Gonzo kinas.


Iš tiesų, nežinau ar kinas gali būti „gonzo”, tačiau jis apie patrakusį amerikietį, kuris sukūrė tokį rašymo būdą. Apie tą, kuris mokykloje kėlė rūpesčių (kaip čia geriau išvertus „trouble maker”?), vėliau nuolat pykdavosi su darbdaviais, vartojo daug įvairių narkotikų, keletą metų praleido ant motociklo su „Pragaro angelais” (Hells Angels) ir tikrino amerikietišką svajonę tiek kūryboje, tiek gyvenime. Ir dar šis filmas apie tą, kuris supratęs, kad ir taip per ilgai gyveno, nusišovė prieš tai suprojektavęs ne tik monumentą sau, bet ir visas laidotuves.

Taigi, čia jau įspūdžiai apie „Gonzo: The Life and Work of Hunter S. Thompson”. Alex Gibney filmas sudarytas iš H. S. Thompson draugų, šeimos narių ir gyvenimo pakeleivių prisiminimų, archyvinių kadrų ir t.t. Tai filmas besisukantis apie 1960-1975 metus – aktyvius filmo herojaus asmeninių ir visuomeninių ribų peržengimo metus. Įdomiausia tai, kad net jei esi skaitęs daugiau nei „Baimė ir neapykanta Las Vegase”, šiame filme apie Thompson‘ą pagalvosi kaip apie tikrai kietą bičą, turiu minty jo patriotizmą (Naivų? Atkaklų? Nuoširdų?), pastangas suvokti blogį (būnant „Pragaro angelu”, šaudant fakso aparatus ir t.t.) ir įteisinti gėrį – tokį, kokį supranta jis (tarkim, kandidatuodamas į Aspeno, kuriame gyveno, šerifus, jis, į savo „rinkimų programą” įtraukė marihuanos legalizavimą). Kietą fiziškai – tiek alkoholio, rūgšties, moterų ir viso kito gali sudorot tik tvirtas kūnas.

[youtube qJS2brfHQ84]

Sunku pasakyti, kuo dar šis filmas geras. Man patinka toji asmenybė, todėl į daugelį aspektų net nekreipiau dėmesio. Gal jame kiek per daug dėmesio politikai (tačiau Thompson‘ui tai buvo svarbu), gal kiek per daug šokinėjimo iš vienos aplinkos į kitą, nuo vieno etapo, prie kito, tačiau, vėlgi, taip pamatai tik daugiau įdomių dalykų.

Filmas dar „šiltas” – išleistas šiemet (oficialiai gruodžio mėn.), nominuotas vienam iš „Sundance” festivalio prizų bei palankiai daugelio kritikų vertinamas.

Žodžiu, rekomenduoju.

NUORODOS:
Gonzo: The Life and Work of Dr. Hunter S. Thompson (imdb)
www.huntersthompsonmovie.com
Hunter S. Thompson (wiki)

_ _ _ _ _
Ieškom žmonių norinčių/ galinčių bent kartą per savaitę prisidėti prie G. turinio (kinas, muzika, kt. kultūros reiškiniai (dailė, šokis, fotografija, etc.)). Jeigu jauti prasmę šioje kultūriškai švietėjiškoje iniciatyvoje – brūkštelk paulius[a]g-taskas.lt

fb-share-icon

7 komentarai apie “Gonzo kinas.

  1. Bet kiek suprantu sito filmo dar pamatyt niekur eiliniam mirtingajam nera?

  2. Lisabonos dokumentiniu filmu festivali rodytas. Eiliniam mirtingajam nusivogt galima…

  3. valio, jau seniai pribrendes buvo reikalas pamatyt toki.

  4. oj, o ce ne tas pac dede kur romo dienorasti parase?

  5. tas pats. dar baime ir neapykanta Las vege ir pragaro angelai jo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.