Geros naujienos menininkams ir kultūros vadybininkams.

Be galo smagu, kad g-taškas į savo diskusijas pritraukia  vis daugiau ne vien kultūros vartotojų, bet ir įvairių šios srities vadybininkų bei organizatorių. Šią tendenciją pastebėjęs ir Šiaurės ministrų tarybos biuras, paprašė įdėti informaciją apie jau ne pirmus metus Šiaurės šalių programose organizuojamas stažuotes menininkams bei kultūros vadybininkams. Šiomis programomis siekiama prisidėti prie Lietuvos meno ir kultūros sričių profesionalų tobulinimosi. Tikimasi, kad Šiaurės ir Baltijos šalių menininkų bendradarbiavimas inicijuos bendrus meno bei kultūros projektus. Tai gi, skelbiam informacija, kuri, manome, gali pasitarnauti kiekvienam iš jūsų.

Iš oficialaus pranešimo: „Šiaurės šalys tradiciškai daug dėmesio skiria kultūros ir meno sritims, todėl džiaugiamės, galėdami įvairių sričių menininkams ir kultūros vadybininkams pasiūlyti šias dvi stažuočių programas. Tai gera galimybė praplėsti akiratį, pristatyti kolegoms Šiaurės šalyse savo idėjas ir kūrybą ir pasisemti įkvėpimo“, – teigia programų koordinatorė Lina Janušauskienė.

Pirmoji programa „Sleipnir“ remia menininkų vizitus į Šiaurės šalis ir skatina bendradarbiavimą meno ir kultūros srityse abipus Baltijos jūros. Tai savotiškas tiltas, padedantis Lietuvos menininkams pasiekti Šiaurės šalis, pažintį jų kultūrinį gyvenimą ir pristatyti savo kūrybą. Programos paraiškos priimamos iki š.m. spalio 1 d.

Kultūros vadybininkai kviečiami dalyvauti stažuočių programoje „Closer Culture Neighbours“. Ši programa suteikia galimybę stažuotis kultūros organizacijose Šiaurės šalyse ir susipažinti su renginių ir festivalių organizavimu. Tai vadybininkams suteiks profesinės patirties ir paruoš dirvą naujų kultūros projektų kūrimui. Paskutinis 2008 m. paraiškų teikimo terminas spalio 15 d.

Abi šios programos skirtos profesionaliems kultūros vadybininkams ir menininkams. Jos finansuoja tiesiogiai su stažuote susijusias išlaidas (kelionės, nakvynės išlaidos, sveikatos draudimas). Programos neskiria lėšų honorarams ir atlyginimams, jose negali dalyvauti organizacijos ir studentai.

Šiame kontekste Šiaurės šalimis vadinamos Danija, Islandija, Norvegija, Suomija ir Švedija, ir autonomijos statusą turinčios Grenlandija bei Farerų ir Alando salos.

Programas administruoja Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje.

Informacija apie programas „Closer Culture Neighbours” ir „Sleipnir“.

Daugiau informacijos:

Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje
Didžioji 5, Vilnius, tel. (5) 212 22 11
el. paštas: lina@norden.lt
www.norden.lt

fb-share-icon

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.