GLEN JOHNSON – Details Not Recorded [Make Mine Music, 2009]

Glen Johnson albumas „Details Not Recorded“ man užkliuvo labai paprastai: „My Horror Mask“ ir „“A Pause In The Night” skamba taip, lyg būtų nugvelbtos iš didžiojo melancholiko, Leonardo Coheno.

Glen Johnson – tai vienas iš trijų „Piano Magic“ įkūrėjų ir vienintelis iki šiol likęs trijulės narys, praktiškai vadinamas grupės ašimi. Bet čia ne apie „Piano Magic“, o apie solinį vyruko darbą, kuris yra šiek tiek kitoniškas. Labiau eksperimentinis, įdomesnis, sudėtingesnis ir baisesnis.

Nuotaika, kuriama iš folko, elektronikos ir barokinio valso motyvų, primena siaubo filmų garso takelius. Kažkokie vaiduokliai, panašūs į Bjork, L. Coheną, Joy Division, Current 93, plaikstosi aplink, o dainius-burtininkas su kompanija aplink laužą, savo poezija šildo žvarbstančias sielas. Galima net nesigilinti į gilius, simboliškus tekstus: pakanka šiurpulingos gotiškos atmosferos ir šmėkliškų, kart nuo karto išlendančių, moterų vėlių pritariamųjų vokalų ir pasidaro aišku, apie ką čia.

There’s a bellow of smoke
There’s a swallow of wine
There’s an unfinished joke
There’s a pause in the night

„Details Not Recorded“ – sustoji, atsikvepi, padarai gyvenimo pauzę, užkandi poezijos grožio ir gali bujot toliau. Lyg po E.A. Po stingulio, kai įkrenti į skaitymą ir pabaigęs atsitokėji: „wow, širdis dar plaka, galiu dar pagyventi tarp negyvų“.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=N_UReqO-VmQ&feature=player_embedded

Be abejo, „Details Not Recorded“ rekomenduotina klausyti tamsiu paros metu. Tada muzikinis melodramatizmas geriau kerta į smegenis. Rudenėjant šis albumas tikrai bus labiau suprantamas, o dabar linksminkitės, piliečiai, linksminkitės.

Susidomėjusiems siūlyčiau paskaityt išsamų interviu su G.Johnson apie naująjį albumą, kuris pradeda naują muzikinį stilių – ghost-rock

p.s. smagu atlikėjo MySpace pastebėti, kas padarė įtaką kūrybai, ogi – paskutinė miego scena iš Lynčo filmo „The Elephant Man” („Žmogus – dramblys”).

httpv://www.youtube.com/watch?v=GajDw1NSFuw&feature=player_embedded

Nori atsisiųsti šį albumą iš interneto? Skaityk čia…

fb-share-icon

2 komentarai apie “GLEN JOHNSON – Details Not Recorded [Make Mine Music, 2009]

  1. Kadangi klipus pažiūrėjau anksčiau negu perskaičiau apie ką reikalas, tai tenka konstatuot: Piano Magic. Kas nėra blogai :)

  2. Na, aš nesakyčiau, kad visai panašu į Piano Magic. nebent tokiu atveju, kaip Justin Sullivan „Navigating By the Stars” panašu į New Model Army. Beje „Details not recorded” nuotaika vietomis labai panaši į Sullivano solinį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.