Tai, aišku, visaip būna. Aš pats vieną vakarą susiruošiau žiūrėti baliono kelionę, tada atradau, kad jį rodys k/t, tad atidėjau kitam kartui, o dabar vėl svarstau, nes gali būti, jog jo rodymo laikas smarkiai prasilenks su mano laisvu laiku..

  Aš vis tik šiuo atveju labiau turiu omeny atvejus, kai žmogus vietoj to, kad nueitų į k/t nuo 19.00 pažiūrėti filmo, 19.00 įsitaiso lovoje (manai offca ir jurgos atvejis yra kitoks? :D). Arba kaip dažnai kalba muzikos piratai… Sako mp3 tik padeda atlikėjams, nes tokiu būdu apie juos sužino daugiau žmonių. O jau kai sužino, jeigu patinka, tai ir gali nusipirkti. O tada klausi: kada paskutinį kartą pirkai? Ir paaiškėja, kad nelabai kada… Viena yra teisingai kalbėti ir visai kas kita teisingai elgtis.

 19. Aš, kaip vengianti kelti emocinius dalykus į paviršių ir nelinkęs jaudintis, įsijausti ir tokių dalykų neakcentuojantis, nebent nugali mane talentingas kūrėjas, kaip žiūrėti filmą ar krepšinio/futbolo rungtynes per TV ar ne per TV (apie koncertus gal geriau nekalbėti – ar žiūrėti nufilmuotus, ar natūraliai), gavau pamoką ir jos niekada neužmiršiu. Betarpiškai, karštai Atviros Lietuvos fonde į tai atsakė Lenkijos ir pasaulio kino klasikas, kino istorijai palikęs nuo legendinio FARAONO (1966) iki jau silpnesnio Que Vadis (2001) JERZY KAWALEROWICZ.

  Aštuoniasdešimtmetis kino asas ryžtingai nutraukė bet kokius samprotavimus tai ką jūs čia burkuojate (po jo kalbos kažkokie paistalai apie kino efektus, dėl kurių jau verta, atsiet, eit į kino salę, o jei jų nėra, jei filmas kamerinis – tai jau galima žiūrėti per juokingų galimybių namų kino sistemas/projektorius), sakydamas – VISKĄ, KĄ KINO KŪRĖJAS NORĖJO PASAKYTI, PERTEIKTI ŽIŪROVUI, JIS SUDĖJO Į KINO JUOSTĄ.
  JEIGU JŪS ŽIŪRITE FILMĄ PER TV AR KITAIP, JŪS TIK SUSIPAŽĮSTATE APIE KĄ FILMAS. BET NIEKADA NEGALĖSITE PAIMTI TO, KĄ NORĖJO JUMS PASAKYTI KINO KŪRĖJAS.

 20. Džyyzz. Koks užknisantis aparatas yra paulius.rymeikis. Niekada nepamirštantis paaiškinti savo artimui kaip reikia elgtis. Ak.

 21. suprantu. žmonėms, kurie bijo savo vardu garsiai sakyti, ką galvoja, tai ne tik nesuprantama, bet ilgainiui tampa ir nepriimtina.

 22. Kad Bendžaminą Batoną į sąrašus įtraukė tik respektabilusis TIME, rodo JAV kino akademijos atitrūkimą nuo realybės ir normalaus skonio.

 23. Arūnai, sąrašas čia, deja, ne baigtinis.

  Taip permetus akimis, Bendžaminą į top10 įtraukė dar bent: Hollywood Reporter, Miami Herald, New York Post, ReelViews, Seattle PI, Wall Street Journal, Baltimore Sun.

  Juo labiau, pagrindinėse kategorijose jis minimas ir kituose apdovanojimuose: Golden Globe, British Academy Film Awards, AFI Awards, Directors Guild (DGA) Awards (wow!), Screen Actors Guild (SAG) Awards, Writers Guild (WGA) Awards, Broadcast Film Critics Association
  („Critics Choice” Awards), National Board Of Review, Online Film Critics Society, Southeastern Film Critics Association.. Ir bijau, kad tai dar ne viskas :)

 24. the wrestler irgi nerekomenduociau. nors ir kaip man tas buves sekso simbolis i idomesnio profilio apgailetina seni patapes rourke imponuoja, filmas tera kokybiskesne ir dramiskesne rocky versija. taip, DAUG kokybiskesne, bet na.. net ir tie draminiai scenarijaus vingiai palieka filma atnaujinta modifikuota rocky versija.
  rachel getting married net neisziurejau – labai daug snekejo, labai mazai supratau :)

  taigi, kol kas palaikau tik senokai matytus reprise, happy-go-lucky, i served the king of england, the diving bell and the butterfly, taip pat naujesnius milk, kazkiek revoliutonary road

 25. Taigi visada yra subtitrai. Aišku, po mano teiginio, kad iš „Oskarinių” kol kas labiausiai patiko „Lūšnynų milijonierius” į sekančią rekomendaciją gali ir nesureaguoti, bet labai gerą įspūdį paliko „The Reader”.

 26. zinai, vis viena teks is smalsumo paziuret daugiau maziau visus oskarinius. aisku, pirmiausia tuos, kurie tinka pagal zanra, aktorius, rezisierius, paskui – pagal nuotaika. winslet yra prie tu, kurios mane domina daugeliu prasmiu :)

 27. Nesuprantu kodel niekur nera Seven Pounds (Septynios Sielos)? Man asmeniskai ziauriai geras filmas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.